גולן שטיינברג לעינת קליש-רותם: "את מעודדת עבריינות"

קרוואנים חונים בחוף הסטודנטים חיפה - ארכיון • למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: עדן קליימן)

חניוני הקרוואנים הפקיעו את החניון מידי הציבור הרחב ומצוקת החניה החריפה


לטענת גולן שטיינברג גורמים עבריינים השתלטו על חניון קרוואנים במבואות הדרומיים של העיר וראש העיר לא דואגת לפינוי הקרוואנים.

ראש העיר עינת קליש רותם וחברת המועצה שרית גולן שטיינברג בישיבת המועצה

"עבריינים גובים דמי חסות"

חברת המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג טענה הערב, בישיבת המועצה, כי ראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש-רותם, מאפשרת לגורמים עבריינים להשתלט על קרוואנים במבואות הדרומיים של העיר.

גולן שטיינברג לא הייתה מרוצה מהתשובה שקיבלה מראש העיר על השאילתא שלה ושל סגנית ראש העיר, סופי נקש, בנושא הקרוואנים וטענה שקליש רותם אחראית להשתלטות הגורמים העבריינים, בגלל שהיא לא מפנה את הקרוואנים מהמבואות הדרומיים של העיר.

"כל הקרוואנים האלה הגיעו לאזור רק בשנתיים האחרונות", אמרה גולן שטיינברג, "ואני מבקשת לדעת האם התשובה, שקיבלתי מראש העיר היא על דעתה של עו"ד ימית קליין, היועצת המשפטית של העירייה. אם את מכירה את חוק החופים אז את בוודאי יודעת שאסור לקרוואנים להיות שם. זה שפינו משם רק 5 קרוואנים, זה לא בסדר, כי צריך לפנות את כולם.

מה שקורה שם, וסופי ואני צירפנו תמונות, זה שגורמים עבריינים השתלטו על האזור כולו. לידיעתך, העירייה לא גובה כסף, אבל העבריינים גובים כסף משאר הקרוואנים. הם התקינו שם מצלמות ושמו דשא וחובת העירייה לעצור את זה. אי אפשר להפיל הכול על הייעוץ המשפטי, בסופו של דבר ימית היא לא האחראית, מי שצריך לקחת אחריות על מה שקורה שם זו ראש העיר".

החניון הופקע מידי הציבור ומצוקת החניה בחופים החריפה

בשאילתא של נקש וגולן שטיינברג כתבו השתיים כי במבואות הדרומיים של חיפה ישנם שני חופי רחצה לא מוסדרים ואליהם צמודים מגרשי חניה מכורכר.

"אומנם המדובר בחופים שאינם מוכרזים אך הפיקוח העירוני מסייר שם ודואג לסדר הציבורי הן בחוף והן בחניון… אלא שבשנתיים האחרונות (לערך) אחד החניונים הופקע מהציבור לטובת השתלטות של בעלי קרוואנים על החניון. כך עשרות קרוואנים, חלקם בבעלות פרטית וחלקם באמצעות בעלי חברות אשר משכירים קרוואן לסופי שבוע (הכל בשטח ציבורי!!!), תפסו חלקת שטח, וחלקם אף פרסו לעצמם מרבדי דשא וגירדו את השטחים הצמודים להם וכיסו ביריעות ברזנט".

קרוואנים בחוף הסטודנטים (צילום: עדן קליימן)
קרוואנים בחוף הסטודנטים – ארכיון • המצולמים אינם קשורים לנושא הכתבה (צילום: עדן קליימן)
הגיבו כאן לכתבה

21 תגובות
 1. חנה מורג אמר/ה

  נורא

  1. יענקלה אמר/ה

   כך זה מתחיל. אם בדרום, אם באתרי בניה וכיו"ב. ניסיתי "לגלות7 מה טוב עשתה ראשת העיר למען חיפה. לצערי, קל יותר למצוא את מגרעותיה ואת אי העשיה. כל אלה צוינו כבר בכתבות קודמות. אשמח אם תיקח לתשומת לבה ותשנה דרכיה.

 2. איריס אמר/ה

  נכון מאוד חבל שראש העיר לא מבינה שיש אנשים (עבריניים ).שגובים פרוטיקשיין מבעלי הקרוונים ועסקים בעיר .השארתם כמה קרוונים למה למי שיש כסף לשכור קראוון יותר טוב ממשפחה שרוצה לעשות קמפינג בחוף ולא מאפשרים זאת ,ענת קליש ראש העיר תתעוררי לתפקיד שלך או שהוא גדול עלייך

 3. זהבה אמר/ה

  כל יום נחשף מחדל חדש של ראשת העיר. די!!! לכי כבר !!!!

 4. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

  משילות

 5. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  צודקת, אני רואה את כל הקארוונים .היו בצחילה 2 והיום אולי 20 עד 30 קארוונים. לדעתי חוצפה, כי תפסו חוף ש פרטי שלנו והיום איך אפשר להכנס. מלא הקארוונים שאף רכבים אחרים יכולים להכנס לשם לחופי חיפה. אני רוצה לציין צריך מון כבםים כדי להחזיק את החופים. האלה. ותושבי חיפה משלמים מכיסם. מה איתנו לא נהנים מהנטבה שיש לנו מחופים אלה. נכון יש חוםים פרטיים בטבריה. אבל חופים בחיפה השתלטו אחרים ומה נשאר לנו לתטשבי חיםה למשל בחופי קרית ים נכון כולם יכולים אבל חניה בחינם שם נם רק לתושבי קרית ים ואנחנו תושהי קרית חיים אין לנו שום הטבה כזאת אנחנו מגיעים לחוף והוא מלא ולנו אין הזכות כמ עיריות נותנים לתושביהם. למוצקין הפארק ניתן בחינם לכניסה רק לתטשי מוצקין. ראש העיר קליש לא מטיבה עם תושביה.

