לא כל יום אירופה במכבי חיפה | תיקו 0 מול חדרה

אף אחד מהם לא הצליח להבקיע (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

הפועל חדרה-מכבי חיפה • 0:0

משחק האלופה במחזור הראשון של ליגת העל אמש (א' 29/8/21) | פרשנות

כמובן שאין לזלזל בתוצאות האסטרונומיות שהשיגו הירוקים בקונפרס ליג. תוצאות שלעיתים היו נראות כמו משחק טניס, אבל המשחק מול חדרה אתמול, הראה למכבי חיפה שבליגה הישראלית הכל יהיה אחרת. ליגה קשה ומאתגרת שבה כל קבוצה תרצה לגנוב את ההצגה על חשבון האלופה.

המאמן ברק בכר מסכם את המשחק (צילום: מכבי חיפה כדורגל) | צפו


חלשלוש

הירוקים הציגו משחק חלש ונרפה, חסר תכליתיות ובעיקר אנמי בהתקפה. יאמר לזכות בכר שהוא ניסה לעשות כל מה שניתן מבחינת חילופים, אך לצערי זה לא הלך… שלושה חלוצים אולי נראה כמו הדבר הכי התקפי שיש, אבל במשחק שבו הגנת היריב מצופפת ומסתגרת, השערים יגיעו מחוץ לרחבה ומהאגפים, לא דרך הכנסת כדורים ארוכים לשחקני ההתקפה. לכן, היה צריך לעבור לשיטת שלושת הבלמים שבה המגנים הופכים לשחקני התקפה קיצוניים באגפים.

שרי? אתה פה? (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

האם זה שווה?!

אני חושב עם עצמי, האם עלייה לשלב הבתים של הקונפרס ליג תהרוס או תועיל למועדון…
מבחינה כלכלית ברור שכן. ומקצועית? על הנייר, נראה שהסגל עמוק ורחב, אבל בעייני חסר חלוץ נוסף, כזה שכדברי שלמה שרף, ידחוף את השפיץ של הנעל. (מי אמר רוקאביצה?!…) לכן, מבחינה מקצועית, כולי תקווה שהעפלה לא תהרוס את משחקי הליגה.

רק התחלנו…

תוצאת 0-0 בתחילת עונה, במחזור ראשון, זה לא סוף העולם, אך אין ספק שזאת אכזבה גדולה למחזיקת כתר האליפות. יותר מדי שחקני מפתח לא הגיעו למשחק, בראשם נמצאים שרי ואצילי, שני שחקני ההתקפה היצירתיים בליגה שנראו כמו הצל של עצמם.

כל הכבוד לחדרה

הפועל חדרה אומנם שיחקה די מלוכלך בכל הנוגע למשיכת זמן, אבל מי יכול להאשים אותה? יש להשתמש בכל האמצעים כדי להשיג את המטרה ועל כך מגיע לה שאפו. הייתי שמח אם חיפה הייתה פועלת בשיטת "כל האמצעים כשרים". מנחם קורצקי נערך כראוי למפגש בכל הקשור להגנה ולהרס תרגילי המצבים הנייחים של גיא וייזינגר.

אצילי. לא הגיע למשחק. (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

NOT פאני

כל הסיפור עם מוחמד אבו פאני לא מצחיק ואפילו עצוב. הכי קל להאשים את המועדון, אך בנושא הזה השחקן הוא האשם לדעתי. אני לא נכנס לפן הכספי שהכי קל לחשוב שבגללו אני מאשים את הקשר, לכן אסביר: אשמתו היא אחת ויחידה – חטא ההיבריס. אבו פאני שכח שהוא עדיין צעיר ובתחילת דרכו.
לדעתי עליו להבין שהוא נמצא במועדון שבראשו עומד בעלים שיש לו מילה. אם השחקן יקבל הבטחה שבעת קבלת הצעה מקבוצה אירופאית הוא ישוחרר, זה מה שיקרה.

אגב, אין הצעה כזאת כעת, לכן לא מובן מדוע השחקן אוחז בקרנות המזבח של: "לא מוכן לחתום על הארכת חוזה". חיפה לא תחזור על מקרי העבר בהם שחקני בית שוחררו ללא תמורה ,כגון שון וייסמן ותומר חמד. ההסבר הוא פשוט: אבו פאני לא חותם? בבקשה – הנה היציאה.
הודעת המועדון אומרת הכל: בפגישה שנערכה אמש בין מוחמד אבו פאני לראשי המועדון בנוגע לעתידו של הקשר, טרם הושג סיכום, על אף הרצון החיובי מצד שני הצדדים. "השחקן מחוץ לסגל במשחק מול הפועל חדרה".

מוחמד אבו פאני (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

השחקן המצוין חייב להפנים שהוא בהחלט צריך לדרוש תנאים טובים כאות הערכה לעונה המצוינת שלו אשתקד, אבל מאידך, צריך להוקיר את הטוב. הוא קיבל הזדמנות להוביל קבוצת צמרת בליגה,
לא דבר מובן מאליו.

למכבי חיפה אני פונה ואומר: תעשו כל מה שניתן כדי להשאיר את השחקן כי לא משנה כמה כסף תשקיעו, לא תצליחו להנחית שחקן ברמה שלו אם וכאשר יעזוב. לא זר ובטח שלא ישראלי. לא כי הוא הכי טוב בעולם, אלא כי הוא שחקן בית ובעיקר תוצרת מקומית שלא צריך להסתגל לחיים בארץ ולהתאקלם למועדון, וזה יתרון משמעותי.

עלי מוחמד. משחק לא טוב של מכבי חיפה (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מנוחת הלוחם:
מכבי חיפה יוצאת כעת לפגרת הנבחרות. זמן שהיא צריכה לנצל עבור מנוחה ובשביל להתחזק כשעל הפרק: שוער מחליף (כנראה רועי משפתי ממ.ס אשדוד) וחלוץ נוסף (צ'יבוטה או רוקאביצה).

נקודה למחשבה:
עדיף תיקו 0 מאשר להפסיד 3:0. תוצאה שלא הייתה מפתיעה. חדרה החמיצה שלושה שערים בטוחים, נראתה הרבה יותר טוב ממכבי חיפה. אה… ותודה למוחמד גאדיר שזכר חסד נעורים ולא הבקיע מול ג'וש כהן.

בן שהר. עודף חלוצים לא בהכרח הדבר ההתקפי ביותר (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

המלצה לאוהדים:
עליכם להתרגל לאובדן נקודות במסע הארוך של הליגה+אירופה. הרי לצערי ידוע מראש שיהיו מכות מוראליות אחרי מפגשים מול קבוצות מהולנד, צ'כיה וגרמניה. פה צוות האימון והצוות המנטלי ייבחנו .

פגרה נעימה…

הגיבו כאן לכתבה