חיסון שפעת • כללית חיפה מזמינה אתכם להקדים להגיע ולהתחסן נגד שפעת לקראת החורף המתקרב • צפו

רינת בסל מחסנת את מנהל כללית במחוז חיפה וג"מ - רונן נודלמן, נגד שפעת (צילום: דוברות כללית)

כללית מחוז חיפה מזמינה אתכם להתחסן נגד נגיף השפעת

כללית רכשה 1.3 מיליון חיסוני שפעת והחלה את מבצע החיסונים השנתי לקראת עונת החורף המתקרבת.

מבצע חיסוני שפעת לחורף 2021-2022 נפתח, וגם השנה, כמו בשנה הקודמת, המבצע יתנהל במקביל למאבק למיגור נגיף הקורונה. 

עלייה חריגה בתחלואה בחודשי הקיץ

בחודשי הקיץ הנוכחי הייתה עלייה חריגה ובלתי צפויה בזיהומים נשימתיים האופייניים לחודשי החורף, עם עומס משמעותי על המרפאות, חדרי המיון ומחלקות האשפוז, בדומה למתרחש בחודשי החורף. תופעה זו אינה ייחודית לישראל ודווחה גם ברחבי העולם. האוכלוסיות בסיכון גבוה – בני 65 ומעלה, חולים כרוניים, נשים הרות וילדים עד גיל 12, מוזמנים להתחסן בהקדם, על מנת לספק להן הגנה ממחלת השפעת וסיבוכיה.

רינת בסל, מנהלת הסיעוד בכללית חיפה וג"מ מזמינה אתכם לבוא להתחסן | צפו


רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית מסבירה:

בחורף בשנה שעברה, השפעת פסחה עלינו עקב הסגרים והריחוק החברתי. השנה, לפי התחזיות, צפויה שפעת קשה, אנו מגיעים לחורף עם וריאנט הדלתא המדבק הרבה יותר וחזרה לשגרה. אנו ממליצים להתחסן לשפעת כדי למנוע תחלואה צולבת של שפעת וקורונה וגם למנוע עומסים על מערכת הבריאות.

אפשר לשלב עם ההתחסנות לקורונה

בעבר ניתנו חיסוני שפעת יחד עם חיסונים אחרים, וכך גם חיסוני הקורונה וחיסוני הילדות בהם ניתנים מספר חיסונים יחד. לקראת עונת השפעת הנוכחית משרד הבריאות בישראל' כמו גם המרכז לבקרת מחלות בארה"ב (CDC) מנחה כי ניתן לתת את חיסון השפעת יחד עם החיסון כנגד קורונה בו זמנית, רצוי בשתי גפיים נפרדות, ואין צורך בהמתנה של פרק זמן כלשהו בין שני החיסונים.

רינת בסל מחסנת את מנהל כללית במחוז חיפה וג"מ – רונן נודלמן, נגד שפעת (צילום: דוברות כללית)

חיסון שפעת לכלל האוכלוסיה

כמו בשנים קודמות, החיסון מיועד לכלל האוכלוסייה מעל גיל 6 חודשים, בדגש מיוחד על אנשים הנמצאים בסיכון גבוה לסיבוכי שפעת (חולים במחלות כרוניות, בני 50 ומעלה, במיוחד מעל גיל 65, פעוטות בגיל חצי שנה ועד שנתיים, אנשים עם עודף משקל, נשים הרות ולאחר לידה ומאושפזים כרוניים. מומלץ גם למטפלים באוכלוסייה הנמצאת בסיכון גבוה לסיבוכי שפעת (עובדי מערכת הבריאות, מטפלים ומתנדבים המבצעים ביקורי בית באנשים עם סיכון גבוה וכד'). דגש מיוחד יושם השנה על ילדים עד גיל 12, היות שהם עדיין אינם מחוסנים לקורונה וישנה חשיבות לחסנם ולהגן עליהם מפני המחלה. השנה, ילדי כיתות ב'-ד' יחוסנו כנגד שפעת במסגרת בית הספר.

החיסונים יינתנו במתחמי חיסון לקורונה שבהם הציבו עמדות נפרדות לחיסון שפעת, במרפאות, במרפאות לרפואה יועצת, במרכזי בריאות האישה, במרכזי בריאות הילד ובטיפות חלב.

"כבכל שנה נערכת כללית לקראת החורף ופועלת למנוע תחלואה והתפשטות של מחלת השפעת. אנו קוראים לכם להקדים להגיע למרפאות ולהתחסן נגד השפעת, על מנת להגן על עצמכם ועל הקרובים לכם", סיכמה רינת.

באפשרותכם להתקשר ולהזמין תור במוקד כללית – 2700*
להיכנס לאפליקציית כללית, או ללחוץ על הקישור:


הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אייל אמר/ה

    יש חיסון נגד ארנונה בחיפה??
    😣

הגיבו כאן לכתבה