דפנה דקל תחליף את מירי אלוני במחזמר “התחנה” בתאטרון חיפה

דפנה דקל תשתתף ב"תחנה" בתאטרון חיפה (צילום: יוסי צבקר)

דפנה דקל הצטרפה לצוות המחזמר “התחנה” בתאטרון חיפה

“התחנה” – מחזמר ישראלי חדש, פותח את שנת ה-60 הישראלית בתאטרון.
דרמה אישית ולאומית השזורה במיטב השירים של היוצרים החשובים בארץ.

כזכור, השחקנית והזמרת מירי אלוני אמורה היתה לככב במחזמר “התחנה” בתאטרון, אך עברה אירוע בריאותי שאילץ אותה לוותר על התפקיד.

דפנה תמלא את התפקיד במקומה של הזמרת והשחקנית מירי אלוני המאושפזת בבית חולים וזקוקה להחלמה ולשיקום ממושך, לאחר שסבלה מזיהום ונאלצה לעבור כריתת רגל.

דקל, שחקנית תיאטרון חיפה, המשתתפת בימים אלה בהצגה נוספת של התיאטרון: “שוק המציאות” יחד עם אלון אופיר, בבמויו של שוקי וגנר, הצטרפה בשבוע שעבר ללהקת השחקנים והזמרים של המחזמר.

דפנה היא שחקנית וזמרת ותיקה, החלה דרכה בלהקת הנח”ל ואף שימשה כמפקדת הלהקה. ייצגה את ישראל ב”אירוויזיון 92″, וגם היתה כמה שנים מאוחר יותר מנחת האירוויזיון. בעברה היתה אחת מכוכבות הילדים הגדולות בישראל. השתתפה במחזות זמר רבים ביניהם: “סאלח שבתי”, “בילי אליוט”, “צ’פלין”, “עוד חוזר הניגון” ועוד. כן הופיעה בהצגת יחיד בתאטרונטו “העלמה אלזה”. שיחקה בסרטים רבים ביניהם בסרט “זהר”, “אהבה ממדרגה ראשונה” ועוד. הופיעה בסדרות טלוויזיה רבות, הוציאה אלבומים ושיריה הפכו ללהיטים. בימים אלה עובדת על אלבום חדש.

לקראת עליית התחנה בתאטרון חיפה (צילום: אוראל כהן)

ניצה בן צבי, מנכ”לית תאטרון חיפה:

אנחנו מצטערים על עזיבתה של מירי אלוני את ההפקה, בגלל מצבה הרפואי. מירי מודעת לכך שכיום במצבה אין היא יכולה לחזור לבמה. אנו מברכים את דפנה דקל על כניסתה לתפקיד. אנחנו מקווים שנעמוד בלוח הזמנים המקורי שייעדנו, וההפקה תעלה בראשית נובמבר 2021. אנחנו שולחים למירי רפואה שלמה ושיקום מהיר.

“התחנה”, מחזמר מקורי מרתק המספר את סיפורה של קבוצת חיילים צעירים המתקבלת לקורס הנחשק של כתבי שטח בתחנת שידור צבאית. לתדהמתם הם מגלים, שתפקידם בתחנה הוא משני, וכולל עבודה משרדית אפורה ונטולת כוח, השפעה ויוקרה. אולם אירועי ההתנתקות ההיסטורית מ”גוש קטיף” משנים את התמונה, ומולידים דרמה אישית ולאומית מרגשת, השמה אותם בחזית ובעמדה שונה ומרגשת.

דפנה דקל תשתתף ב”תחנה” בתאטרון חיפה (צילום: יוסי צבקר)

המחזמר נכתב על ידי דפנה אנגל ושי להב, שוקי וגנר הופקד על הבימוי, וטל בלכרוביץ על הניהול המוסיקלי. להקה גדולה של שחקנים, זמרים ורקדנים, יביאו אל הבמה מראה מתומצתת, עדכנית ורלוונטית של הישראליות המורכבת והייחודית, על רקע מאבקי הכוח בתחנה העומדים למבחן בתקופה המאתגרת של הפינוי מגוש קטיף ועל רקע הכוונות לסגור את התחנה, שהיו קיימות תמיד, אך הפכו רלוונטיות במידה רבה בחודשים האחרונים.

הסיטואציה המאתגרת הופכת לדרמה אנושית, לאומית ומפתיעה, ומלווה בשירים מוכרים ואהובים של טובי היוצרים בארץ.


מאת: דפנה אנגל ושי להב
במאי: שוקי וגנר
ניהול מוזיקלי ועיבודים: טל בלכרוביץ
הפקה מוזיקלית ועיבודים: רמי אוסרווסר וטל בלכרוביץ
כוריאוגרפיה: תום אפלבאום
עיצוב תפאורה: לילי בן נחשון
עיצוב תלבושות: אורן דר
עיצוב תאורה: קרן גרנק
מנהלת הפקה: ירדנה אסולין
ע. במאי: רותי גפן
משתתפים: (לפי סדר א”ב) יובל אבירם, אלון אופיר, אדם אלשיר, דפנה דקל, רועי וינברג, נעם חן עפרון, רכס יצחקי, תימור כהן, דניאל מורשת, דביר מזיא, שמעון מימרן, גל מלכה, יניב פולישוק, יעל פולקה, שיר פופוביץ, אביב פנקס, עידו קולטון, יונתן רוזובסקי.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו