חילוץ ילדים וגולש קייטסרפינג מלב ים במשב רוח צפונית קפואה

05_-_צפונית_ערה_-_05.12.2015.JPG

משב רוח צפונית ערה. היום בבת גלים. מבט לכיוון נהריה

ילדים אשר שייטו במפרשיות, נקלעו היום, ש', 05/12/2015, למצוקה , כאשר משב רוח צפונית עזה פקד היום את חופי חיפה באופן פתאומי. הטמפרטורות שצנחו ל-13 מעלות, החמירו את הסיטואציה ויצרו מצב חירום חירום אשר סיכן את חיי השייטים הצעירים וכן את חייו של גולש רוח מבוגר, אשר נקלע גם הוא למצוקה.

מהשיטור הימי של חיפה נמסר היום לחי פה: השיטור הימי של חיפה נענה סמוך לשעה 1330 לקריאת מצוקה של שלוש סירות הדרכה של ביה"ס לשיט (של צופי הים, י.כ.) בחוף שמן, שנקלעו למצוקה עקב הים הסוער מול חוף שמן, רס"ב דוד מור יוסף והמתנדב אייל פיירשטיין שנענו לקריאה הזעיקו שתי סירות נוספות מבטחון נמל חיפה שסייעו לחלץ את שלוש המפרשיות וקשרו אותן אליהם וכך גררו אותן בחזרה למעגן.

"הבחנו שאחת הבנות בת 12 סובלת מהיפותרמיה והזעקנו את מד"א שייתנו לה טיפול. הים היה גבוה עם גלים של שלושה מטרים ורוח צפונית במהירות של 32 קשר, לכל הילדים שחולצו שלום

אנחנו כבר בדרך לחילוץ של גולש קייטסרפינג שנסחף לעומק ציין רס"ב מור יוסף ומיהר לנתק את השיחה".

שייט שהיה על הסירות של צופי הים (השם שמור במערכת), סיפר לחי פה: בתחילת היום הפלגנו עם מפרשים ב-6 סירות מדגם "סנונית" ומדגם "קרוול", של צופי הים. ההפלגה התנהלה כמתוכנן והתחלנו את דרכנו בחזרה לכיוון מועדון השייט של צופי הים. לקראת הכניסה לאזור הקישון הורדנו את המפרשים והתחלנו לחתור. בשלב הזה החל משב פתאומי של רוח צפונית עזה והטמפרטורות צנחו במהירות. כמה מהסירות שעדיין היו מחוץ למעגן החלו להיסחף דרומה לכיוון חוף שמן ונקלעו למצוקה, שתיים או שלוש סירות ירו זיקוקים (הזיקוקים מסמנים אות מצוקה בים) ולאחר זמן רב יחסית הגיעו סירות של ביטחון נמל ושיטור ימי וחילצו את הסירות בגרירה למעגן הקישון.

תומר בין, מדריך בצופי ים, אשר לקח חלק באירוע, סיפר הערב לחי פה: האירוע כולו נוהל על ידי אגודת זבולון, אשר בעזרת סירת המנוע שלה, העבירה שתי סירות לחוף. שתי סירות נוספות אשר נותרו מאחור, ירו זיקוקים. הסירות המשטרתיות עזרו בהעברת שלוש סירות נוספות לחוף. חשוב להדגיש שהסירות שנותרו בים, היו בטוחות ועגונות והסירות המשטרתיות רק עזרו להן ולא "הצילו" אותן ממזג אוויר כזה או אחר. אף ילדה לא נקלעה להיפותרמיה. אנשי מד"א הגיעו למתחם שלנו, שאלו אם יש מישהו שצריך טיפול מיוחד, נענו שלא וחזרו למוקד.
הסירה היחידה שהייתה במצוקה, הגיעה לחוף שמן בכוחות עצמה, על ידי גלי החוף. צוות הסירה שחה לחוף שמן והוסע ברכבים של בטחון הנמל למתחם שלנו בקישון. אף אחד לא נפגע וכל המפקדים תפקדו באופן מקצועי, אחראי וחינוכי.

image.jpeg

ציוד הקייטסרפינג של הגולש שחולץ
גולש הקייטסרפינג שחולץ, יצא מחוף הסטודנטים ונסחף דרומה, לכיוון עתלית. הוא הובא בסירת השיטור הימי לבסיס השיטור בנמל חיפה. מדובר בגולש בשנות החמישים תושב חיפה ששהה במים כשעה וסובל מתשישות.

באותה שעה גלשו המקצוענים של חיפה בחוף בת גלים וחגגו ברוח החזקה.
לכולם שלום
המקצוענים_של_בת_גלים.JPG

המקצוענים של בת גלים

לא ניתן להגיב