ראשי מגזר הספנות והנמלים התכנסו בחיפה ביום הספנות הישראלי

נמל חיפה - מבט מרחוב אבן גבירול (צילום - ירון כרמי)

שר התחבורה ישראל כץ:

בכירי חנ”י (חברת נמלי ישראל) פגשו אותי כאן בכניסה ואמרו לי שאנחנו נקדים בשנה את הקמת הנמלים ולכן צריך לדאוג שהכבישים והמסילות יהיו מוכנים. ואני מבטיח שהם יהיו. במתווה הזה, של הקמת הנמלים החדשים עם הגורמים האיכותיים ביותר שמקימים ומפעילים, אנחנו נקבל פעילות שתביא לתוספת של אלפי מקומות עבודה חדשים ולאמינות בשירות. זה יביא גם להרחבת הפעילות הימית וגם להוזלת המוצרים”.

“אני כבר אומר לכם שהמציאות תמיד עולה על התחזיות…”

כך הצהיר הבוקר שר התחבורה והמודיעין ישראל כ”ץ, ביום הספנות אותו ארגנה לשכת הספנות הישראלית במרכז הקוגרסים בחיפה.
האירוע, בהשתתפות מאות מקבלי החלטות בתחומי הספנות והנמלים, בעלי ונציגי חברות ספנות וראשי עיריות מאזור חיפה, הינו המפגש השנתי של בכירי העוסקים בספנות, בלוגיסטיקה ובסחר החוץ.

ראש עיריית חיפה יונה יהב:

“מעולם לא היה שר בממשלת ישראל שתרם לפיתוחה של חיפה כמו ישראל כץ. כל מי שמבקר בחיפה ורואה את רשת הכבישים והתשתיות המוקמות בעיר, יודע שחיפה, בזכות השר כץ, תעמוד במקום אחר לגמרי ולכך תהיה השפעה על כל צפון מדינת ישראל. יהב הוסיף כי בחיפה ממצבת את עצמה כעיר של ספנות וים ובמסגרת זו מתקיימים בעיר שורה ארוכה של אירועים בינלאומיים כמו אליפות העולם בשייט למפרשיות מדגם 470 שננעלה בסוף השבוע האחרון בעיר”.
בין אורחי הכנס היה גם ח”כ מיקי זוהר, המשמש סגן ראש וועדת הכספים וראש לובי הספנות בכנסת ששיבח את הישגי נמל חיפה וקרא להקמת שדולה לטובת הספנות בכנסת.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
 1. מוטי אמר/ה

  . "יהב הוסיף כי בחיפה ממצבת את עצמה כעיר של ספנות וים"
  אז איפה מרינה בחיפה?
  שנים של סחבת,ואין מרינה באופק,בושה גדולה.

 2. ירון כרמי אמר/ה

  יש מרינה במעגן שביט בקישון

  [topic:13pu93zr]https://haipo.co.il/forum/item/11350[/topic:13pu93zr]