החזרת שידורי הווידאו שקליש ביטלה לאחר השקעה כספית אדירה בציוד מתקדם – מכיסנו…

שידורי מועצת העיר חיפה

כאשר קליש איבדה את הרוב במועצת העיר, היא ביטלה מיידית את שידורי הווידאו של דיוני מועצת העיר. קליש עשתה זאת כלאחר יד, למרות שהמערכת היקרה, ששוויה מוערך במאות אלפי שקלים, לא הותקנה מכיסה הפרטי, אלא מכספי התושבים.

הדיון הראשון בו התקיימה מועצת עיר שלא שודרה היה בתאריך 27/7/21. אותו הדיון, שהיה הראשון בו בוטלו השידורים, שודר באופן מאולתר מאייפון, על ידי שרית גולן, אשר סייעה לציבור לדעת מה קורה בדיוני מועצת העיר:

מערכת חי פה נרתמת לשידורי מועצת העיר:

הייתה זו החלטה שערורייתית בכל קנה מידה. מאז, אנחנו במערכת חי פה החלפנו את עובדי העירייה ושידרנו לציבור את דיוני המועצה, באמצעות האולפן הנייד שלנו.

אודות המערכת היקרה המותקנת באולם הדיונים – מצלמות PTZ ומיקסר

עובדי עירית חיפה התקינו מערכת משוכללת ויקרה ביותר לשידור דיוני מועצת העיר. ההתקנה היא כמובן מכספנו – תושבי העיר. המערכת כוללת 4 מצלמות PTZ המותקנות בארבע פינות של אולם הדיונים ומיקסר מתקדם, השולט על הפעלת המצלמות. המיקסר מחובר למחשב משוכלל, המאפשר עריכה מתקדמת בשידור חי, כולל כתוביות והזרמה של הווידאו לרשתות החברתיות. עלות המערכת לא פורסמה מעולם, אך אנחנו מעריכים את עלותה ב-100 עד 200 אלף ש”ח.

מצלמת PTZ מתקדמת המותקנת באולם דיוני מועצת העיר בעיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
מצלמת PTZ מתקדמת המותקנת באולם דיוני מועצת העיר בעיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

חברי מועצת השינוי הצביעו בעד החזרת השידורים

בדיון שנערך ביום א’, 19/9/21, העבירו חברי מועצת השינוי החלטה על החזרת שידורי הווידאו של דיוני מועצת העיר. ההחלטה היא על אפה וחמתה של קליש, אשר כלל לא נכחה בדיון זה, כמו בדיונים רבים אחרים של מועצת העיר מהם היא נעדרת לאחרונה (מאז שאיבדה את הרוב המועצה).

כעת נותר לראות האם השידורים אכן יחזרו והאם עובדי העירייה יפעילו אותם, כבעבר, או שבקרוב נראה תעלול פוליטי נוסף המיועד להכשיל גם את ההחלטה הזו, שעברה ברוב קולות במועצת העיר.

כאן תוכלו לראות את מערכות השידור של עיריית חיפה שקליש הוציאה משימוש:

צפו בהצבעה על החזרת שידורי הווידאו (צילום: חי פה)

מצלמת PTZ מתקדמת המותקנת באולם דיוני מועצת העיר בעיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)
מצלמת PTZ מתקדמת המותקנת באולם דיוני מועצת העיר בעיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

המדור הפוליטי

הגיבו כאן לכתבה

24 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  די למשחקי הכס.
  אם היא לא מגיעה יותר לישיבות המועצה או מגיעה ומיד עוזבת צריך לפנות לבג”צ כנגד שרת הפנים שאינה פועלת לערוך בחירות לראשות העיר חיפה לאחר שראש העירייה איבדה את אמון מועצת העיר נציגי הציבור בעיר.
  היא נתמכת כרגע רק על ידי 3-4 חברי הציבור החרדי ועוד 2-3 מחברי סיעתה שאחד מהם כבר הודיע שיתמודד מולה.
  אין לה שום אמון במועצה באופן חריג ומוחלט וחייבים בחירות לראש העירייה מיידית

 2. חנה מורג אמר/ה

  מדיניות בת היען😱😱😱😱

 3. קאליש לכי הבייתה אמר/ה

  ההתנהלות של קאליש די דומה להתנהלות של נוכלבנט. לדידם מרגע שניסתימו הבחירות השררה בידיים שלהם ולא מעניין בכלל מה הציבור או נציגיו באופזציה חושבים ו/או אומרים.
  רק שהתנהלותם כמו במשטרים אפלים, הציבור גם לא צריך לקבל מידע רלוונטי ו/או לדעת מה באמת קורה מאחורי הקלעים.

 4. עופרה אמר/ה

  עצוב מאד העיר הולכת מדחי אל דחי ואי אפשר להפטר מהצרה הזו

 5. ירון חנן אמר/ה

  אם קליש מבטלת את השידור החי, שתשלם את התקנת המצלמות מכיסה הפרטי! אפשר לחייב אותה לעשות כן…

  1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

   בול

 6. דין דין אמר/ה

  קאליש מציגה ההצגה נגמרה ואין לי יותר מה להציג אז המצלמות מיותרות.

