מכבי חזרה לנצח! קצת נחת לאוהדים הירוקים של חיפה

הפועל ירושלים-מכבי חיפה 4:1

ירושלים: חדידה (27')
חיפה: חזיזה (9'), ג'אבר (42', 85'), דוניו (68')

מכבי חיפה פתחה את העונה בצורה לא טובה, על זה אין ויכוח. מאז קיבלו הירוקים שבועיים של מנוחה בזכות פגרת הנבחרות.

בבית הספר, כאשר מסתיים שיעור, המורה עוברת לחלק שבו היא נותנת שיעורי בית לתלמידיה.
כנראה שזה מה שקרה עם בכר ושחקניו, אחרי שבמשחק האחרון הפסידו 1:2 להפועל באר שבע עם תצוגת נפל מקצועית ותדמיתית.

נטע לביא, בעל הבית חזר. (צילום ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אני חייב להודות שהמחצית הראשונה הייתה המשך ישיר לפתיחת העונה, וההוכחה בדמות מתנה לעולה החדשה והסימפטית – שער זכות ראשון העונה. שער שלא קרה 21 שנה ודווקא האלופה היא זאת שנתנה את הספתח לאדומים "בזכות" רפיון בהגנה.

בהתחלה הייתה אופטימיות:
שער יתרון של חזיזה גרם להרגשה שההצגה הירוקה מהכרמל הולכת לקרות, אך לשווא… מחצית של חוסר שליטה או תכליתיות ובעיקר שאננות. למרות שבסופה התוצאה הייתה 2:1 ירוק, אך זה לא שיקף את המחצית.

איש המשחק: מחמוד ג'אבר
השחקן הצעיר פתח את אימוני טרום העונה בידיעה שהוא לא מתוכנן לראות הרבה דשא, אם בכלל יישאר בסגל הקבוצה. אבל, הוא האמין בעצמו והתשוקה שלו גרמה למאמנו להבין שיש על מי לסמוך.

לביא, עלי, רודריגז, אשכנזי, אבו פאני – אלה "יריביו" של ג'אבר על חולצת ההרכב, ואין ספק שהוא מסתכל לכולם בלבן של העיניים. שני שערים ובישול זאת מנת חלקו במשחק, אבל לא זה מה שגרם לי להחליט על כך שהוא איש המשחק, אלא ההשקעה הבלתי נגמרת בכל 90 הדקות.

מחמוד ג'אבר מוכיח שהוא ראוי להרכב הראשון. (צילום ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

לאחר המשחק התראיין ג'אבר לטלוויזיה, שם ראו שמדובר באדם צנוע שמעריך כל רגע שהוא משחק במכבי חיפה. זה מתכון להצלחה.
שחקן בית שנאמן לסמל ולא דווקא לכסף… נקווה שגם העתיד יהיה כך.

בעל הבית חזר:
נטע לביא נעדר תקופה ארוכה ויש שיאמרו ארוכה מדיי, בשל פציעה. היעדרותו של הקפטן גרמה לחישוב מסלול מחדש, הן בהרכב והן בתכנית המשחק. בשנתיים האחרונות, בכל פעם שהוא נעדר, חסרונו של הקפטן ממשחקי הירוקים היה מאד משמעותי. הוא הציר המרכזי בקישור והגורם המקשר בין ההגנה להתקפה, ומעל הכל, הוא בלוק חוסם בקישור האחורי.

השדרוג הגדול מהשנה האחרונה של החתן הצעיר שנישא רק לפני שבוע, זה נושא מסירות העומק לחוליית ההתקפה והרצון להוות גורם מאיים בעצמו בהתקפה, וכבר במשחק הראשון שבו הוא חזר לכר הדשא ראו ניצוץ חדש-ישן בהרכב.

דוניו, "שער העונה"? (צילום ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מועמד לשער העונה:
אומנם העונה רק בחיתוליה, אבל דוניו הבקיע שער שיהיה מועמד חזק לתואר שער העונה.
יש שיאמרו שהוא רצה למסור, יש יאמרו שהוא רצה לבעוט, אבל בתכל'ס – זה נכנס. מאד מזכיר לי את שערו של רודריגז בעונה שעברה במשחק מול הפועל ת"א.

דוניו לא פתח בהרכב ונכנס כמחליף. שער ובישול: זאת תרומתו למשחק. זה בדיוק מה שהוא היה עושה בעונה שעברה – שחקן שמשנה משחק, יתרון עצום בקבוצת צמרת, זה דבר שלא קרה העונה, אפילו לא במשחק אחד. אני בטוח שזה אחד מחלומותיו של השחקן עצמו וגם של מאמנו.

גם בירושלים, מרגישים בחיפה. (צילום ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

חזרה לשגרה:
בחמישי הקרוב חיפה חוזרת לקונפרס ליג, ויחד עם זה ישתלבו משחקי הליגה ואירופה.
חזרתם של הפצועים מבשרת על העמקת הסגל ועל כאב ראש בריא לצוות האימון. צרות של עשירים". הירוקים חייבים לנצח את כל המשחקים שנותרו בסיבוב הראשון ולהתחיל להתבסס בצמרת. את איבוד הנקודות שלה היא כבר "ביזבזה".

בכר בסיכום משחק (באדיבות מכבי חיפה) | צפו


הגיבו כאן לכתבה