שידור חי: מועצת העיר – שידורי המועצה שהופסקו על ידי קליש, מינויים בוועדות חדשות והמשך ההשתלטות של מועצת השינוי – ישיבת מועצת עיר 19/09/21 • סדר היום כאן

דיון במועצת העיר חיפה (צילום: מיכל ירון)

השידור כאן:

תקציר הדיון:

 • אושרו המינויים של הוועדות (ראו מסמך מצורף כאן למטה – סדר היום.
 • אושר המשך שידורי הווידאו של מועצת העיר (דבר שיקל על צוות חי פה את העבודה)
 • נמשך הויכוח על סמכות המועצה למנות את אביהו האן (מינוי שאושר בהצבעה)

מועצת השינוי לא עוצרת:

המועצה הלעומתית מתחילה במהלך השתלטות על הוועדות והתאגידים העירוניים.
בישיבה מיוחדת שזומנה ליום א’, 19/9/21 ימונו חברי וועדות רשות עירוניות מטעם מועצת השינוי. בישיבה שנדחתה ליום 5/10/21, יבוצע שינוי עמוק בהנהלות התאגידים העירוניים (סעיף 4 במכתבם של חברי מועצת השינוי המפורט בהמשך הכתבה).

החל משעה 17:00 תתכנס המליאה של הוועדה המקומית לתכנון ולבניה, בה תעלה לסדר ההצעה למינוי של מר אביהו האן ליו”ר ועדת המשנה לתכנון ולבניה ולממונה בפועל על מינהל ההנדסה בחיפה. אם המינוי יאושר, הרי שהאן יחליף את מיכי אלפר בתפקיד הבכיר בתחום התכנון והבנייה בחיפה.

מייד עם סיום המליאה של הוועדה המקומית, סביב השעה 18:00, תחל ישיבת מועצת עיר בישיבה זו תעלה לסדר ההצעה להקמת וועדות עירוניות, בהן יכהנו חברי מועצת השינוי.

כאן בהמשך הדף תוכלו לראות את סדרת ההחלטות אותן יעבירו מחר חברי המועצה הלעומתית, במידה שלא יהיה שיבוש של הרגע האחרון.

הצעה נוספת לסדר היא להחזיר את שידורי המועצה:
השידורים בוצעו על ידי מערת וידאו משוכללת (ויקרה) שהקימה עיריית חיפה על מנת ליצור שקיפות של דיוני מועצת העיר. כזכור, קליש ביטלה את שידורי המועצה, מאז איבדה את הרוב במועצת העיר ולכן אנחנו מעדכנים אתכם כאן במתרחש בדיוני המועצה (עד שההחלטה של קליש תבוטל והשידורים יחזרו).

שינויים בתאגידים העירוניים – הצעה לסדר:

כאן תוכלו לראות את ההצעה לסדר שתעלה להצבעה במועצת העיר.
שימו לב שסעיפים 1-3 יעלו לדיון ביום 19/9/21, בעוד שסעיף 4, העוסק בהדחת אנשי קליש ומינוי אנשי מועצת השינוי לניהול התאגידים העירוניים, נדחה ליום 5/10/21, בהנחיית היועצת המשפטית של עיריית חיפה.ההזמנה הרשמית לדיון:

לחברי המועצה שלום,

הנכם מוזמנים לישיבת מועצה שלא מן המניין המכונסת לבקשת 18 חברי מועצה, אשר הוגשה לראש העיר בתאריך 9/9/21.

על סדר היום:
1.      שידור כלל ישיבות מליאת מועצת העיר, מן המניין ושלא מן המניין, בזמן אמת (LIVE) בעמוד הפייסבוק של עיריית חיפה.
2.      שינויים בחברי הוועדות העירוניות, כמפורט בבקשה המצ”ב כחלק בלתי נפרד מהזמנה זו.
3.      הקמת ועדות רשות – כמפורט בבקשה המצ”ב כחלק בלתי נפרד מהזמנה זו.
4.      אישור הגשת ערר למועצה הארצית לתכנון ובניה על אישור תכנית מתאר כוללנית לנשר (בהתאם לדיון שהתקיים במועצה מן המניין הערב).

מובהר בזאת כי דיון בנושא המפורט בבקשה – שינויים בהרכב נציגי חברי מליאת מועצת העיר בתאגידים העירוניים – בהתאם לחוות דעת היועצת המשפטית ובהסכמת מגישי הבקשה, לא יידון בישיבה זו אלא בישיבה שלא מן המניין נפרדת, בתאריך 5/10/21.

בברכה,
עדנה הררי-אברהם 

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. משה פפו אמר/ה

  התחושה והדמוי שלי היא בעצם של הפיכה צבאית,אני לא מבין איך אפשר לנהל עיר בגודל של חיפה שהיא העיר השלישית במדינה,בצורה של אנדרלמוסיה שבעצם ראש העיר שנבחר נתון כרגע בסוג של מילכוד,ללא יכולת לעשות כלום ,הייתי קורא לזה ראש עיר מסורסת……אוליי שווה יותר או שתתפטר או ששרת הפנים תמנ ודה קואה עד לבחירות חדשות…….תוהו ובוהו…..