 7. טפל ולא עיקר אמר/ה

  עסוקים בדיונים,בפיטורים,בקקה במקום לשקם בתים ליישם פינוי פינוי, לדאוג לתושבים ,ראשית עיר טעות היסטורית לחיפה

 8. א.ד. אמר/ה

  מי למד ממי, קליש מבנט או להיפך? שניהם הבטיחו לבוחריהם הרים וגבעות ולאחר הבחירות התהפכו והפכו להיות דבר שהוא טעות שבוצעה בקלפי, דבר שבגללו הבוחר בועט בעצמו על הבחירה הגרועה.

 9. יוסי+צוק אמר/ה

  עד כמה שאני זוכר קליש היא זו שהכניסה את השידורים.. מעניין אותי מי עומד מאחורי הטפטופים נגד קליש. כל דבר שקורה מיד הופך נגדה. עד כמה שידוע לי היא לא קמה בבוקר ורצה להנפיק כתבות או לשחק גולף. היא עובדת בעבורינו. התושבים. מנסה לטלטל את העירייה שכולם יודעים וזוכרים כיצד תיפקדה.

 10. העיר רוצה הנהגה רצינית עם נסיון אמר/ה

  יוסי מנהלת 2030 שהיא הקימה עם מכרזים תפורים לחבריה בחוזים אישיים שהבטיחה שתהיה קטנה ומצומצמת התנפחה כל שנה בעוד מליוני שקלים.
  אתה חושב שהציבור טיפש?
  היא לא מטלטלת כלום שנתיים רק עסוקה בלבטל דברים וסכסוכים אישיים איתה של כל ועדי השכונות להם קראה פיקציה ועם רוב הסיעות במועצה.
  די חייבים ראש עיר ועדב קרואה.

 11. אבי אמר/ה

  יונה יהב מחמם מנועים!!!!!
  הגיע הזמן לשינוי בעיר חיפה

 12. שמיל אמר/ה

  הגיע הזמן לראש עיר חדש בלי חוסר רגישות לתושבים אלא שרוצה לעזור ולשתף פעולה עם המועצה החדשה לעיר למען שיפור העיר חיפה שמדבר בגובה העיניים עם התושבים המקומיים ורוצה בעד פיתוח העיר חיפה ולא לבזבז כספי ציבור עם התנהלות ציבורית ראויה

 13. גוליית אמר/ה

  הגיע הזמן שתדברו בהגיון ולא רק להפגין את השנאה לקליש,יהב היה גרוע בהרבה!

 14. יוסי מ-חיפה אמר/ה

  הזיכרון האנושי קצר מאד….קליש האנונימית זכתה בבחירות רק בזכות העובדה ש-יהב הרס את העיר. קליש באיוולתה, במקום לתקן את מחדלי יהב שמספרם גדול ממספר גרגירי החול בחופי דדו, זמיר והשקט יחדיו, שינתה את המדיניות ב 15 מעלות, במקום ב 180 מעלות, ועל כך תשלם בהדחה בזמן הקרוב.

 15. קוסטה אמר/ה

  19/9 זה לא ועדת מואצת זאת היתה ועדת בניה
  קליש לא נמצאת שם.
  המאמר גרוע שקר כל מילה
  קליש הפסיקה ביזבוזי הכספים וכל מישאיבד מקות נוח לחלק כספי ציבור עושה כאן מרד
  וגם אתם חושבים שציבור עיוור?

 16. קליש תצליח למרות הכל אמר/ה

  להזכירכם, קליש היא ראש העיר הראשונה שאיפשרה שידור ישיבות המועצה. קודמה, יהב, התנגד לכך בתוקף במשך כל שנות כהונתו. אז על מה אתם מתלוננים?
  ולגבי ההשקעות במערכת הצילום/שידור – מדובר בשרות לציבור ומי שמבין בתחום יודע שזה סוג המערכת שנדרש משרות ציבורי שכזה. אולי כדאי שתחקרו קודם כל את ההוצאות המופרכןת והמיותרות מימי ראש העיר הקודם – תושבי חיפה עדיין משלמים את חובות העירייה העצומים שנבעו מבזבזות העירייה בתקופת יונה יהב.
  על כך אמרו חכמים: “הפוסל – במומו פוסל”…

