גזבר עיריית חיפה רוני בין חיים הודיע על סיום תפקידו

רוני בן חיים - גזבר עיריית חיפה (צילום: עיריית חיפה)

גזבר עיריית חיפה רוני בן חיים, שמונה לתפקיד באופן רשמי בחודש מרץ 2020 ובתפקידו החליף את ג’קי בן ואקים, הודיע לראש העיר השבוע על כוונתו לפרוש לגמלאות ולסיים את תפקידו בחודש דצמבר השנה (2021)

כזכור בחודש דצמבר 2019 מונה רוני בן חיים כמ”מ גזר עיריית חיפה ג’קי ואקים שהודיע על התפטרותו בחודש נובמבר 2019 אחרי 20 שנה בתפקיד בעירייה. זאת כי רצה לסיים את תפקידו הציבורי ולפנות למגזר הפרטי, שיקול שחשב עליו עוד בתקופה בה כיהן ראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב.

בן חיים מונה באופן רשמי לאחר שוועדת המכרזים למינוי בכירים אשרה פה אחד את מינויו.

מרוני בן חיים נמסר לחי פה תאגיד החדשות:

לאחר 40 שנים שבהן שרתתי את עיריית חיפה במגוון תפקידים מרתקים ומאתגרים, הודעתי השבוע לראש העיר על כוונתי לפרוש לגמלאות. אני מבקש להודות לראש העיר, לעובדי העירייה ולעובדים המסורים של מנהל הכספים.
עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)

ראש העירייה עינת קליש רותם, מסרה לחי פה:

אני מודה לרוני בן חיים על תרומתו לעיר חיפה בארבעת העשורים האחרונים ובפרט על עבודתו כגזבר העירייה בשנתיים האחרונות, שהיו אינטנסיביות ומלאות אתגרים ויעדים. אני מאחלת לרוני בהצלחה בהמשך הדרך ובריאות איתנה.
הגיבו כאן לכתבה

8 תגובות
 1. שמעון ומרגלית מוריוסף אמר/ה

  מאחל לאיש היקר את מיטב האיחולים בראשם בריאות איתנה.

 2. מנשה אמר/ה

  עבודה בעיניים.
  אם הגזבר הנכבד בגיל יציאה לגמלאות, מדוע מינו אותו מלכתחילה?
  תפקיד הגזבר אמור להיות רב שנים ולא “סטוץ” חפוז בן שנתיים.
  הדעת נותנת שזהו תרוץ מכובס כדי למנוע מבוכה מראש העיר שהגזבר שלה נוטש ומשאיר אותה להתבוסס לבדה עם מועצת השינוי.
  מעניין איזה גזבר שפוי בדעתו יסכים להיכנס לתפקיד הזה בתנאים הקיימים.

  1. תגובה למנשה אמר/ה

   תראה איזה גדולת רוח של הגזבר הפורש .
   הוא מוותר על הפנסיה שהיתה מגיעה לו – לו היה מגיע לגיל פרישה – ולכן העיריה תחסוך סכומי עתק שהיו אמורים להשתלם לגזבר היוצא במועד לגמלאות .

 3. זהבה אמר/ה

  הפנסיה מחושבת לפי המשכורת בשנה האחרונה. לבטח קיבל העלאת שכר וכעת זה נגרר לפנסיה. הרבה פעמים עובדים לפני פרישתם מקודמים לתפקיד שמעלה את שכרם ואת הפנסיה ובא לציון הגואל.

 4. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  ממד לא נכון.מאחםחא הסיפור המצוץ קדמים עובדים כדי שמשכורתם תגדל לקראת יציאה לפנסיה. אז גברת זהבה. את חא. כירה אתמרוני הן חיים הוא ידוע כיוד טוב ומעורך. אז בבקשה
  לספר סיפורים רק כגי ללכלך!!!