 2. א.ד. אמר/ה

  כל שינוי יכול להיות רק לטובה. יותר גרוע מהמצב היום, לא יכול להיות.

 3. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  יופי, כל מי שרוצה יכול לעקוב מה מחליטים ועל מה דנים. תודה עד החלטתכם ויישר כוחכם.

 4. אייל אמר/ה

  מעולה הגיע זמן להחליף את השיתוק והסיאוב בשנתיים האחרונות.
  צריך לפעול לפירוק הפיקציה “מנהלת 2030” והעברת מליוני השקלים שהועברו ליועציה לביקורת של מבקר המדינה ואם צריך כתבי אישום על הונאה לכל המעורבים בדבר הזה.
  את המליונים הרבים שייחסכו צריך להעביר לתגבור הבטחון האישי בעיר החזרת הסיירת העירונית, פעילות רכזי בטחון בועדי השכונות ותגבור נוכחות רכזי בטחון במושבה הגרמנית ובחופי הים.
  בין הועדות שרוצים להקים מדהים שעדיין אין ועדה לטיפול בתחבורה הציבורית בחיפה שזה דבר קריטי לקידום העיר. פתיחת הכרמלית בסופי שבוע וחגים. הקמת קו שאטל ממרכז הכרמל, חורב ונו”ש לאצטדיון ולחופי הרחצה כדי להוריד את הפקקים.

 5. דין דין אמר/ה

  סוף דרכה של ראשת העיר והמועצה הקיקיונית שלה. התושבים רוצים שינוי.

 6. ישראלי אמר/ה

  לכי הביתה ,בחיפה לא אוהבים אותך גברת קליש ,תודה על הבלגן שעשית בעיר חיפה.

 7. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  זה מה שאני מביעה את דעתי. מדוע שרת הפנים מדוע לא מפטרת אותה. היה סיפור בטבריה שפיטרו ראש עיר. שמאוד לא היו מרוצים מהתנהלותו ודר הפנים פיטר אותו. למה השרה שקד לא מפטרת היא ממש לא מגיעה לפגישות ולוועדות היא קבעה איתם. היא מתנהגת כראשת עיר לא אחראית
  בכלל חובר תםקודה יולים וצםים רק בעיות. כמו הקארוונים בחוף סטודנטים נורא. הרשימה ארוכה
  רק שטויות של ילדה . והרא עיר צריך לנהל ולא להסתכל מהצד ורק להצטלם לכל מיני פרסום לאנשים ידועים כמו דם רחו דל אבא דל כילה אלמגור שנרצח בחיפה. או של יהורם גאון. במקרה הזה אוקיי מגיעה

 8. אייל אמר/ה

  יש טענות חמורות ביותר על שחיתות במעשי יו”ר הועדה המקומית חיפה מיכי אלפר כפי שהציגה הערב עו”ד שרית גולן במועצה המקומית.
  אני חושב שפה הנקודה להוציא את הדברים לתלונות במשטרה, לקובלנה מסודרת בפני שרת הפנים ומבקר המדינה, ולדרוש להוציא הצהרה שיזם הנדל”ן אלפר אינו יכול להיות בתפקיד בשל ניגודי אינטרסים חמורים ובשל התלונות במשטרה העומדות נגדו בהתנהלותו ולכן לקיים דיון חירום במועצת העיר שבו ייבחר יו”ר ועדה מקומית אחר.
  יש להגיש גם תלונה חמורה על התנהלות המחלקה המשפטית בעירייה שהעלימה עין מפגמים חמורים שהוצגו בטפסים ובהתנהלות היתרי בנייה. מישהו צריך ללכת הביתה על המחדלים במנהל ההנדסה.

 9. אייל אמר/ה

  ותודה לירון על העבודה המבורכת של שידור שעות רבות לבדו באולם המועצה.
  למי שלא ראה בסןף השידור של דיון הועדה, ירון הציג את המצלמות שהתקינה עיריית חיפה באולם המליאה בעלות שהוא העריך כ-200 אלף שקל וציוד שידור שראש העיר הורתה לשתק ולא לשדר ברגע שלא היה לה רוב יותר במועצה.
  בושה וחרפה.
  הערב היא עולה לבמה בפסטיבל הסרטים והיא אכן חיה בסרט רע, שהגיע זמן שיעלו בו כתוביות הסיום.

 10. אסתי אמר/ה

  תודה מעומק הלב למערכת המושקעת של חי פה על העברת השקיפות מהנעשה במועצה .
  תודה לחברי המועצה המקצועיים שמובילים את השינוי לחיים טובים יותר בעיר ולטאטוא של השחיתות המסתמנת לכאורה בועדת המשנה לתיכנון ובניה .בראשות מיכי אלפר אדם בעל ניגודי אינטרסים השקוע עמוק ביחד עם עסקנים מבניברק שעושים ביזנס בחיפה

 11. שרת הפנים לא מתערבת?? אמר/ה

  מדוע לא פונים לבג”צ כנגד שרת הפנים לחייב אותה מיידית להתערב בנעשה במועצת העיר עקב העדר קואליציה לראש העיר ורוב מוחלט שמצביע נגד המשך כהונתה, ללכת לבחירות ולהדיח את ראש העיר לאלתר??

הגיבו כאן לכתבה