מנכ”ל קק”ל, ילדי הריאלי וניצולי השואה מנקים יחד את רחוב קסל

 

במסגרת מיזם מיוחד של קק”ל “מנקים את העולם” התקיים השנה בחיפה יום הניקיון הבינלאומי ב”בית החם לניצולי השואה” של עמותת “יד עזר לחבר”

 

 

כתבת וידאו שצילמנו ביום הניקיון

מגישה: נגה כרמי. צילום: מתן כרמי. רזולוציה: HD

 

אפי שטנצלר, מנכ”ל קק”ל במבצע הניקיון עם תלמידי “הריאלי” ועם ניצולי השואה מ”יד עזר לחבר”. צילום: רומן לוינגרד , אדיר יזירף .ביום שלישי 13.10.2015 קיימה הקרן הקיימת לישראל את “יום הניקיון הבינלאומי” . יום זה מצויין זו השנה ה – 15 ברציפות וזהו הפרויקט הסביבתי הגדול ביותר שמתקיים כיום במדינת ישראל. אירועי ״יום הניקיון הבינלאומי״ המתקיימים בעת ובעונה אחת ב – 140 מדינות ברחבי העולם כולו, כשאחד האירועים המרכזיים של יום זה התקיים ב”בית החם של ניצולי השואה” אשר בקריית החסד של עמותת “יד עזר לחבר” בחיפה .

היה זה מיזם מיוחד של קק”ל ועמותת “יד עזר לחבר”. ניצולי השואה, דיירי ה”בית החם לניצולי השואה” של העמותה ניקו את סביבתם ואיזור מגוריהם ביחד עם תלמידי כיתה ט’4 של בית הספר “הריאלי”, בסניף הדר בחיפה. ניצולי השואה הרבים ותלמידי ביה”ס עבדו זה לצד זה במהלך היום המרגש. לא בכל יום רואים מחזה כזה של ניצולי שואה בני 80 , 90 ואף יותר לצד תלמידים בני נוער בני 14. ההתרגשות היתה ניכרת על פניהם של ניצולי השואה והתלמידים כאחד.

 

האירוע התקיים במעמדו של יו”ר הקרן הקיימת לישראל מר אפי שטנצלר שאמר: “החשיבות של יום הניקיון מבחינת קק”ל היא לא רק לניקיון, אלא הרבה יותר מכך. המטרה שלנו היא בעיקרה חינוכית, לשמור על הטבע נקי, לעורר את המודעות הציבורית לשמירה על הסביבה ולתמוך ולהודות לשומרים על הסביבה וניקיונה, מתוך הבנה שאדם שמכבד יותר את הסביבה, מכבד בכלל גם את הזולת וגם את החברה ותורם בכך לחברה צודקת יותר מתחשבת יותר וטובה יותר, ואני רואה כאן היום בשילובם של ניצולי השואה בחברה מורשת אדירה”.

עם סיום האירוע העניק מר שמעון סבג , מנכ”ל ומייסד עמותת “יד עזר לחבר” למר שטנצלר תעודת הוקרה בשם ניצולי השואה , ואמר: “אני רואה בשיתוף הפעולה עם הקרן הקיימת לישראל , סגירת מעגל של ניצולי שואה , דיירי ה”בית החם לניצולי השואה” כאן אצלנו בעמותה , אשר בצעירותם , כחלק מאהבתם למולדת תרמו אף הם לקק”ל לבניית המדינה” .

מנכ”ל עמותת יד עזר לחבר-בית חם לניצולי שואה מר שמעון סבג אמר לחי פה כי הוא רואה בשיתוף הפעולה עם קק”ל סגירת מעגל של ניצולי השואה, שצעירותם כחלק מאהבתם למולדת, תרמו לקק”ל לבניית המדינה.

 

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו