יריות, סמים, גניבות ופחד – מה קורה ברחובות חיפה?

תלונות רבות מתקבלות במערכת חי פה, בדבר קולות ירי הנשמעים במקומות שונים בעיר, תחנות סמים הפועלות באין מפריע, פעילות חשודה בבנייני מגורים, גניבות ועוד. כיצד קורה שתושבי חיפה מדווחים כי איבדו את תחושת הביטחון, זאת בזמן שהמשטרה טוענת כי היא מנהלת אכיפה אפקטיבית בעיר, למען שלום הציבור ובטחונו, ומפעילה כל העת כוחות גלויים וסמויים מהיחידות השונות ומגוון אמצעים למיגור הפשיעה?

תחנות סמים

תושבים המתגוררים ברחוב החלוץ בחיפה, מדווחים כי הם מפחדים לצאת מהבית מאחר שבבניין סמוך (מספרו שמור במערכת) פועלת תחנת סמים, ומדי יום פוקדים אותה אנשים זרים כדי לרכוש סמים. הדיירים מספרים כי הם חיים בחשש מתמיד עד כי איכות חייהם נפגעת. תלונות רבות מדיירי הבניין הוגשו לאורך תקופה ארוכה, אך הבעיה טרם נפתרה.

גם ברחוב יוסף תושבים מדווחים כי למספר דירות ברחוב מגיעים אחרי חצות קטנועים, ורוכביהם מוסרים חפצים חשודים, כפי הנראה, מדובר בבלדרי סמים.

שומעים יריות

קולות ירי נשמעים ברחבי העיר לא פעם ולא פעמיים, וכפי שזה נראה כרגע, צפויים מקרים נוספים. אחד האירועים האחרונים, התרחש לפני ימים ספורים ברחוב המגינים, שם גם נמצאו קליעים. לאירוע זה קדם ירי נוסף יומיים קודם לכן בשכונת כבביר, כשיריות נשמעו במהלך סוף השבוע והקפיצו את התושבים מרוב בהלה. גם שם לא מדובר בפעם הראשונה.

קולטי שמש נגנבים מהגגות

אם לא די בכך, ברחוב אחווה חווים תופעה חדשה ומדאיגה – גניבת קולטי שמש מהגגות. אחד האירועים שדווח אודותיו, התרחש בבניין בו מתגוררים אנשים מבוגרים ניצולי שואה וכן עולים חדשים שאינם דוברי השפה.

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה:
משטרת ישראל מנהלת אכיפה אפקטיבית בעיר חיפה למען שלום הציבור ובטחונו תוך הפעלת כוחות גלויים וסמויים של מגוון יחידות משטרה, ובכלל זה שוטרי התחנה לצד בלשי היחידה ללוחמה בפשיעה המרחבית (היל"פ) והיחידה המרכזית של מחוז חוף, ולראיה- בתחום עבירות הרכוש בעיר, ישנה ירידה חדה של מעל 35% בהיקף הפשיעה בתחום עבירות הרכוש בעיר לצד עליה של 10% בכמות הפענוחים בעבירות הנ"ל. כך גם כמות התיקים שנפתחו בשנת 2019 בגין עבירות אלימות חמורה, זהה לכמות התיקים שנפתחו בשנת 2020 כאשר ישנה עליה של 15% בכמות כתבי האישום שהוגשו בגין עבירות אלה.

כל זאת, הודות למניעה והגברת ההרתעה שאפשרו את כליאתם של פורעי החוק אחרי סורג ובריח. לצד חקירות המשטרה המבוצעות באופן סדור ומוקפד החליט מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר על מספר שינויים ארגוניים בגזרת המחוז בהם הקמת מרחב משטרתי נוסף, הקמת תחנת משטרה בנשר ועוד. שינויים ארגוניים אלו יביאו לכדי מיקוד פעילות המשטרה ומתן שירותים לעיר חיפה על שכונותיה.

הגיבו כאן לכתבה

35 תגובות
 1. שלמה אמר/ה

  צודקים יש המון אלימות בחיפה במיוחד במגזר הערבי שהם עושים הרבה בעיות פה בחיפה והם מתנהגים בבבריות אנשים מפחדים לצאת מהבתים בלילה עקב פשיעה של כל מיני חבורות יש המון העיות צריך להתחיל לתת לציבור מגיל אפס צריך להלהתחיל הסברה בקשר לאלימות ולדבר אל זה בבתי הספר וגם למבוגרים לפתוח סדנאות למיגור אלימות בחברה מאחל שלא יהיה סמים אלימות מכל סוג שהוא

  1. חיים אמר/ה

   צריכים לתת להם קודם כל זכיות שוות למגזר היהודי ואז הכל יירגע חוץ מזה העירייה נותנת יד לעבריינים להיכנס ולהרוס ת העיר הגיעו הרבה חמולות והתגוררו בעיר ומשכו איתם גל האלימות לחיפה לצערנו הערבים המקומיים של חיפה משלמים ת המחיר

 2. לא תודה אמר/ה

  רחוב אחווה נגנבים קולטי שמש לניצולי שואה קרי יהודים מצד השכנים הער….

 3. סימון לייזר אמר/ה

  משטרת פקה פקה

 4. מירי אמר/ה

  מצב מדאיג מאוד!
  צריך להחזיר את השלווה לעיר.
  האם פועלים לשם כך?

 5. יורם אמר/ה

  במשך שנים רבות כל הרשויות הממלכתיות שהיו אמונות על בטחון הפנים הסתכלו הצידה ולא התמודדו עם התופעה. גם בתי המשפט לא היכו עם פטיש גדול על ראשייהם של ארגוני הפשיעה השונים.
  כאשר הריבון חלש, העולם הפלילי מתחזק.

 6. שמעון אמר/ה

  זה מה שקורה שהמשטרה חלשה, זה מה שקורה שהשוטרים מפחדים להפעיל כוח נגד עבריינים(מחש) זה מה שקורה שהשופטים מתילים עונשים מגוחכים על העבריינים.
  אז אתם מתפלאים שהפשע חוגג ברחובות חיפה

 7. עופרה אמר/ה

  הפשע חוגג ברחובות. אין אכיפה ואין עונשים מרתיעים חבל על העיר היפה הזו כי מי שדואג לדור הבא יברח מכאן

 8. דין דין אמר/ה

  שינוי דמוגרפי בעיר חיפה הביא לכאן גורמים עבריינים.

 9. נירו הרומני מהדר אמר/ה

  חיפה גמורה..מזמן נהייתה פא'תאח לאנד.
  אני ברחתי לפני שנים וטוב שכך..
  מסכן מי שנשאר..

 10. נירו הרומני מהדר אמר/ה

  אפילו הרוסים כבר בורחים..
  בסוף יהיה בחיפה כמו ביפו ועכו העתיקה.
  וזה רק אנחנו גרמנו במו ידיינו שנתנו להם להשתלט.

 11. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד למשטרת ישראל ,אשר עובדים ימים כלילות למען בטחוננו ברחובות חיפה.יישר כוח לכם.אני מצדיע לכם תמיד.לילה טוב ושקט.ערב נעים .אתם שוטרי משטרת ישראל פועלים למען שמירת הבטחון של מדינת ישראל.כל הכבוד.אני קורא לראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש שתעניק לכם את מגן חיפה.מגיע לכם.אני יודע שמגיע לכם גם כנס הוקרה בחיפה תחת חסות עירית חיפה.מאמין שזה יהיה ועינת תיענה לבקשתי זו.

  1. ניסן אמר/ה

   רפי מה יש לך משפחה שאתה רוצה לקדם ע"ח החיפאים וחי שם.

 12. סילבי אמר/ה

  גם ברחוב סמטת ילג יש תחנת סמים כבר שנים מסתובב שם בן מיעוטים ועוד אחד גם בן מיעוטים עם נעל עם אחד בגובה כמעט 20 סנטימטר ומשווקים את מרכולתם באין מפריע . שוכרת שלי בדירה ברחה מהדירה והפסיקה את הסכם השכירות בגלל שלהגיע הבייתה לאחר רדת החשיכה זה לא בא בחשבון המשטרה יושנת ולא נוקפת אצבע זאת המציאות

 13. ניסן אמר/ה

  חי פה למה הורדתם את התגובה שלי בגלל שהיא אמיתית וצודקת ככה זה בישראל .אין מקום לצדק ולאמת.

 14. יוסי מ-חיפה אמר/ה

  הפשע חוגג. בכל מקום בו המשטרה טוענת לירידה בכמות התלונות, הדבר נובע משתי סיבות עיקריות: 1. פחד מעבריינים שיבואו חשבון עם המתלונן. 2. חוסר אמון של הציבור במשטרה וביכולותיה לפענח פשעים.

  שעיתונאי חוקר יבדוק כל סטטיסטיקה משטרתית של ירידה באלימות, וימצא בפועל בשטח את ההיפך.

 15. עמוס לביא אמר/ה

  מאחר והמשטרה מודיעה כל שנה על ירידה באחוזי הפשיעה אזי הגענו כבר למינוס פשיעה

 16. נו באמת... אמר/ה

  תגובה לקונית של משטרת ישראל..
  במילים אחרות יכולתם לומר, אנחנו עסוקים בלתת קנס בכביש ועל חניות מאשר להתעסק עם עבריינים..

 17. רוני אמר/ה

  יש לנו קאליש הכל דופק אצלה העניין חזירי הבר הביטחון בעיר וכל תיפקודי העיריה ממש לתפארת
  יאללה עופי לנו מהעיניחם.

 18. דני אמר/ה

  שוטרים יקרים! תכבו צ'אקאלקות צאו מהרכבים! תעשו פוטרולים רגליים בזוגות בסמטאות! ותפסיקו להציב מחסומים באותם המקומות כל פעם! תשנו כבר את שעת החלפת המשמרות שלכם שבה אין אף ניידת ברחובות חיפה!
  אבל גם זה לא יעזור! כי אלימות והפשע הם לא הבעיה בכלל אלה תוצאה של התנהלות הממשלה!
  תעלו את שכר המינימום! תפסיקו לטמטם את הילדים שלנו בבתי ספר ולמרוח אותם 12 שנים! תשקיעו בחינוך קודם כל בכפרים הערביים ובפרפריות!
  לגליזציה לקאנאביס! כמו שקרה בארה"ב בתקופת היובש עם חוק איסור האלכוהל זה גרם למאפיות רק לצמוח ולהתחזק, והגב 2.8 מיליון מתים בשנה מצריכת אלכוהל ישירות לא כלל כתוצאה מתאנות דרכים וכו'.. ומצריכת קאנאביס? חיפשתי בגוגל לא מצאתי…. סם? כדי למות ממנת יתר אדם אמור לצרוך מעל קילו קאנאביס במכה חחחח תארו לעצמכם לרגע קילו קאנאביס… הגיוני?
  ובחזרה לנושא.. הילד נולד לעולם נקי בלי שום קשר לדת מין וגזע, הסביבה היא זאת שתחליט עליו למי הוא יגדל להיות והסביבה זה אנכנו כולנו…
  אבל כל עוד המלחמות והפשעים משתלמים למערכת המשומנת, שום דבר לא יעזור … ולא משנה מי יבחר להיות הבובה שם בכנסת.

  אהבה רוגע ובריאות לכולם!

 19. משה אמר/ה

  זו בעיה כשהמשטרה מקצועית רק בתפיסת ג'וינטים.
  קצת יותר מבחור סטלן גורמים לבלבול.
  היי יש לי רעיון, בואו נפגש יפ מהיורים להתחיל להדליק ג'וינט קטן לפני כל עניין, אני מאמין שבמקרה כזה אנחנו נראה מיד 8 ניידות בילוש ועוד 4 סיור.

 20. אייל אמר/ה

  ביטלו את החגיגות בחיפה, לפחות הפשע חוגג.
  ביטלו את ארועי הספורט, לפחות יש מרדפים אחרי גנבי רכוש.
  אגף הרווחה בעיריית חיפה לא דואג לקשישים, לפחות פורצים באים לבתי קשישים.
  חיפה מוצפת בחזירי בר מפחידים, לפחות פיצוצי מטענים יבריחו אותם מהרחובות.
  עסקים נסגרים בגלל הקורונה? לפחות עסקי דמי החסות חזרו לפרוח.
  בואו נמצא גם את החיובי בטרגדיה העירונית.

 21. חיים אמר/ה

  לצערי הרב התושבים כבר מותשים מרוב פחד ואיבדו ת הביטחון בעיר בתור בעל עסק אני רואה אחרי השעה 8וחצי אין אפילו חתול רחוב עובר לידי או נכנס אליי

 22. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  ניסן היי. אין לי משפחה. פשוט צריך לכבד את שוטרי משטרת ישראל. יום נפלא

 23. ולדי אמר/ה

  ברמת העיקרון הפשיעה לא יורדת מחיפה גם אם עוצרים אנשים תמיד מוצאים להם מחליפים בעיית העוני בשכונות בחיפה זה דבר בעייתי ככה שהצעירים מחפשים לעשות כסף ונמשכים לפשיעה ובסופו של דבר נגררים לדברים יותר גרועים צריך שיהיו ניידות כל הזמן ושיסתובבו אנשים מבוגרים מפחדים לצאת איך שרק מתחיל להחשיך וזה עצוב שזה קורה

 24. תושבת אמר/ה

  ירייות בשכונת חליסה כמעט מדי שבוע נשמעות אפילו מנקים אוטומתיים מתחת לאף של המשטרה כי התחנה ממש קרובה והם שומעים כמו שאני שומעת הייתי רוצה חראות ניידת אחת נכנסת לשכונה לאחר הירי
  המשטרה יודעת טוב מאוד למי יש נשק ולמי לא רק כשנהרג יהודי חיפשו את כל הבתים לאחר היורה ..הם רק טובים בלעצור אנשים בשל דוחות עד מתיי ממש נמאס

 25. תושבת מודאגת אמר/ה

  חיםה הפכה להיות זירת מרוצי מכוניות ואופנועים, מכוניות משופרות שמרעישות בלילות ואפס אכיפה. שדרות הנשיא ויפה נוף הפכו למסלולי מרוצים. איפה אכיפה?