 5. אייל אמר/ה

  מענין מי יסכים להיות גזבר של הבלאגן והלוואות האדירות שהשאירו ג’קי וואקים ורוני בן חיים כדי לכסות על מעללי יהב ויפה נוף שחירבו את הקופה העירונית.
  ועדה קרואה + חשב מלווה – הדרך היחידה להבראה של עירייה חולה.

 6. מוטי בליצבלאו אמר/ה

  יפה נוף לא שייכת לעניין , מי שחרב את יפה נוף, שעסקה בפרוייקטים לאומיים בהיקף של 700 מיליון שקל בשנה, ולא עלתה למשלם המיסים החיפאי גרוש ! היא קליש ושליחיה, תוך כדי יצירת סכסוך עם משרד התחבורה ומשרדי ממשלה נוספים.

 7. אייל אמר/ה

  מוטי, בתגובה שלך יש הטעיות בלשון המעטה. אני מציע שתתעמק באיך שיפה נוף פעלה. במטרונית יש מאות כשלים במכרזים וניפוח מכרזים. היו כשלי בנייה כמו תחנות ללא חיבור מכונות הכרטוס, כמו פנסי רחוב בעשרות מליוני שקלים לא מתאימים שלא נעשה בהם שימוש, טעויות תכנון שעלו מליוני שקלים לתקן כמו מקטע הנביאים-הרצל בהדר. טעויות קשות שמחייבות מטרוניות לעבור דרך נתיבים רגילים. מתקנים במליוני שקלים שקרסו בגלל תכנון כושל כמו תומכות גשר אלנבי, כמו עמוד התאורה הענק בכיכר יד לבנים בקרית אליעזר.
  יפה נוף תמיד הביאה לעירייה צנרת פרויקטים בחלופות היקרות ביותר, ההרסניות ביותר לסביבה, מסוכנות להולכי רגל (ע”ע רחוב אבן גבירול). מהנדסי יפה נוף כשלו אפילו בסוגי האספלט, הפיקוח על העבודות, חברת החשב המלווה הזרה התפטרה כי לא ניהלו רישום מסודר במכוון, הביצוע בכל פרויקט של יפה נוף חרג שנים מלוחות הזמנים.
  אני מזמין את הציבור לקרואת את דו”ח מבקר המדינה על כשלי יפה נוף במטרונית, מ-2014. לא חושב שאי פעם נכתב דו”ח כזה חמור על חברה כלשהי. עד היום תושבים סובלים ממאות מפגעים של תכנון לקוי, איטי ובעייתי. לסמן נת”צים בדרך ההגנה בחיפה לוקח כמה פחיות צבע וחודש עבודה כמו שעשו בתל אביב. בחיפה זה לקח 5 שנים.
  אני יכול למנות לך כשלים בכל מבנה שיפה נוף הקימה. בחלקם כמו בנוה שאנן אפילו לא קיבלו טופס 4 תקופה ארוכה מרוב ליקויים חמורים. הפיקוח על קבלני המשנה שלהם היה אפסי וכושל.
  הטענה שתושבי חיפה לא שילמו על זה, מופרכת לחלוטין ואני מתבייש שאדם ישר מקצועי ומעמיק כמוך חוזר עליה. היא פשוט לא נכונה. בין בכך שעיריית חיפה נדרשה לעשות “מאצ’ינג” לפרויקטים, ובין אם אחרכך בתחזוקה עודפת ותיקוני הטעויות שנוצרו.
  אני רוצה להזכיר לך את דוח מבקר המדינה על מצב הגשרים בחיפה. חברת תשתיות שכשלה אפילו בתחזוקה של הקיים. מהנדס העיר וראשי יפה נוף לא יכלו לספק אפילו רשימה מסודרת של גשרים ומעברים בחיפה. לא ידעו מתי עשו בדיקות. לא ידעו שיש סדקים בגשר אנדריי סחרוב לחופים, שסיכנו חיי אדם. הכל כתוב בדוחות מוטי, אני לא ממציא כלום. וזו חברה עם עשרות מהנדסי תחבורה שמספרים לנו שתיפקדה נורמלי. זו החברה העירונית הכושלת ביותר בתולדות המדינה, באחריות.
