חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

״ארמון״ – מבית קולנוע למגדל משרדים מן הגבוהים בחיפה

מגדל ארמון הינו מגדל משרדים שהוקם במקום בית הקולנוע ״ארמון״...

רעות אשכנזי • ריאליזם אוטודידאקטי

אליזבט קרוגלוב היא יוצרת ויזמית מקומית בעלת גלריה לאמנות...

יוסי ברגר • מעצב מוצר, צלם וסופר חיפאי

פגישה עם יוסי ברגר עשויה לתת טעם של הימצאות...

היהודי התשיעי – פרק 6

תקציר ב- 30 באוקטובר 1942, הודיעה משטרת פינלנד למפקדת הגסטאפו,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הפלופ הגדול – רחוב חביבה רייך בחיפה • "יצא לנו החשק לחיות פה"

דיירים בחביבה רייך טוענים: מי שאישר כל כך הרבה פרויקטים של התחדשות עירונית בלי להסתכל הוליסטית על השכונה – מספר החניות, תשתיות ואיכות החיים, הרס את השכונה

בשכונת רמות רמז הייתה הזדמנות גדולה, שהוחמצה. השכונה הייתה מוזנחת מאוד, התגוררו בה בעיקר קשישים וסטודנטים בשכר דירה, בשל הקרבה לטכניון. לאט לאט התגבשה ההבנה, שהדרך לשדרג את השכונה ולהפוך אותה לאטרקטיבית היא על ידי פרויקטים של התחדשות עירונית.

התחדשות עירונית ברחוב חביבה רייך בחיפה (צילום: ירון כרמי)
התחדשות עירונית ברחוב חביבה רייך בחיפה (צילום: ירון כרמי)

כל השכונה בהתחדשות עירונית

ברמות ברמז החליטו להביא את כל סוגי ההתחדשות העירונית. בבניין אחד הוחלט לעשות פינוי, עיבוי, בינוי ובשאר הבניינים הפינוי בינוי הידוע. השכונה כולה נבנתה לפני שנת 1980, כך שלא הייתה בעיה מהכיוון הזה. הבעיה הגיעה מכיוון לא צפוי. בעיריית חיפה לא הבינו מה עלול לקרות בשכונה, שכולה הולכת להתחדשות עירונית. מובן, שגם התושבים שחתמו על הסכמה (התושבים שגרו ברמז לפני הפרויקטים של ההתחדשות העירונית) וגם מי שקנה דירה באחד הפרויקטים, לא דמיין מה הולך להיות. אי אפשר להאשים תושבים בחוסר הבנה, אנחנו לא אנשי מקצוע, אבל את אנשי המקצוע בהחלט אפשר להאשים.

להאשים במה? הנה ההסבר: נניח שיש שכונה ובה 100 בתים ובניין אחד הולך להתחדשות עירונית. במקום בניין של 4 קומות יהיה עכשיו בניין של 7 קומות. האם זה יפגע בשכונה או בתושבים? לא. אבל תדמיינו מצב שחצי מהבתים אחד אחרי השני הולכים להתחדשות עירונית, כאן מתחילה הפגיעה הנוראית באיכות החיים של התושבים.

פקקים בחביבה רייך (צילום: תושבי הרחוב)

חיים בתוך אתר בנייה

בואו נשים בצד את החיים באתר בנייה במשך למעלה מעשור. בואו נתעלם מתנועה בלתי פוסקת של משאיות בכל שעות היום, מהאבק, מהרעש. בואו רק נסתכל על חניות ותשתיות. תושבי רמז מדברים על זה שהם מגיעים הביתה ואז מתחילים לעשות עוד ועוד סיבובים עם הרכב כדי למצוא חניה. בחלק מהפרויקטים הדיירים מקבלים חניה אחת פרטית, אבל היום למשפחות רבות יש יותר מרכב אחד. יש גם פרויקטים בלי חניות כלל. תחשבו מה קרה לכמות כלי הרכב בשכונה. עם קודם הבתים בשכונה היו בגובה 3-4 קומות ומספר הדירות היו כ-10, כיום יש הרבה רבי קומות עם 4 דירות בקומה, ומספר כלי הרכב הכפיל ושילש את עצמו. מספר כלי הרכב גדל מאוד, אבל כמות החניות לא השתנתה.

מסיימים יום עבודה ומתחילים לחפש חנייה…

לאורך השנים תושבי השכונה פנו לראש העיר יהב ועכשיו לקליש רותם בשביל לקחת מגרשים, שעדיין פנויים ולהפוך אותם למגרשי חנייה. נעשו כל מיני הצבעות ופגישות ודיבורים, אבל שיפור במצב החנייה – זה לא. כשמדברים עם תושבי רמז מיד מבינים שזו הבעיה המרכזית. כולם מדברים על כמה זה מבאס לחזור עייפים ממקום העבודה שלהם בשעה 17:00 ובוודאי אחרי ואז להתחיל להסתובב עוד חצי שעה – שעה כדי למצוא חנייה. כולם מדברים כי הגיעו לגור בשכונה כדי לשפר את את איכות חייהם, הם רצו דירות חדשות וסביבה ירוקה, ובסוף מצאו את עצמם סובלים.

מחאת התושבים ברחוב חביבה רייך (צילום - תושב השכונה)
מחאת התושבים ברחוב חביבה רייך (צילום – תושב השכונה)

חדר השינה של השכנים – מהמרפסת

לא ניתן להאשים את תושבי השכונה. הם הגיעו לפגישות מכירה והראו להם רק את הבניין שבו הם עתידים להתגורר. בפועל, במשרדי המכירות לא הראו להם את שאר הבניינים המתוכננים. סביב הבניין המיועד, מרבית משרדי המכירות ציירו מדשאות, כשבפועל הבנייה ברמז היא מאוד צפופה. יותר מכך, יש דיירים בקומה שישית בבניין אחד, לצורך הדוגמה, שחשבו שהם קונים דירה כששאר הבניינים יהיו מרוחקים מהם, כיוון שזה מה שהראו להם במשרד המכירות. בפועל, כשהם יושבים במרפסת, במרחק מטר מהם ישנה מרפסת של בניין קרוב או בכלל חדר שינה.

בנייה ברחוב חביבה רייך (צילום: דיירי השכונה)

עוזבים את השכונה

"אנחנו עומדים עכשיו לעבור מהשכונה", סיפרה לכתבת חי פה מירית, בשנות ה-40 לחייה, שמתגוררת בשכונה כבר 5 שנים, "בעלי ואני חיפשנו אזור נחמד לגדל בו את הילדים שלנו. התלבטנו בין כמה שכונות, והיו פלוסים ומנוסים לכל שכונה, ומה שמצא חן בעינינו ברמז, היה שהשכונה ממש נראית שכונה חדשה עם כל הפינוי ובינוי, וגם המחיר היה שפוי. ליד הבית שלנו יש בתי ספר וגנים, יש ירוק מסביב, בקיצור מצא חן בעינינו. אבל היינו ממש תמימים. שמענו קצת טענות על כמה קשה למצוא חניה, אבל אז היה לנו רכב אחד וחניה פרטית וקיווינו לטוב.

"קצת אחרי שנכנסנו לדירה קנינו עוד רכב, וכאן התחילו הבעיות. מי שחנה בחניה עלה מיד הביתה, אבל מי שלא היה צריך להתחיל לעשות סיבובים בשכונה ובאיזשהו שלב להחליט האם להחנות רחוק או להמשיך לעשות סיבובים. לתוך זה צריך להכניס קניות ואת הילדים. זה ממש מבאס להחנות במרחק חצי ק"מ מהבית ולהתחיל ללכת אחרי יום עבודה ארוך עם קניות בידיים. ואותו דבר לגבי חזרה בערב עם הילדים, כשהם עייפים ורק רוצים להגיע הביתה ואתה לא מוצא חניה".

רחוב חביבה רייך בחיפה (צילום: ירון כרמי)
רחוב חביבה רייך בחיפה (צילום: ירון כרמי)

"אף אחד לא חשב על איכות חיים"

"מה ששבר אותנו סופית", ממשיכה מירית, "זה שכל החברים שלנו מהשכונה היו כבר עייפים מפניות לעירייה, מסיורים בשכונה ומלחפש פתרונות. אז החלטנו לעבור דירה ולהשאיר את החוויה הלא נעימה הזו מאחורינו. הדבר שהכי מעצבן אותי הוא שאם היה מישהו חושב על איכות החיים בשכונה, לפני שהוא נתן את כל האישורים לתמ"אות האלה, כל זה לא היה קורה, ואולי היינו נשארים לגור שם".