 17. דרוש ראש עיר עם נסיון בניהול אמר/ה

  אני חושב שהציבור בעיקר רוצה ראש עיר עם כישורי ניהול מוכחים של חברות וארגונים גדולים (שעשו זאת באופן מוצלח עם קבלות). אני חושב שצריך בעירייה אנשים שלמדו בפקולטה לתעשייה וניהול, שניהלו חברות ואסטרטגיה עסקית, שעסקו בהבראת גופים ציבוריים גדולים כי עיריית חיפה חייבת שידוד מערכות רציני מאד, למעשה בנייתה מחדש כי ריבוי האגפים בה בעייתי ולא יעיל. יש לסגור גופים פיקטיביים כמו עמותות תיירות וקליטת עלייה ולמזג אותן לתוך אגפי שירותים חברתיים והחברה הכלכלית שגם אותה חייבים לנער באופן רציני.
  ראש עיר מהתחום העסקי לא ייפחד לנהל = לייעל, לפטר, לאחד ולסגור. דברים שקליש וצוק לא הצליחו לבצע למרות שבוודאי רצו והדוגמה הקיצונית ביותר היא אתו”ס שכל הניהול בה שערורייה מלמטה עד למעלה כפי שהציגו הדו”חות לגביה.
  יש הרבה גופים שצריך לסגור ולייעל, להזיז ולשדרג כדי להיות עיר תחרותית.
  יש את כל הנתונים אבל אין את ההנהגה המתאימה וזה נכון ל-40 שנה אחורה. בלי עסקנים, בלי עורכי דין, בלי פטפטנים חסרי יכולת שמציעים גלגל ענק או קוריוזים אחרים. חייבים הפעם מנהל רציני וגם מנכ”ל העירייה הנוכחי בעיקר עסוק בכיבוי שרפות ולא עושה שום שינויים מתבקשים (אוהד שגב) וגם הוא לא פועל בראייה ארוכת טווח אלא מהיום למחר.. ככה לא בונים עיר.

 18. דורשים שינוי קיצוני וועדה קרואה מייד אמר/ה

  ואגב כך הדוגמה הכי קיצונית לחוסר הניהול והעסקנות הפושעת שרווחת בעיריית חיפה היא האופן בו לא נוהלה התחבורה הציבורית בעשרים השנים האחרונות. “טיפלה בזה באופן אקראי המזכירה של מנהל אגף..”. לא היו ישיבות עם חברות האוטובוסים, לא בדקו האם הקווים משרתים את העיר ויעילים או גורמים דווקא למעבר הציבור לרכב פרטי. לא בדקו איך לתעדף תחבורה ציבורית, למעט המטרונית הכושלת והאיטית וגם בה לא נערכו סקרי שירות.
  העירייה לא מנהלת את התחבורה הציבורית בחיפה, דבר שבו בערים אחרות יש תיק של סגן ראש עיר אז פה זה המזכירה של מנהל אגף עושה ישיבה פעם בחצי שנה עם נציג כלשהו של אגד והוא מסבן אותה שהכל תקין.
  רבותי זאת רמת הניהול כרגע בעיריית חיפה. גם אצל יהב, גם אצל קליש. לא השתנה כלום.

 19. האופוזיציה תמשיך ללכלך בזמן שקליש תמשיך לעשות למען חיפה אמר/ה

  חברי האופוזיציה במועצת העיר החלו את קמפיין הבחירות שלהם לשנת 2023 מוקדם מהרגיל. הם כנראה מתוסכלים מהישגיה של קליש ומפחדים להגיע לשנת הבחירות על רקע ההצלחות שלה בקידום העיר חיפה – וכנראה לא אכפת להם שמעשיהם פוגעים גם בתושבי העיר. מבחינתם, העיקר שקליש “תצא רע”.
  להזכירכם, קליש היא ראש העיר הראשונה שהכניסה שידורים חיים מישיבות המועצה. קודמה בתפקיד התנגד לכך במשך כל שנות כהונתו. רק לאחר שמספר חברי אופוזיציה החלו לנצל לרעה את השקיפות הזו לטובת מופעי פרובוקציה לעשיית הון פוליטי בזמן ישיבות המועצה, הופסקו השידורים מישיבות המועצה.

 20. ישראל סביון אמר/ה

  לא מתפלא ולא מופתע !
  עבריינית מורשעת בפליליים מצפצפת על הציבור וכספי ציבור !
  החוק לא מחייב אותה !
  מאז קום המדינה לא היה מצב שראש עיר לא מכבד ומבצע החלטות מועצת העיר !
  קליש ביהירותה רומסת כל מה שלא מתאים לה !

 21. ליאורס אמר/ה

  להצביע לקליש זו היתה הטעות הכי גדולה שעשיתי.
  לעולם לא אצביע לה יותר

 22. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  בעד החזרת השידורים. מועדים לשמחה

 23. אייל אמר/ה

  אין שם שקיפות כפי שמתחייב באתר עיריית חיפה.
  אי אפשר להשיג פרוטוקולים של ועדות בעירייה.
  חלק מהפרסומים של תקציב ודוחות מבקר העירייה לא זמינים ויש רק שנים קודמות מאד.
  בבקשה העלו את הנושא הזה לא יתכן שאתר העירייה לא מתעכן שנים עם פרוטוקולים מישיבות ודוחות.

הגיבו כאן לכתבה