התרעה לכרמל סלע בעקבות ערמות פסולת בחופים שבאחריותו

תמונה_1_פסולת_בחוף_הכרמל.jpg

פסולת בחוף הכרמל. צילום: המשרד להגנת הסביבה 

המשרד להגנת הסביבה הוציא השבוע התרעה לקראת הוצאת צו שמירת ניקיון. ההתרעה היא בעקבות ריבוי ריכוזי אשפה ולכלוך אשר לא טופלו באזור החוף אשר נמצא באחריות המועצה האזורית חוף הכרמל

 

05_-_כרמל_סלע_-_ראש_המועצה_האזורית_חוף_הכרמל_-_מתוך_ויקיפדיה.jpg

כרמל סלע – ראש המועצה האזורית חוף הכרמל – הצילום מתוך ויקיפדיהמהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה: בחופים שונים הנמצאים בתחום המועצה האזורית חוף הכרמל, נמצאו ערימות פסולת מפוזרות לאורך החופים בתוך הצמחייה ובדרכי הגישה לים. התראה על מפגעים דומים ניתנה למועצה האזורית חוף הכרמל כבר באוגוסט האחרון, בעקבותיה פינתה המועצה את המפגעים. עם זאת, נראה כי המועצה אינה נוקטת באמצעים למנוע היווצרות מפגעים דומים כפי שנדרשת על פי חוק. מדובר במפגעים חמורים לסביבה ומטרדים לציבור, המהווים עבירה על חוק שמירת הניקיון.

תמונה_2_פסולת_בחוף_הכרמל.jpg

פסולת בחוף הכרמל. צילום: המשרד להגנת הסביבההמשרד להגנת הסביבה דרש מהמועצה לנקות את ריכוזי הפסולת, ולפנות אותו לאתר פסולת מורשה. בנוסף, דרש לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשות המועצה בכדי למנוע מפגעים דומים בעתיד. כל זאת לא יאוחר מה -26/11/15. במידה והמועצה לא תעמוד בדרישות, המשרד ישקול להוציא צו מיוחד לשמירת ניקיון החופים.

פסולת_בחוף_הכרמל._צילום_-_רותי_בנין.jpg

פסולת בחוף הכרמל. צילום – רותי בניןמכולת_אשפה_בחוף_הכרמל._צילום_-_רותי_בנין.jpg

מכולת אשפה בחוף הכרמל. צילום – רותי בנין 

ביקורת חי פה: גם אצלנו בחיפה התגלתה הזנחה באזור שבאחריות טירת הכרמל

 

אריה_טל_-_ראש_עיריית_טירת_הכרמל.jpg

אריה טל – ראש עיריית טירת הכרמלבביקורת שקיימנו ב-19 בספטמבר 2015, בחוף הקשתות הנמצא מדרום לחוף הסטודנטים, גילינו הזנחה קשה ומצבורי פסולת.
חוף זה הנמצא מדרום ולשטח המוניציפאלי של עיריית חיפה ולכן הוא למעשה באחריות עיריית טירת הכרמל. האזור סובל בקביעות מהזנחה.

שלט_מאת_עיריית_טירת_כרמל_-_אין_להשליך_פסולת_-_חוף_הקשתות.jpg

שלט מאת עיריית טירת כרמל – אין להשליך פסולת – חוף הקשתות 

פרשנות: למה החופים כל כך מטונפים…

מדינת ישראל חילקה את החופים למועצות מקומיות ואזוריות על פי חלוקה גיאוגרפית. אך בפועל נוצר מצב כי עיריות, כמו טירת הכרמל, קיבלו חוף שאין לתושביהן זיקה אליו, כמו חוף הקשתות, אשר למעשה נמצא ברצף הגיאוגרפי של חיפה.
לכן העיריות האלה קיבלו "תיק" שאינן מעוניינות לטפל בו. לתושביהן אין ערך מוסף מאחזקת החוף הזה ונוצרו רצועות חוף שהם למעשה נטל כלכלי ותפעולי על העירייה.
בשנים האחרונות נשמעה שוש ושוב קריאה להעביר את החופים של מדינת ישראל לראשות אחת לאומית, אשר תתחזק את כל רצועת החוף של מדינת ישראל ותחסל את התופעה המוזרה הזאת

 

הטינופת בחוף הקשתות שבאחריות עיריית טירת הכרמל

צילום: חי פה בשטח
לכלוך_חוף_הקשתות_-_מפעל_חישולי_כרמל.jpg

לכלוך חוף הקשתות – מפעל חישולי כרמלפסולת_בחוף_טירת_הכרמל.jpg

פסולת בחוף טירת הכרמל

לא ניתן להגיב