פקקים בחביבה רייך (צילום: תושבי השכונה)

"מוציא את החשק לחיות פה"

"לי יש בעיה כפולה", אומרת לילך, אימא ל-3 ילדים מחביבה רייך, "אני לא הגעתי לכאן אחרי הפרויקטים של ההתחדשות העירונית, גרתי פה לפני. היה רחוב ממש קסום. מעט דיירים, רחוב שקט, היינו מאוד מרוצים. גם האוכלוסייה הייתה מאוד נעימה. הרחוב היום מוזנח ומלוכלך, בגנים אין תאורה, ולא משנה כמה אנחנו פונים לעירייה וכמה סיורים עושים פה – עדיין אין תאורה ומפחיד ללכת דרך הגנים הביתה. הבעיה הכי קשה, נמאס לי כבר לדבר על זה, זו בעיית החניה, זה פשוט מוציא את החשק לחיות פה. אם אני מוצאת חניה, אני מרגישה שזכיתי בפיס. הרי הקבלנים כאן קיבלו כספים מהמדינה כדי לשפר את התשתיות, אבל השאירו את הרחוב כמו אתר בנייה. אחת הדוגמאות היא חומה שנבנתה על ידי העירייה בסיום אחד הפרויקטים. חומה גם מכוערת וגם חוסמת כל כך הרבה חניות".

"אין עם מי לדבר"

"הרחוב הזה זה פשוט חלם", מוסיפה לילך, "גם כשכבר יש לנו רעיונות איך נשיג פה עוד חניות, אין עם מי לדבר. כל פניה לעירייה נתקלת בתגובה שאין תקציב או שמה שביקשנו לא שייך לעירייה – פעם חברת חשמל, פעם הוט ופעם בזק. כמה כוח יכול להיות לבן אדם שגם ככה עובד קשה, מחזיק משפחה ובית, אחרי כל זה להתחיל את הפניות האינסופיות האלה לעירייה. 3 שנים לקח לנו להוריד טלפון ציבורי שעמד ככה נטוש. אין שעה שאין פה חזירים בהמונים, פשוט מכה. הרחוב מלא צואה ושתן של כלבים, והארנונה גבוהה. כל הזמן הפחים פה הפוכים. פינות שפעם היו פינות חמד הפכו לריכוז פחים. ביקשנו לסמן כחול לבן לתושבי השכונה – דחו את ההצעה. להרחיב סימוני חניות – לא, לסדר מדרכות – לא, כלום כלום".

תגובת העירייה תצורף כשתתקבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

52 תגובות

 1. קשה להאשים את העיריה הנוכחית , בטוח שאם יקימו ועדת חקירה יגלו שהרבה אנשים קיבלו טובות הנאה במחדל הגדול ביותר בחיפה , ממש בזיון מאות דירות שנבנות בצפיפות ללא תכנון וחשיבה , עם קבלן מרכזי שלוקח את רוב הפרויקטים ונותן הכי מעט לתושבים הן מבחינת חניות , תשתיות , פיתוח סביבתי והכל בחסות מהנדס העיר וראש העירה לשעבר . כמובן שלא ניתן להתעלם מראשת העיר החדשה שממעטת לנסות למצוא פתרונות , על רחוב מלוכלך ומוזנח (לצערי כמו בהרבה שכונות בחיפה ).
  ישנן מספר לא קטן של רעיונות אשר אפשר לנסות ולהקל על התושבים , הן בחניה , והן בכביש גישה ויציאה נוסף מהשכונה , לצערנו האמנו שיכול להיות שינוי בחיפה עם שלטון חדש , אבל רוב תושבי חיפה חושבים שפשוט ראשת העיר החדשה כשלה בגדול!

 2. מפחיד מה שהולך בחיפה …חיפה מאז ותמיד היא עיר ירוקה ושקטה . אם השנים הפכו אותה לעיר מפוצצת בבניינים הורסים והורסים והכל צפוף אחד בתחת של השני בנייה מוגזמת וצפופה כבר אין פרטיות פותחת את החלון רואה את השכן ממול כאילו יושב אצלי בסלון ..הזוי . הורסים את הטבע …והורסים בתים או בניין 4 קומות כדאי לבנות 10 קומות למהההההה במקום לשמר את הבניינים הישניים הורסים ובונים מחדש אפילו לא נשאר לי זכרון מתוק מחיפה …בית הספר שלמדתי הרסו אותו ובנו חדש….אין אפילו המדרגות נכון הייו קצת שבורות אז במקום לתקן ושפץ הם הורסים לא נשאר כלום מחיפה שלנו ..רק הורסים וזה רק בארץ …בחו"ל באנגליה בתי ספר ומקומות עדיין נשארים מלפני 80 שנה כמובן מטפחים ומשפצים שומרים המשורת ….חבללללל

 3. אגב – תושבי רחוב ברל כצנלסון היקרים אתם הבאים בתור
  ככה זה כשרואים רק $$$$$$$$ בעיניים, רק את הרווח מדירה חדשה בכל מחיר ובכל ציפוף העיקר שייצא לדרך.
  רחוב ברל כצנלסון כבר מתחיל להיות סלאמס פקוק מאד, למזלם של הדיירים שם לפחות עשו חניונים מקורים לכל הבניינים
  אבל אין סיכוי שהרחוב הזה במתכונת הקיימת יסחוב עוד 12 בנייני פרויקטים של פינוי בינוי שמתוכננים לכל אורכו.
  ברגע שיוסיפו עוד פרויקט כזה כמו הנוכחי של עוד 400 דירות, עוד 600-800 כלי רכב, כל הרחוב ייסתם בכל שעות היום.
  ראו הוזהרתם מראש.
  ברל כצנלסון יהפוך לסלאמס יותר גרוע מחביבה.