 26. אראלה הראל אמר/ה

  איזו אות עניות למשטרת חיפה!!!!
  איזו בושה מתוך תיק הבושות של קליש!!!!
  ניצולי שואה נפגעים,אזרחים תמימים,
  איך את ישנה בלילה??????????

 27. פיטר פן אמר/ה

  משטרת ישראל…
  יש ירידה בהיקף הפשיעה?🤣🤣
  יש ירידה בהיקף התלונות !!
  למה?, כי אנשים התיאשו מאזלת ידכם ולכן לא מתלוננים,לא על רעש ולא על חזירים, לא על יריות ולא על חראקות בכבישים.
  עיר גוססת ,עצוב😠

 28. צביקה דרום אמר/ה

  היום אחר הצהריים המשטרה שלחה להדר כוחות לא מבוטלים לבצע את עיקר עבודת השיטור לה הם אומנו – חלוקת דוחות לעוברים ולשבים. רק ברחוב החלוץ ספרתי שמונה שוטרים

 29. עליזה אמר/ה

  מעולם לא פחדתי להסתובב בחיפה ולא חשתי איום. כיום אני חא מעיזה . קולות הירי נשמעים באוזני תוך כדי שינה. רחובותיה של חיפה והמרכזים ריקים משוטרים לא בלילה ולא ביום. מערב פרוע ממש נהגים נוסעים במהירות. עוקפים. נוסעים גם ברמזור אדום ואין זכר לאנשי החוק והאכיפה.

 30. אילן בורנשטיין אמר/ה

  חשוב להתמודד עם הפשיעה והאלימות. לא פחות חשוב להתמודד עם הטרור התכנוני המקפיא בניה של 11,000 דירות ברכס הכרמל (הקפאת הבניה מיום 16.5.1968 על ידי הועדה המקומית ועיריית חיפה) ומונע מימוש בניה למגורים וקורת גג לבעלי קרקעות ובני משפחותיהם הגיעה הזמן שמישהו מפרנסי העיר יתעורר, יעשה מעשה – לא הכל זה הטיפול בחזירים .

 31. אבישי אמר/ה

  אני חושב שהכל התחיל מלפני כמה שנים
  שהמדינה וש.ב.כ החליטו להביא לעיר חיפה את משתפי פעולה, את המשתתפים שהם עושים כל מה שרק בא להם
  והיחס מצד המטרה כלפיהם שונה בהרבה מצד המשטרה
  ראיתי מקרים בעיניים שלי שאם תושב העיר היה עשה אותם היה בטוח נכנס לכמה שנים טובות.
  ואותם אלה שהגיעו מהשטחים ממש לא עשים להם כלום
  נעצרים לכמה ימים ו. משתחררים
  אז אני חושב שהמשטרה ו. המדינה וש, ב, כ
  הם נותנים לזה יד
  חיפה הפכה בשנים האחרונות לעיר מקלט
  של אותם אנשים
  זה אחד הסיבות שגם אני עזבתי את חיפה
  וכמוני עוד רבים

  1. צודק ויש לזה לדעתי הוראה מלמעלה מצמרת המשטרה אמר/ה

   המשטרה כנראה קיבלה הוראה ברגע שזה מגזר מסויים לא להתערב.
   אין הסבר אחר למה שקורה בכל חיפה. במושבה, בטיילת לואי, בחופי הים.
   יש הוראה מלמעלה. מכאן גם מירוצי המכוניות והחארקות של רכבים משופרים…
   הכל אותו מכנה משותף והמשטרה כאמור לא רואים אותה אפילו לא שוטר אחד מפטרל.
   קיבלו הוראה לדעתי אחרי הלינצ'יאדה והבלאגן בתחילת השנה, לא לפטרל ולא להתערב

 32. רחל אמר/ה

  המשטרה לא מבצעת אכיפה הם רק תוקפים אנשים חלשים ש״פשעו״ בהאכלת חתולים וכוח משטרתי של שלושה שוטרים פושט על קשישים שחומלים על בעלי חיים זו האכיפה שמתבצעת בחיפה אבל יריות סמים ביובים זורמים ברחוב זה לא בתחום אחריותם

הגיבו כאן לכתבה