דניאל בן ה-16 מחיפה יצא למסע של 60 ק"מ וסיים אותו בענק!

דניאל חיון במהלך המסע (אלבום פרטי)

דניאל חיון, בן 16 מחיפה, יצא למסע של 60 קילומטר בהליכה • שיחה עם נער ערכי, מקסים ומלא השראה

דניאל הוא הראשון בגילו בארץ שעשה מסע כזה. כשפגשנו את דניאל, נדהמנו מרמת הערכיות, הצניעות והחביבות שלו, במיוחד לאור גילו הצעיר. בשיחה איתו מורגשת כל העת אהבת הארץ ואהבת האדם. דניאל מאמין באהבת חינם ומאמין כי ספורט הוא המתכון לחיים מאושרים.

דניאל, תושב שכונת נווה שאנן ותלמיד בתיכון עירוני ג', התחיל לתכנן את המסע כבר לפני שנה. בשבת שעברה 2/10/21, יצא לדרך ועשה מסע הליכה, מחיפה עד עתלית ובחזרה, מסע שמסתכם ב-60 קילומטר. הוא עשה את הצעד הראשון בשעה ארבע לפנות בוקר וסיים בשש בערב. בסך הכל צעד דניאל 14 שעות.

הוא מספר שהוא אוהב ספורט ולעזור לזולת וכי ערכים זה דבר שמוביל אותו. המטרה שלו ללכת 60 קילומטר היתה קודם כל כדי לאתגר את עצמו ולהוכיח לעצמו כי אם רוצים משהו, יכולים לעשות אותו ואין דבר כזה "בלתי אפשרי". בנוסף, רצה לטייל, לראות נופים ולהכיר אנשים.

במהלך ההליכה דניאל נהנה מהנופים היפים ומהטבע הוא פגש אנשים באזור הקרוואנים, ששמעו ממנו על המסע שלו, עודדו אותו וחיזקו אותו ואף פינקו אותו בשייק של בננה קפואה.

פריחה (צילום: דניאל חיון)

שאלנו את דניאל אם היו רגעים בהם חשב להפסיק את המסע, בגלל עייפות או אם הרהר באפשרות להתקשר למישהו שיבוא לאסוף אותו ברכב… תשובתו היתה מפתיעה: "לאורך כל ההליכה אמא שלי היתה איתי בקשר. לא חשבתי בכלל על להפסיק את המסע וגם לא עלו מחשבות כאלה, כי אני כזה, ברגע שאני מחליט משהו, אני חייב לסיים אותו עד הסוף. היו לי מחשבות על הסיום, כן, כי רציתי לסמן "וי" ולספר כבר לכולם", הוא אומר.

דניאל חיון במהלך המסע (אלבום פרטי)

ספורט, ערכים ובני נוער

"יש חשיבות רבה בספורט לבני נוער. ספורט זה דבר ערכי. בני נוער יכולים להשקיע את הזמן הפנוי שלהם בספורט במקום בדברים שלא מביאים תועלת, או סתם לשבת ולא לעשות כלום. הם יכולים למצוא בספורט את הכיף שלהם, תחביב, סוג של תעסוקה. גם כי אני מאמין שספורט הוא מתכון לחיים מאושרים והוא גם יכול להרחיק נוער מבעיות ועיסוקים פחות חיוביים ומהסתבכות בבעיות. ספורט נותן ערך לבנאדם, הוא נותן חינוך ומוסר ויש בו עוד מלא דברים טובים. אני ממליץ לכולם לעסוק בספורט, כל סוג של ספורט, כל אחד ומה שהוא אוהב".

מה היו התגובות מהסביבה כששמעו על המסע?

"התגובות היו חיוביות. אנשים היו בהלם ואמרו לי כל הכבוד, המורים, התלמידים והמשפחה הסתכלו עליי בתור מנהיג, בתור מנצח, כי באמת יש בזה מסר, שאם אתה רוצה משהו אתה יכול להשיג אותו, גם אם זה נראה בלתי אפשרי".

אתה חושב על מסע נוסף?

"יכול להיות שבעוד חצי שנה אתכנן משהו נוסף, אולי מסע בעיר אחרת. אבל קודם אני חייב מנוחה, כי אחרי המסע הזה ישבתי יומיים בבית בגלל פציעות בגב וברגליים".

מה המסר שתרצה להעביר למי שקורא את הכתבה?

"אהבת חינם. להסתכל על כולם באופן שווה. להסתכל ולהתמקד בפנימיות ולא בחיצוניות. להעריך את הארץ שיש לנו, ליהנות ממנה ולשמור עליה, על ניקיון ועל הסביבה. כי הארץ שלנו היא הבית שלנו ועל הבית צריך לשמור".

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. מורדי אמר/ה

  בכלל לא ילד.. התבגר נפשית ערכית ופיזית. אשרי הנער ואשרי הוריו: ערכים והשקפת עולם שכזו לא מתפתחים בחלל ריק. חינוך מהבית..

 2. אלירן אמר/ה

  אחי התותח

 3. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד לדניאל. יישר כוח ושבת שלום.כתבה נהדרת סמר.

 4. נונ אמר/ה

  דניאל כל הכבוד! כן ירבו כמוך! ולהורים אנא ספרו לנו את החלק שלכם, איך מגדלים ילד מוצלח כזה? אפשר לספר גם על ילדים שצעדו לכאן כל הדרך מאתיופיה.

 5. טוביה אמר/ה

  כל הכבוד. אני חייב לדבר איתו.
  נולדתי 50 שנה לפניו, ואתמול צעדתי קילומטר על כל שנת חיים שלי.
  נראה לי שיש לנו הרבה מהמשותף, ואשמח להכירו, לעודד אותו, ואולי לבצע אתגרים משותפים.

  טוביה לירן 0544519446

 6. עליזה אמר/ה

  כל הכבוד דניאל ממש מנצח תהיה מנהיג גדול ודגול.

 7. ליזי אמר/ה

  דניאל, כל הכבוד לך באמת, יש לך את הלב הכי נקי, מתחשב ואוהב בעולם.. אתה בן אדם שמבין כמה חשוב בריאות וזה מדהים לטייל ולראות נופים ולאהוב את הסביבה.
  אנחנו לא מכירים כל כך.. אבל ההתייחסות שלך לחיים טובים הם עושים חשק לי לקום וללכת לטייל יותר מכל פעם אחר שהייתי פחות רוצה, יש בך המון רצון וכח שבבן אדם אחר פשוט לא הייתי מוצאת.
  אני מאחלת לך בהצלחה במסע הבא שתעשה ושתמיד ישמור עלייך ה'🙏

הגיבו כאן לכתבה