משרד הבריאות הוציא צו הפסקה מינהלי לסניף “קפה קפה” בקריון

Image.jpg

משרד הבריאות הוציא היום (ג’) צו הפסקה מנהלי לבית קפה – מסעדה “קפה קפה” בקריון קרית ביאליק וזאת בשל ליקויים חמורים שנמצאו במקום.

עדכון ליום 25/11/2015

רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות, פרופ’ שמואל רשפון הוציא היום (ג’) צו הפסקה מנהלי לבית קפה- מסעדה “קפה קפה” בקריון וזאת בשל ליקויים חמורים שנמצאו במקום המסכנים את בריאות הציבור.

בצו ההפסקה המינהלי צוין, כי ביום 12/11/15 מפקחת לשכת הבריאות המחוזית חיפה, זיוה ליבל, ערכה ביקורת במקום ומצאה ליקויים חמורים המסכנים את בריאות הציבור בין היתר: תזרים עבודה לקוי עם מזון, מצב תברואי ותחזוקתי ירוד ביותר ואחסון וטיפול לקוי במזון. עם הימצאות הליקויים שהוזכרו וכן ליקויים נוספים שפורטו בדו”ח הביקורת ובהזמנה לשימוע שנשלחה לבעלי העסק ביום 16/11/15 סיכם פרופ’ רשפון כי המצב עלול לסכן באופן מיידי את בריאות הציבור.

ביום 17/11/15 הבעלים שלחו מכתב ללשכתו של פרופ’ רשפון, בו הם מציינים כי הם מסכימים לממצאי הביקורת והבהירו, שהתחילו בתיקון הליקויים, בעזרת היועץ שמואל מולדובן. עוד ציינו כי הם פועלים להתקין משטח עבודה וכיור נוספים לשם מיקום מתאים של שטיפת ירקות, וכי הופסקה הפשרת העופות והדגים במקרר המזון המוכן, הפסיקו את הטיפול בעופות ודגים עד קבלת אישור לשכת הבריאות והתחייבו לתקן את שאר הליקויים.

באותו היום מסר פרופ’ רשפון, לבעלי הבית קפה /מסעדה בשיחה טלפונית וכן במכתב שנשלח בדואר אלקטרוני, כי המכתב שהתקבל מהם מהווה שימוע וכי מהדברים שפורטו במכתב הוא מסיק שפוחת הסיכון המיידי לבריאות הציבור אשר בגללו שקל להוציא את צו ההפסקה המינהלי. על כן בשלב זה הוא לא הוציא את הצו והודיע לבעלים שמפקח לשכת הבריאות יבקר בעסק בימים הקרובים וכי אם ימצא שלא תוקנו הליקויים המשמעותיים יוציא צו הפסקה מינהלי ללא שימוע נוסף.

בביקורת החוזרת שנערכה ביום 22/11/15 ע”י מפקחת לשכת הבריאות חיפה, זיוה ליבל, וד”ר אלי שוסטרמן, נמצא שלא היה תוקף להצהרות הבעלים וכי המצב התברואי הירוד לא תוקן באופן משמעותי.

בביקורת החוזרת נמצא בין היתר כי, תזרים העבודה עם המזון לא טופל, המזון הגולמי והמזון המעובד אינם ניתנים לטיפול, בגלל חוסר במשטחי עבודה, כיורים ושטח כללי במטבח. המקום נוקה, אך יש קושי רב לשמירה על ניקיון שוטף בגלל העומס הרב. אין הפרדה באחסון בין מזון מוכן לאכילה לבין מזון גולמי כמו המבורגר. אזור שטיפת הירקות משמש גם לחיתוכם וגם לאחסון מזון מוכן. אזור קבלת סחורה נמצא עמוס מאוד. לא שופר אחסון מזון במחסן והוא ממשיך להיעשות בתוך משרד מלוכלך ועמוס מאוד. מחסן המזון הינו מסדרון, עמוס מאוד והאחסון הנו גבי משטחי עץ, מצב שמסכן את בריאות הציבור.

לפיכך ועל סמך הביקורת החוזרת הוציא היום פרופ’ רשפון צו הפסקה מנהלי למקום.

ליאור הראל מבעלי בית קפה/מסעדה “קפה קפה” בקריון מסר לחי פה בתגובה: “אנחנו מודים להם על הביקורת ואנחנו מטפלים במהירות האפשרית בכל הליקויים”.

מזון שאינו ראוי למאכל אדם בחיפה

הגיבו כאן לכתבה