  בוא נדבר על התכנון ההזוי של ישראל כץ.
  רכבל שנאמד ב-180 מליון שקל, שאף סקר משתמשים והיו שלושה כאלו שעשתה יפה נוף לא הראה לו נחיצות וכדאיות. אין יזמים שרוצים להפעיל אותו. עוד כמה שנים, זה יפול כנטל על כתפי העירייה, זה כבר ברור לחלוטין. העלות כבר מזנקת ל-350 מליון שקל. כלי מטופש שלא ניתן להתאים לביקושים, לא מוריד את הסטודנטים בפקולטות. אין בו מיזוג. אין יכולת להפעיל אותו ברוחות גבוהות, שיש באוניברסיטה כל הזמן.
  זריקת תקציבים על מטרונית בנשר – תבדוק כמה עולה כל קילומטר. אין דבר כזה בשום מקום בעולם. אפשר היה להוסיף נתיב ולסמן נת”צ בנתיב הימני באחד חלקי מאה מהעלות ההזויה של נתיבים באמצע הכבישים. רצו לחרב את מרכז הכרמל ונוה שאנן עם פטנט גרוע ואיטי כזה, למה?? כי ליפה נוף יש קבלני משנה שלא יודעים לחפור את קו כרמלית 2? אז רוצים להרוס את ציר מוריה וחניתה??
  אתם חברי מועצת העיר אמורים לדאוג לא לפרנסת מהנדסי יפה נוף בזריקת תקציבים ממשרד התחבורה על כשלונות תחבורה שרק מרחיקים את הציבור מתחבורה ציבורית בחיפה. אתם אמורים לדאוג לתכנון מיטבי לתושבי העיר חיפה. לדאוג שהכרמלית תפעל בסופי שבוע. לדאוג שרכבל ימוקם איפה שיש לו ביקוש וליד שכונות עירוניות ולא בקמפוסים, אגב הטכניון והאוניברסיטה לא הוציאו שקל על הרכבל… שמשרת רק אותם. למה??
  במטרונית הבטיחה יפה נוף שהיו רכבים לא מזהמים. אני יכול להראות לך את מה שהראה במצגות דורון מגיד. אחרכך אמרו היברידיים. בסוף 96 היו דיזל מזהם ו-4 בלבד היברידיים.
  מוטי כנבחר ציבור בעירייה, תדאג שתקציבי חיפה ילכו לתושבי העיר ולא לקבלני המשנה במכרזים הזויים של יפה נוף לפרויקטים בחלופות הכי יקרות, בתכנון כושל בזבזני וניהול כושל באופן מוחלט מטעם החברה הזו.
  יפה נוף בזבזה מתקציב עיריית חיפה על מחדליה לאורך עשור מעל מליארד שקל שסומנו כתקציב פיתוח וצריך לקרוא לו תקציב ניפוח. צא ובדוק כמה מבני ציבור ניתן להקים בתקציב הזה… ומנגד ראה כמה בתי ספר עומדים מוזנחים לחלוטין. מחלפי ענק, ותלמידים לומדים בתת תנאים בבתי ספר כמו גבריאלי… שחברה שאמונה על פיתוח מבני ציבור גנבה – זו המילה גנבה – 90-95% מהתקציב השנתי שלה לכבישים ומחלפים באספלטיאדה שחגגה כאן, ו-5% הלכו לקוסמטיקה קטנה של צביעה לפני שנת הלימודים.
  מוטי יפה נוף היא חברה כושלת שהייתה צריכה להיסגר מזמן, ולהתפצל לחברת תשתיות מבני ציבור וחברת תשתיות כבישים. תבדוק אותי תגלה תיבת פנדורה של כשלונות מחפירים. מה שכתבתי זה קצה הקרחון. לא סתם משרד התחבורה הוציא מידי יפה נוף את הפרויקטים וטוב שעשה כך.

הגיבו כאן לכתבה