 4. "מיד לאחר שעברנו קנינו עוד רכב וכאן התחילו הבעיות". כאן התחילו הבעיות של כל תושבי הכרמל המפונקים שמסרבים להשתמש בתחבורה ציבורית, שלא דורשים תחבורה ציבורית, שחושבים שברגע שהם קנו עוד רכב צריך לסדר להם עוד חניה.
  המטרד של צפיפות הוא לא "שאין איפה להחנות" כי לעולם לא יהיו מספיק חניות לכל הרכבים שאתם קונים. חכו שילדי השכונה הצעירים יגדלו וכל הורה יקנה להם מתנה רכב…
  אין דבר כזה בשום מקום בעולם. שמנסים לקחת רחובות שאיכלסו 120 משפחות, להכניס בהם 600 משפחות, רחובות שהיו בהם 100 כלי רכב, להכניס בהם 800-1000 כלי רכב. עם כל מכפילי החניה, החניון שבנתה העירייה, הוספת חניות לכל דפנות הרחוב, אין מצב שזה יעבוד רבותי.
  צפיפות הבינוי והתכנון הכושל כולם מנת חלקו של מהנדס העיר הכושל, כושל בכל שכונה חדשה שנבנתה כאן אגב – האדון אריאל ווטרמן, שחיפה ממש לא מזיזה לו כבר שנים. גם אכיפה לא מזיזה לו – ראו דוחות קטלניים של מבקר המדינה. גם רישוי לא מזיז לו – מנהל ההנדסה מפורק וכל העכברים כבר עזבו את הספינה הטובעת. ועם זאת, גברתי ראש העיר [[האדריכלית המבינה משהו בתכנון לטענתה]] ממשיכה לתת למהנדס העיר ווטרמן יד חופשית להכשיל את חיפה, לתכנן שכונות גרועות, לתכנן שיכונים במקום בנייה גבוהה עם נוף, חניונים וגינות.
  ככה קיבלנו שיכונים לרוחב ולגובה במקום מגדלים. את כל הבלאגן המעובה והשיכוניאדה בחביבה רייך שהפך באמת לרחוב סלאמס, אפשר היה לתכנן אחרת לחלוטין, בצורת מספר מגדלים שיהנו מסביבם מפארק רחב ידיים וחניונים מקורים
  אגב, עבור הקבלנים הוספת הדירות הפכה לספורט לאומי. תוספת שב"ס, תוספת מאמץ, תוספת מדרון, יש להם מלא דרכים להוסיף, לחלק דירות ושטחים לעוד דירות. ויונה יהב ומי שעמדה בראש ועדת התכנון העירונית חדוה אלמוג, היו שמחים שיש להם חומר תעמולה "ההתחדשות הגדולה יצאה לדרך". הם באו לגזור סרטים ולא עניין אותם באיזה סרטים הם מכניסים את הדיירים הקיימים והחדשים.
  ערך הדירות ברחוב צונח עם כל בניין נוסף שצומח. הנוף הופך להיות קירות בניינים מסביב, בחוסר תכנון משווע, חסימת אור ואויר, חסימת השקפי נוף. הרס מדרון הואדי שעבר דרך הרחוב, הפיכתו לגינה קטנה ועזובה מוקפת חניוני רכבים.
  מה שקרה בחביבה רייך צריך להיות תמרור אזהרה ארצי משיטת העיבוי, ממהנדסים וראשי ערים שלא דואגים לאיכות החיים של התושבים אלא הקבלנים, ומתרבות הרכב הפרטי (3 למשפחה כי.. ככה) שיצאה מכלל שליטה.
  תוהו ובוהו שמוליד סביבת סלאמס בנוי, שלצערם של תושביה – שמה הרע יצא כבר למרחקים.
  הוכחה ניצחת שדירות חדשות בכל מחיר זו שיטה כושלת וגרועה, שיוצרת מפגעים אחרים חמורים לא פחות ממשבר דיור או בניינים ישנים שיש להחליף. המטרה לא יכולה לקדש אמצעים כל כך כושלים ותכנון כל כך בעייתי.

 5. כל כך הרבה דיבורים על חניות ושום מילה על תחבורה ציבורית טובה יותר.

 6. המסלול הזה שמכניס את שכונת רמז למבוי סתום היה ברור והוא קורה בכל שכונות העיר שהולכות לקראת "התחדשות עירונית" מזויפת.
  ברמז זה קרה מהר מאד אבל מהר מאד זה יקרה בכל שכונות רכס הכרמל שבהם התכנון נקודתי. העירייה ובמיוחד וועדות התכנון (המקומית והמחוזית) מזלזלות בצרכין של ציבור התושבים, אין תכנון בראיה כוללת, יש התעלמות מתוכנית המתאר חפ/2000 החדשה, מאשרים הקלות וסטיות לרוב, אנו חיים בתוך אתרי בניה ובסה"כ איכות החיים בעיר, ובמיוחד בשכונות שלכאורה עוברות התחדשות עירונית, ירדה באופן דרסטי!
  חיפה כבר אינה מקום יפה ושקט לאדם נורמלי שרוצה לחיות, פשוט לחיות.

 7. חבל על כל הבלגן שם רק נזכיר שיונה יהב התחיל שם ליבנות עדיף ליברוח משם אבל מי ירצה ליקנות דם בית בכל הבלגן הזה דרך הגב זה מה שאולך להיות בדרך הים וכל מקום נחמד שיש בחיפה חבל על העיר שאני כל כך אוהב

 8. כתבה פופוליסטית. איזה היו אז או היכן יש היום דירות חדשות ומרווחות במחיר ששילמו הדיירים החדשים בחביבה רייך? תבדקו בכמה נקנו הדירות לפני 5, 8 ו 10 שנים ובכמה הן נמכרות היום. ובואו נתייחס רגע לקופון שגזרו הדיירים הקיימים.
  אז די להתבכיין. מצוקת חניה יש ב 99 אחוז מהרחובות בחיפה. בתל אביב זה לא יותר טוב.

 9. ככה זה כשלא מתאימים מראש את התשתיות לבנייה העתידית המתוכננת, ככה גם בכרמל על כל חלקיו, אמנם פחות מאשר נווה שאנן ,אך גם כאן יגיע למימדים כאלה.
  וזה יהיה גם בקרית אליעזר,קרית אליהו,קרית חיים ,ועוד מקומות ,
  א,ב ,בכל התחדשות ,התאמת התשתיות לבנייה העתידית המתוכננת.
  מה קורה היום!?!?!, כולם רוצים לבנות להרוויח כסף, בונים,בונים ,ואחר כך דיירי השכונה משלמים את המחיר,ולמה? כי אלה האימונים על השירותים,רווחת הדייר,מינהל ההנדסה, ראש העיר,יור הועדה לתכנון ובניה,שכחו את העקרונות המנחים להתפתחות כפי שזה קיים ומתרחש במקומות ומדינות אחרות,

  לא מתחילים לבנות, ואין לאפשר בניה , עד שאין הערכות והתאמת התשתיות לבנייה העתידית .

 10. בת גלים!!! הפלופ הבא. חכו חכו מה מחכה לכם שם. שם השוחד שהקבלנים נתנו למקבלי ההחלטות הם סכומים מטורפים. בושה בושה בושה . וזה כבר אבוד. הכל מאושר כבר. אין דרך חזרה. אבל אין מה לעשות שיש כסף גדול אף אחד לא עומד בפיתוי. תמא 38 פינוי בינו עבודה בעיניים.

 11. מי שאישר כבר לא נמצא והאישור נעשה בחוכמה ישנם בתים בתוך בתים מפלצות ובינהם כביש חד נתיב חדרי אשפה בעומק הבנינים עם מס רב של עגלות 15 במספר במקום טמוני קרקע היתה התלהבות יתר וההתחדשות תעקב התחדשות של בניינם ישנים סמוכים
  תסיקו מסקנות למה זה אושר

 12. דיירים בכיינים.
  כמה אנשים שלא קנו חניה מתלוננים ועושים רעש כאילו מישהו חייב להם משהו.

  מי שיש לו חניה,,נהנה ואוהב את הרחוב.

 13. מי שיוצא נשכר מכל הפרויקטים המחורבנים הם אלו שגוזרים קופונים ע"ח חיי התושבים,ראש העיר,מחלקת הנדסה,היזמים,קבלנים וכל שאר המושחתים.

 14. אנחנו גרנו בעבר ברח' חביבה רייק, עברנו לשכונת נאות פרס, פה יש מרחבים ופארק לילדים, לכל דירה יש שתי חניות, אויר נקי מהים וקרבה לכל מקום. מעולה!!!

