נסרין חסן, תושבת חיפה, מואשמת בריגול עבור ארגון טרור מעזה

גל הטרור:

כתב אישום הוגש נגד תושבת חיפה, הנשואה לעזתי בת 40 ואם לשבעה ילדים, בגין ניהול קשר עם פעילי טרור מעזה וצילום מתקנים אסטרטגיים בעיר חיפה באמצעות הטלפון הנייד, לרבות נמל חיפה, תחנת המשטרה ובית המשפט בעיר בכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

 

נסרין חסן
נסרין חסן

 

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ה’) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כתב אישום נגד נסרין חסן, אזרחית ישראלית, תושבת חיפה, בת 40 ואם ל-7 ילדים הנשואה מזה כ- 15 לתושב עזה, בגין ריגול לטובת ארגון גדודי חללי אלאקצא בעזה, ואשר נעצרה מעבר ארז ביום 18/10/15.

מכתב האישום, שהוגש ע”י עו”ד מורן גז, עולה כי מאז שנישאה הנאשמת לתושב רצועת עזה לפני כ- 15 שנים, התגוררה לסירוגין בעזה ובישראל, כשבשנה האחרונה התגוררה בעזה ונכנסה לישראל לבקר את משפחה בחיפה. לפני כשנתיים, קשרה הנאשמת קשר בעזה עם פעילי ארגון כתאאיב אלמוג’הדין, שהינו פלג של גדודי חללי אלאקצא והתגייסה לארגון לטובת ביצוע משימות עבור הארגון בתחומי מדינת ישראל. במסגרת זו, במהלך השנתיים האחרונות, נפגשה הנאשמת עם פעילי הארגון, קיבלה מהם משימות ריגול במדינת ישראל, בין היתר צילום מתקנים אסטרטגיים בשטח מדינת ישראל, בדגש על מקומות ממשלתיים.

הנאשמת נכנסה לישראל דרך מעבר ארז ובמהלך ביקורה בישראל, תצפתה ואספה מידע אותו תיעדה בכתב אודות אבטחת נמל חיפה, תחנת הרכבת שבחיפה, משרד הפנים שבעיר, תחנת המשטרה החדשה בחיפה ובית המשפט, תוך שהיא מפרטת את כמות המאבטחים בכל אחד מהמיקומים ופועלם בעת בדיקות הביטחון. את הצילומים צילמה הנאשמת בחשאיות, תוך כדי שהיא עושה עצמה משוחחת בטלפון או שולחת מסרונים, מתוך כוונה שלא למשוך תשומת לב. בנוסף, בעת הצילומים, בדקה הנאשמת לבקשת שולחיה מיקום מצלמות אבטחה במיקומים אותם צילמה ותיעדה בכתב את המידע, כמו כן, תיעדה בכתב מספר הכניסות שיש לכל מבנה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

עת חזרתה לתחומי רצועת עזה, מסרה הנאשמת לפעילי הארגון בעזה את כרטיסי הזיכרון של הטלפון הנייד וכן את כל התיעוד שערכה בכתב.

עוד עולה מכתב האישום, כי במהלך חודש מרץ 2015, הגיעה הנאשמת למוצב אימונים צבאיים של ארגון אלמוג’הדין בעזה, שם הדריכו אותה איך מרכיבים מטען חבלה על כל השלבים והיא הסכימה לבצע פיגוע בעזרת המטען לאחר שתעבור אימון נוסף בהכנת מטען חבלה, ובכך קשרה קשר לסייע לאויב במלחמתו בישראל וכן קשרה קשר לגרום למותם של ישראלים באשר הם ישראלים בכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

כתב האישום מייחס לנאשמת ארבעה אישומים בגין ביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, ריגול, מגע עם סוכן חוץ, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר ועוד.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמת עד תום ההליכים המשפטיים כנגדה.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. א.א.חיפה אמר/ה

    מאוד לא ברור לי נושא של המרגלת נסרין מחיפה.הרא אין אישור זכות השיבה.איך אפשרו לה להתחתן לבקר בעזה מתי שהיא רוצה עוד הביאה ילדים לעולם וחיה כאן.אז ברור שהם פנו אליה. מי היה מוותר על מציאה כזאת והמדינה איפשרה להם לחדור לארץ דרכה. ממש פיספוס של משרד הפנים.לדעתי משרד הפנים אשמים .כי יכלו לא לאפדר לה לה שא לערבי מעזה. והיא נכנסת ויוצאת לארץ טימטום התוצאה שהיא מרגלת לטובת עזה

  2. דן אמר/ה

    מחבלים חובה לחסל!!!

  3. דן אמר/ה

    אם היו מניחים לה להישאר מעבר לגדר אז לא היה קורה כלום חומר למחשבה להרבה כאלה שחייבים להישאר מעבר לגדר ,ולהעביר את הדומים להם לשם

הגיבו כאן לכתבה