 6. גל אמר/ה

  שטויות במיץ עגבניות איזה גורמים עבריינים מה השטויות האלה

 7. משה אמר/ה

  בעלי הקרוונים צריכים לשלם מיסי עירייה כמו כולם לא צריך לתת להם פריבילגיות

 8. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  תגובה לגל. אם כל כך לא כך כמו שאתה אומר לא עברייני. או שאתה נאיבי כי עבקינים כן משתלטים ברבע שהציבור התחיל לבוא בהמוניהם אז פתאום יש מי שמשתלט. אומרים שיש שם דשא מי שם. מי שמרגיש שליטה במקום . מרגיש טוב ושם במקום כל מה שבא לו. לדעתי זה ממש לא נראה טוב. תנסה להכנס לשם מלא מקום. אני חושבת שהיא כן צרחכה להכנס לעשות סדר. מה שנראב נורא!!!

 9. נטע אמר/ה

  ראשת העיר חייבת ללכת כבר הביתה

 10. דין דין אמר/ה

  עדיף קראוונים בהרצל?

 11. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  העיקר שאצלך רי קארוונים. ככה ממש לא בסדר. מחר ירו אצלכם בשכונה גם זה בסדר. כך מתנהלים שברים שלא מעניין את התחת שלך. לא אכפת לך . העיקר לא בחצר שלי. אל תבכה שלא אכפת לאף אחד אם אתה נפגע. סולידריות חייבת להיות כי כך מעיפים את המטרד בגלל לחץ חברתי.

 12. עיר הג'ונגל חיפה אמר/ה

  להערכתי השריפה בקראוון הייתה עבריינים ששרפו כדי להשליט שם גביית דמי חסות
  המצב יצא מכלל שליטה זה הפך ליישוב לכל דבר. הקראוונים לא מתפנים משם, זה לא זמני בכלל.
  המשטרה צריכה להגיע לשם לפנות את השטח והעירייה צריכה להציב תמרורים אין כניסה לקראוונים
  כמו התמרור שיש בתל אביב. למה הם לא מעזים להיכנס לחופי הרצליה או תל אביב? כי יש חניונים מוסדרים.
  שם הם יודעים שהעיריות יקנסו אותם והם יעמדו לדין. פה אין חוק…
  הם באו כי יודעים שזו עיר ג'ונגל לא רק חזירי בר, אין אכיפה בחיפה.

 13. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  נורא.

 14. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  הקארוונים שם לא הגלל חוסר בחניונים ממש לא. הם שם כי מקום מגוריהם
  לכן יהיה לה קליש לפנות אותם הם התמקמו שם כבית לכל דבר. יש להם שירותים וזבל שאוספים להם מהעיריה. אין מיסים: מים וחשמל. יש ים להתרחץ איזה יופי, חוץ לארץ . אלה אנשים שהחליטו לגור בקארוונים ומצאו להם דרך ושיטה להתגורר על חשבונם של תושבי חיפה. צריך להביא עתונאי. שתצלם את המקום . ברור כדאי שתצרף שוטר כי יזרקו אותה באיומים משם. ככה סה שלא מציבים גהולות כך זה נראה ג'ונגל. אין שילוט ואכיפה אנחנו נראים נורא.

 15. רחל אמר/ה

  טוב אמרנו שהיא לא חכמה לא מתפקדת

 16. רפי.ג אמר/ה

  מה כולכם מבלבלים במוח זה פודקרטס ויש להם רישיון. ראיתם את הפודקרטס בתחנת השמונה ובגן לואי?
  מה הם שונים מאלו בים??

 17. ירון חנן אמר/ה

  זה מה שכתבתי לחברי המועצה:

  אני מציע לכל חברי המועצה להצטרף לקריאה הזו. מספיק עם ההפקרות הלא חוקית והמכוערת הזו שמכעיסה אותי ותושבים רבים כבר כמה שנים!
  העירייה צריכה להסדיר שם חניון קרוונים מסודר, עם שירות מלא לקרוונים והכל בתשלום, בפיקוח, בהסדרה של הניקיון, הביוב, אספקת שירותי מים, חשמל וכל מה שנדרש בכל עיר מתקדמת בעולם שאליה מגיעים לעשות קמפינג!
  אני שמח שהנושא הזה עולה סוף סוף לדיון במועצה ומברך על כך!

 18. א.א ְ.חיפה אמר/ה

  אני מקווה שחניון
  לקארווונים יהיה לקמפינג הלבד ולא להעמיד את הקארוונים לחניה קבועה כמקום מגורים . לי נראה שהשתקען שם לקבוע. מה תעשן?

 19. רחל אמר/ה

  חוסר משילות. הכל בגלל הגישה הפרוגרסיביות שהשתלטה עלינו.

 20. גלית אמר/ה

  לא רק שהיא מעודדת תרבות זו היא גם יוצרת אותה.
  את תרבות הסלאמס כדוגמת הקראוונים היא הביאה לחיפה עם כניסתה לתפקיד.
  קראוונים של פוד-טראקס לממכר מזון השתלטו על העיר והחופים .
  מכירת מזון ללא תנאי תברואה נאותים ולכלוך לרוב מסביב.
  זה בהחלט מעודד גם עבריינים להציב מבנים ארעיים ולגבות כסף תמורת שרותים בלי לשלם מיסים.
  אז מי הביא את התרבות הרעה אלינו? ראש העיר הרעה

הגיבו כאן לכתבה