 15. לצפרירית זוהר האנאלפבית,
  נודע לי שאת בעד הריסה דומה במקום מגורייך באינטרנציונל, שם גם חפרת בניגוד לחוק מתחת לבניין והוספת עוד חדר בלתי חוקי לדירתך.
  לידיעת הקוראים!!!

 16. זה בדיוק מה שהולך לקרות עם הבניה במרכז חורב,מלון פלוס בנין של 17 קומות ,הועדה אישרה מיד ללא דיון ביחד עם העיריה שלא פחות מושחתת מהקודמת אפילו לא הועילו בטובם לשמוע את ההתנגדויות ,תארו לכם מה יקרה בציר חורב מוריה שגם כך הוא פקוק ,לחיפה יש טופוגרפיה מיוחדת שהולכת לאיבוד עם הטרללה של בניה לגובה בכל מקום ,הפכה לעיר מכוערת ,חזירים לכלוך מדרכות עם מהמורות ,ההגירה השלילית לא תיפסק

 17. אני תושבת השכונה אפשר לומאר שנולדתי בה. הורי קנו דירה החביבה שזה היה למי ששירת בצבא זה נקרא אז שיכוני צבא קבע. הכל היה נהדר עד הלום . לבקר את ההורים בחביבה זה סיפור מאפטרה. אין חניות באף ש"ע ביום . נורא ואיום והבניה שנעשית ברמז מאוד לא מוצלחת מאוד לא תקינה ומאוד לא ידיודית לא לדייריםולא לסביבה . קטסטרופה לשמה .

 18. תזכירו לי בבקשה מי היה ראש העירה שאישר את התוכניות ? ומי היה ראש העיר שעצר את ההשתוללות הזאת .

 19. מאד עצוב לקרוא את הכתבות הללו, אני מבינה מהסובבים אותי, בסביבת מרכז הכרמל, שזוגות רבים עם ילדים עוזבים את חיפה מאותם הסיבות שהעליתם כאן. זוגות צעירים היו אמורים להיות הדור הבא בחיפה. במרכז הכרמל עומגות כיום דירות למכירה, ואין קונים, זה לא קרה בעבר. הבעיה הכואבת היא שבעירייה לא איכפת להם. ואין מושיע. שנה טובה יותר עבוריינו. ????

 20. חבל על העם הזה שנעשה סתום כלכך, כולם עושים קופה על כולם ורק התושבים לא מבינים לאן זה הולך?!

 21. ישנם הרבה אי דיוקים בכתבה וחבל.
  בראש וראשונה מי שאחראי למחדל זאת מחלקת הועדה לתכנון של העיר חיפה שמאשרת את כל הפרויקטים האלה בידיעה.
  שנית כל קבלן שמכר לך פרויקט עם ציור מדשאות ואו התחייבות לנוף וזה מופיע בשרטוטים של הבניה, אזיי ניתן לתבוע את הקבלן/יזם על מכירת מצג שווא וניתן לזכוץ בפיצו הגון ביותר אם לט בביטול כל העיסקה.

 22. יש כל כך הרבה אבק בשכונה פשוט מגעיל אי אפשר לנקות כל יום יש לך חול בדירה וזה לא נגמר

 23. אני תמיד נגנב מהטימטום של אנשים בחיפה. עאלק התושבים לא אשמים.. הם הכי אשמים שרק אפשר וחלאס לא לקחת אחריות על בחירות מטומטמות. ועוד בוכים על חנייה כאילו העולם חייב לכם כזאת. חניה זאת לא זכות – תתבגרו. ובעיית חניה לא תיפתר לעולם תחת שום עירייה כי זה לא אפשרי גאומטרית. מי שאשם זה מי שאישר כזה היקף בנייה וזה יונה יהב. אבל מצד שני כמות הלחץ שמופעלת על העירייה מתושבים בלי הגיון בסיסי (הסוג הכי נפוץ בכתבה וגם כאן בתגובות) שקוראים כתבות יח"צ של קבלנים ויזמים על "מחסור בדירות" כביכול, ואז עושים מהומה על למה העירייה לא מאשרת בנייה, מקשה מאוד על תכנון אחראי ברשויות. רק תראו מה קליש מקבלת בראש על עצירה או האטה של תכניות פופוליסטיות ומפגרות מתקופת יהב ותבינו שמי שאשם זה התושבים, התושבים ועוד פעם התושבים.

 24. יוסף, זה אושר בתקופת יהב. חלאס כבר יא אוטומט! תנסו לחשוב פעם אחת בחיים שלכם.

