להתראות תשפ"א – ברוכה הבאה תשפ"ב • צלצול ראשון לשנת הלימודים בבתי הספר בחיפה

פתיחת שנת הלימודים (צילום: דוברות המשטרה)

הצלצול שמבשר את תחילת שנת הלימודים

בתי ספר חדשים ומחודשים, מתיחת פנים לבתי ספר נוספים, שנת קורונה, תלמידי י"ב בעירוני ג' מתכננים להמשיך את המסורת ולהגיע שתויים ביום הלימודים הראשון – לא יהיה משעמם בשנת הלימודים החדשה, זה בטוח.

הרגע המרגש ביותר היום, יהיה בעיניי, כשהצלצול הראשון הדהד בין כותלי בית הספר דוד ילין, או כמו שנקרא לו תמיד "חוגים הישן". אין לתאר עד כמה בית הספר מעוצב – יפה, צבעוני ומזמין. בעוד בתי ספר רבים ברחבי חיפה, ניצלה העירייה את חודשי הקיץ כדי לבצע "מתיחות פנים" בחצרות ובמבני בתי הספר עצמם.

חזרה בטוחה ללימודים | תלמידים (צילום: דוברות המשטרה)

מסורת זו מסורת

בבית הספר השש שנתי בנווה שאנן – עירוני ג', ישנה מסורת רבת שנים: ביום הראשון ללימודים השמיניסטים (כיתות י"ב) מגיעים שתויים לבית הספר. במהלך השבוע קיבלו ההורים הודעות וואטסאפ רבות, הקוראות להם לשוחח עם הילדים בנושא, אבל, מסורת זו מסורת וכנראה שהיא חזקה מהכול.

השנה נפתח בית ספר שנתי חדש בשכונת רמות הנשיא. זה יהיה בית ספר צומח, כלומר, השנה נפתחות רק כיתות ז'. יהיה מסקרן מאוד לראות מי התלמידים שיגיעו ללמוד בבית הספר, בשל קרבתו לבית הספר ליאו באק, שנחשב לאחד מבתי הספר הטובים בעיר. בנוסף, מאור שניר, מנהל בית הספר, היה עד לחודש יוני רכז שיכבה בליאו באק ויהיה מעניין לראות האם ימשיך לעשות את מה שהוא עשה בליאו באק גם כמנהל בבית הספר החדש, או שימצא דרך משלו בתפקידו החדש.

באשר לבית הספר היסודי "נאות פרס", בשבוע שעבר התקבלה החלטה במועצת העיר, על בניית אולם ספורט במבנה, בהשקעה של מיליונים. האולם יהיה כה גדול ומשוכלל, עד שכמה כיתות יוכלו לערוך בו שיעור התעמלות במקביל, ללא הפרעה.

חזרה בטוחה ללימודים | תלמידים (צילום: דוברות המשטרה)

עוד שנת קורונה

לא ניתן להתעלם מכך שאנחנו פותחים עוד שנת קורונה ויהיה עלינו לגלות גמישות. לעתים כל כמה ימים מתקבלות החלטות סותרות מאלה הקודמות שהתקבלו, ותפקידנו כהורים, לתווך אותן לילדים ולוודא שהם יודעים מה הם אמורים לעשות. בשנה שעברה, לא היה זה נדיר לראות ילד מתבלבל ומגיע בטעות ביום של הקפסולה השנייה וחוזר הביתה כלעומת שבא…

מנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל התחייב שאין מורים לא מחוסנים ושלא נבדקים. עדיין, צריך להנחות את הילדים לא להוריד את המסכות ולשמור על היגיינה ועל ריחוק חברתי, עד כמה שאפשר.

תיפתח או לא תיפתח…

עד לרגע האחרון לא היו ההורים בטוחים אם שנת הלימודים תפתח היום או לא, ואילו תוצאות של בדיקות הילדים נדרשים להביא איתם. במהלך השבוע קיבלו ההורים בבתי הספר ערכות לעריכת בדיקה עצמית לילדים, אך יחד עם זאת, תלמיד שמגיע ללא התוצאות יכול ללמוד כרגיל.

כדי לדעת האם הילד לומד בבית הספר או בזום, צריך לעקוב אחרי מצב העיר והשכונה. עיריית קריית ים, למשל, הייתה אדומה לאורך כל השבוע, עד שנערכה בדיקה נוספת ביום שני (30/8/21) והתברר שהעיר כתומה, במצב כזה, כלל התלמידים יכולים להגיע לבית הספר.

בכל יום רביעי ייבדקו כל הערים בארץ, ובאזור שיימצא אדום, יגיעו לביה"ס רק תלמידי כיתות שבהן לפחות 70% מתלמידי הכיתה התחסנו. במקרה שבכיתה יש פחות מ-70% תלמידים מחוסנים הלמידה תתנהל בזום.

תלמידים ובתי ספר בחיפה | אילוסטרציה (צילום: משרד החינוך)

יש גם קשיים

לצד השמחה וההתלהבות, ישנם גם הקשיים והמאבקים בבתי ספר שונים בעיר: הורי התלמידים בבית הספר גבריאלי בשכונת נווה פז, אינם מסתפקים בכך שהצליחו למנוע את סגירת בית הספר, אלא דורשים גם שבית הספר יראה כמו בית ספר על הכרמל ושתלמידיו יקבלו את אותם התנאים. אב שבנו לא התקבל לבית הספר הדו-לשוני בעיר השאיר אותו בבית היום, ובבית הספר ברמות רמז, הוויכוח בין העירייה להורים באשר לאב הבית, טרם נפתר…

בהצלחה לכל התלמידים ולילדי הגן בחיפה, שנת לימודים טובה ופורה ועד כמה שניתן – רציפה…

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. תמונה הזויה ממש!! אמר/ה

  הצילום ששלחה דוברות המשטרה נראה כמו כניסה למתקן בטחוני, בית כלא.
  למה ילדים צריכים לראות שוטרים וחיילים עם רובים??
  זה נראה למישהו נורמלי שככה נראית כניסה לבית הספר??

 2. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  ברוכה הבאה השנה החדשה ומזל טוב לחזרה ללימודים. בשעה טוב..יום נפלא.

 3. חיפה עיר פח אמר/ה

  הנהלת עירוני ג' במקום להתחנן להורים שמן הסתם לא אכפת להם אם הילדים גם יזריקו לעצמם הרואין העיקר שיעופו כבר מהבית ב-1 בספטמבר יכולתם להציב עמדת בדיקות ינשוף בכניסה לביה"ס ולהעיף הביתה את כל מי שנכשל בבדיקה.

  אבל מה הפלא שבחרתם בדרך הפתטית של לבקש יפה מההורים, שכחתם עם איזה בהמות יש לכם עסק.

הגיבו כאן לכתבה