משט האדמירלים 2021 בחיפה

מדי שנה כבר כ-10 שנים יוצא לים משט לזכרו של תת אלוף מוסלי אברהם אשור ז"ל. השיוט מאורגן ע"י אגודת השייט זבולון חיפה שנוסדה לפני 90 שנה ומוסלי היה אחד מבוגריה. אלמנתו של מוסלי, הגב אורה אשור, תרמה  סירה על שמו של מוסלי בעלה ובכך נפתחה מסורת של שיוט לזכרו, מסורת המתקיימת כבר כ- 10 שנים.


שייטי הכרמל הצטרפו להפקה

בשנה שעברה, לבקשתם של קהילת שייטי כרמל ובהסכמתה של הגב אורה אשור, הורחב המשט והיה לאירוע לזכרם של כל האדמירלים של חיל הים לדורותיו.

את המשט שנערך ביום ו', 27/8/21, כיבד בנוכחותו האלוף במיל דודו בן בעש"ט, יו"ר עמותת חיל הים ומפקד חיל הים בשנים 2004-2007.

בלט בהעדרו יו"ר זבולון הארצי, מר שבח שמואל, מבכירי חיל הים, אשר נאלץ להישאר בבית בשל מחלת הקורונה של נכדו, ואת מקומו מילאו מנכ"ל זבולון הארצי מיכאל רויטר ונציגי מכבי ישראל.

במשט השתתפו קהילת שייטי כרמל, אגודה ימית זבולון, צופי ים ושייטים אחרים.

עיריית טירת כרמל – רחב

שבתאי לוי מדבר על המשט


אלוף במיל' דודו בן בעש"ט מדבר על חשיבות משט האדמירלים:


ילד בים – פחות ילד בסם


"ללא שליטה בים נהיה נצורים"


מהלך הטקס

תת אלוף במיל שבתאי לוי, אשר גדל באגודת השייט זבולון, כמו גם אנשי  חיל הים רבים אחרים, ניהל את הטקס מתוך היאכטה Solara, אשר עגנה בים בפתח הפולינום, וכל יתר היאכטות וסירות המפרש חגות סביבה.

הטקס החל בברכה מאת גב' אורה אשור, אלמנתו של מוסלי ז"ל, באמצעות מערכת הקשר. אשור בירכה את המשתתפים, מתוך הספינה Linda וסיפרה להם על פועלו של בעלה בחיל הים. חיה רם, אלמנתו של האלוף מיכה רם ז"ל, מפקד חיל הים בשנים 1989-1992, ברכה אף היא את המשתתפים.

בסיום הטקס צפרו הספינות והשייטים השליכו לים פרחים לזכרם של האדמירלים שאינם אתנו היום.

הטקס והברכות ברשת הקשר – משט האדמירלים


משט תחרותי

בהמשך המשט התקיימה תחרות שייט, שאורגנה ע"י קהילת שייטי כרמל ובסיועם הרב של עמותת אתגרים והאגודות הימיות זבולון וצופי ים.

המשט הסתיים בחלוקת גביעים לזוכים בתחרות, ע"י תת אלוף במיל  שבתאי לוי, ויו"ר אגודת זבולון חיפה גיל אבו, אשר אירגן את המשט כולו.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

חלוקת גביעים במים בשל מגבלות הקורונה

השנה, בשל מגבלות הקורונה, חולקו הגביעים בים לספינות המנצחות אשר עגנו במעגן הסמוך לפולינום. הגביעים חולקו מתוך סירת המרוץ של אגודת זבולון, ע"י גיל אבו  ובתו שנהגה את הסירה.

לפני כחצי שנה תרם תא"ל במיל' שבתאי לוי, לאגודה הימית זבולון, סירה בטקס מרגש שהתקיים באגודה. הסירה, הקרויה על שמו, השתתפה גם היא בשיוט התחרותי ואף זכתה במקום השני בקטגוריה שלה. כך זכה שבתאי להעניק גביע גם לבנו שחף לוי ולכלתו טלי, אשר השיטו את הסירה "שבתאי לוי".

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. שלמה+מומו+כהן אמר/ה

  כל הכבוד.

 2. יצחק אבואזיז אמר/ה

  כל הכבוד אם אין זכרון אין עתיד

 3. גדי אמר/ה

  שמות הזוכים ?

 4. עוז אב-רם אמר/ה

  כל הכבוד לאקי על התיעוד המרשים.

 5. אקי פלקסר אמר/ה

  תודה רבה למפרגנים. הייתה לי חוויה ניפלאה לייצג את חי-פה במשט. זכיתי לאירוח 5 כוכבים , עם איציק אבואזיז, אהרון כהן ופטריק בר אבי, שלשת בעלי היאכטה Solara. כמו כן להיות בחברתם של האדמירלים תת אלוף במיל שבתאי לוי, ואלוף במיל דודו בן בעש"ט. הזמנתי כבר מקום לשנה הבאה.

הגיבו כאן לכתבה