 25. תיקון טעות: תושבי השכונה הביעו התנגדות ונדחו.
  החשדות שהועלו היו *בדיוק* אלה שהובאו בכתבה – חיים באתר בניה, חוסר תשתיות, חוסר חניות, רחובות צרים מידי לעומס התנועה הצפוי, פקקים…
  הכל נדחה ע"י הועדה לתיכמון.

 26. כאחד שגר ברחוב ברנר ועובר בחביבה רייק מספר פעמים ביום, אני יכול רק להתפלל שההתחדשות העירונית לא תזלוג לרחוב שלי.
  כדי להבין את המצוקה באמת, צריך להיתקע אחרי משאית זבל ברחוב עם אין סוף פחי האשפה.

 27. הבעיה בשכונה שגורם לאנשים להחזיק רכב אחד ויותר . אין תחבורה ציבורית שכנכנסת לכל חביבה רייך שיש בה מעל 1500 משפחות במקום זה האוטובוס נכנס לרחוב ברנר תחנה אחת יש לו שם בשביל 80 משפחות .התדירות של התחבורה הציבורית היא אחת לחצי שעה . מה שגורם לאנשים לרכוש עוד ועוד מכוניות .
  השכונה מדהימה וכייף לחיות בה . עם הייתי צריך שוב לבחור היכן לגור הייתי בוחר בחביבה רייך

 28. לכל דייר הייתה האפשרות לרכוש חניה ולהגיע בערב רגוע מבלי לחפש חניה, אנשים ניסו להוריד עלויות והיום בוכים , צריך לחשוב מראש על הדברים, אין ערך לבית ללא חניה

 29. מתי ייבנו מגרש חנייה בחביבה לא הבנתי האם זה ייקרה בכלל..? בושה לעיריית חיפה..שככה מתנהגים לזוגות צעירים…שהם העתיד של העיר המזדקנת הזאת…בושה בסוף כולם יעברו מהעיר הזאת ..אבל לצערנו לאף אחד לא איכפת …..עצוב ממש ..קאליש תתעוררי

 30. עכשיו הורסים את מרכז הכרמל. רק ברחוב ביכורים יש איזה 6 תמאות, וגם ככה אין חניה!

 31. מצוקת חניה יש גם בכרמל צרפתי בבית לחם ושם אין שום פרוייקטים אז קנו בית חדש וקנו עוד רכב ועוד מתלוננים ?

 32. כבר לפני שהתחילו לפנות, לא הייתה חנייה פנויה אחרי שש בערב בכל הרחוב.
  כשהתחילו לבנות הסתובבו סיפורים שהעירייה מחייבת את הקבלנים לבנות חניון ציבורי תת קרקעי, מה שכמובן לא קרה והרחוב הצפוף ממילא הפך למסדרון ללא מילוט.

 33. כשהכל יסתיים תהנו ותשכחו את שהיה
  כי אם תהנו ממה שנבנה .
  שנה טוב ומאושרתמ

 34. בעבר הרחוק היתה נכונות של העיריה להקצות את אחד המגרשים לבניין חנייה בן כמה קומות שישרת את הדיירים בבניינים הסמוכים. הדבר היה כרוך בתשלום חודשי שמטרתו שכר לשומר 24 שעות ולאחזקה. בחברות הבנייה דיווחו שרוב הדיירים מסרבים לחתום למרות שמדובר היה בסכום נמוך. הסכימו לבניין אבל דרשו שהעירייה תממן את אחזקות ואת שכר השומר. כעת כל הקרקע נמכרה לקבלנים ויזמים ו% גבוה בנוי כך שנראה שהפתרון הזה אינו תקף.

 35. תמא- תכנית מיתאר אוילית זה מה שקורה בחיפה גם ברחוב ברל בנו מלא בתים חדשים הכביש נשאר אותו כביש צר שבעתיד יהיו שם גם פקקים כמו ברחוב חביבה רייק איפה מהנדס העיר ישן בעמידה העיקר לאשר בלי מחשבה לתחבורה

