“זלולת” – אוכל לכל אחד

נמל חיפה – שנה טובה – WB

במסגרת המיזם “זלולת”, הפיקו נועה קוזאק ושי רילוב ארוחה ציבורית בשיתוף עם “פלאפלונה” ברחוב מסדה בחיפה – 21/10/2015. הנה הוידאו מהשטח

צילום ועריכה: ירון כרמי. צפו ב-FullHD-1080P

המיזם “זלולת” מתמקד בהצלת חומרי גלם של מזון והפקת ארוחות מהם. שי רילוב ונועה קוזאק הכירו במהלך לימודי הצילום של נועה ב”ויצו” ויצאו לדרך להצלת עודפי המזון המתיישנים ונזרקים.

שי_רילוב.JPG
שי רילוב
שי רילוב מסביר כי בעולם המערבי נזרק כשליש מכמות המזון. רוב המזון נזרק בגלל שהוא מתיישן על המדפים ברשתות השיווק ומפנה מקומו למזון חדש שמגיע מהשדות. “אנחנו מצילים את המזון הזה ומכינים ממנו ארוחות לרווחת הציבור”, אומר רילוב.
נועה_קוזאק.JPG
נועה קוזאק
נועה קוזאק מסבירה כי במסגרת המיזם, נאספות כמויות של מזון מהרשתות, בטרם ייזרק לאשפה. באמצעות העודפים הללו מכינים ב”זלולת” ארוחות לרווחת הציבור.
“טרם התחלנו בהקמת מסעדה משלנו”, אומרת נועה קוזאק. “בינתיים אנו מריצים את המיזם בשיתוף עם מסעדות המארחות אותנו”. התשלום הוא לפי רצונו ויכולתו של הסועד.
סועד שאין ביכולתו לשלם, יסעד ללא תשלום או שיסייע בהפקה, מוסיף שי רילוב.

המיזם “זלולת” הוא חלק מתנועה עולמית של הצלת מזון לרווחת הציבור. מיזמים דומים כבר עובדים במספר רב של מדינות מפותחות בעולם המערבי.

קניון שער הצפון – מתחלף – WB

תמונות מאירוע זלולת בפלאפלונה – רחוב מסדה

05_-_צוות_זלולת.jpgבחזרה_להצלת_מזון_-_שי_רילוב.jpgהגשת_מזון_-_זלולת.jpgמארחים_-_פלאפלונה.jpgמתנדבת_בזלולת.jpgסועדים_בזלולת.jpg

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...