 36. אל תאמרו שלא הוזהרתם. בעיקר זה מופנה לחברי המועצה הותיקים שהיו גם בקדנציה הקודמת.
  אני אישית כחבר הועדה המקומית ועוד חברים ומומחי תכנון הזהרנו אז, שחייבים לראות תמיד את הראייה המירקמית של כל הרחוב, השכונה והאזור לפני שרצים לאשר תוכניות "התחדשות עירונית" ובטח ריבוי תוכניות תמ"א 38 ברחוב או שכונה בעיר.
  כבר אז כשכל התוכניות היו רק על לוח השרטוט ראינו עד כמה המבנים הגדולים שיקומו ברמות רמז הולכים ליצור משגה אורבאני ברמה של סלאמס. כבר אז ראינו באיזו קלות מאשרים עקירת כמות עצומה של עצים בשביל מגרשי אספלט, כולל עצים בני עשרות שנים. כבר אז ראינו את הקירבה ותחושת המחנק שנוצרת ממרחקי הפרדה מזעריים בין בניינים גדולים שקמים כמו פטריות אחרי הגשם בשכונה איכותית בעלת אופי ירוק, צנוע ואוורירי.
  כאשר החלה הבנייה
  וההרס של השכונה כבר היה ברור, התנחמתי בכך שלפחות נרוויח פה בחיפה דוגמא מוחשית, איך לא עושים "התחדשות עירונית" ונלמד (על חשבון הדיירים האומללים שגרים שם ברמז) על אילו משגים אסור לחזור בשכונות אחרות…
  אבל לצערי לא למדו כלום. זה אותו מהנדס עיר, זו אותה ועדה מקומית, רק שבראשות העיר יושבת "מומחית" כביכול לתכנון והתחדשות עירונית, ואותם משגים שוכפלו בלי קשר לחילופי השלטון בעירייה…
  אז הנה לכם התוצאה אשכרה מול הפנים! התושבים מתים לברוח משם…והקבלנים?
  מה זה מעניין אותם…הם את הקופה עשו מזמן ובמזומן, ועברו כבר לפרויקטים הבאים! ?

 37. עוד אחד מהפרויקטים המגלומנים של יהב וחבריו הקבלנים.

 38. אכן בהחלט יש קשה למצוא חניה.
  אם זה לא מספיק. קבלן מוכר חניות 132 אלף שקל ל 50 אלף שקל בפרוייקט פינוי בינוי. בחביבה הרייך חיפה.
  אם זה הגיוני?

 39. כדייר ברוב- כטבע הדברים מפרסמים רק את השלילה, שכחו את הטוב- אוכלוסיה מקסימה, משפחות צעירות, פארקים רחבי ידיים, חורשות ואפילו נחל 🙂
  בתי ספר מעולים, קירבה לכל מקום, דירות במחירים שפויים בהחלט, אולי במחירים הכי שפויים שנשארו פה.
  אכן יש בעיות ברחוב, אבל היכן בחיפה אין היום? כרמליה, אחוזה, רוממה הישנה, אלון וכו, בכל מקום היום יש צפיפות, זה לא משנה את החלם בבניה שהיתה פה, אבל בגדול, הרחוב הזה לא שונה מרחובות אחרים.

 40. הפתרון פשוט ביותר:
  בדיוק כמו שחייבים להתקין דוד שמש לכל דירה והוא כלול במחיר הדירה יש לאשר בניה חדשה או עיבוי רק אם יותקנו במרתף שתי חניות לדירה, בין אם הקונה זקוק או לא זקוק לכך

 41. לקחו רחוב שקט ומרווח והפכו אותו לכוורת. כי הקבלנים קיבלו היתרי בניה לבנות מקסימום דירות במינימום שטח. ועכשיו תתחיל נהירה החוצה מהרחובוהמחירים יצנחו. כך נגמרת תהילה של רחוב.

 42. פרויקט גרוע מאוד , צפיות בין הבניינים כאילו גרים בכוך בחומות , ללא נוף, ללא אוורור, ללא חנייה , דירת 5 חדרים ב 1.8 מיליון ? חבל על הכסף. בחריש קונים וילה על חצי דונם במחיר הזה

 43. ככה זה כשהקבלנים מנהלים את העיר בפועל, שלא לדבר על הרווח העצום. הון שלטון עולם תחתון,לפי מה ששמעתי לא תישאר בחיפה ריאה אחת ירוקה, הכל יהיה בנוי. בכיה לדורות

 44. עירייה כושלת. הארנונה הכי יקרה בארץ על הכי מעט שירותים ושירות. מזוכיסט מי שגר בחיפה. אנחנו עוזבים. בכאב לב אבל חיפה הולכת ושוקעת בשנים שבהם המדינה הכי פורחת. והכל זו הנהגה כושלת על סף מושחתת לכאורה

 45. זו רק ההתחלה, על הדרך הולכים להרוס את איכות החיים בכל רחבי העיר חיפה. למשל, חיסולה של שכונת נווה דוד – מפלצות הביוי ובית העלמין החדש – אלפי מקומות קבורה חדשים (כחצי מיליארד ש"ח רווחים לאנשים הנכונים ממכירת חלקות הקבר) – הרס טוטאלי של איכות חיים בשכונת נווה דוד והתעשרות של המעורבים בדבר (למעט הקורבנות – בעלי הדירות הקיימות).

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

שיקוע הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...