קריית אתא | מתקנים לאיסוף צרכי כלבים הוצבו ברחבי העיר

מתקן לאיסוף צרכים של כלבים (צילום: ע. קריית אתא)

מבצע אכיפת כלבים משוטטים ואי איסוף צרכים בקריית אתא | העירייה התקינה מתקנים לאיסוף צרכי כלבים ברחבי העיר

בימים אלה הותקנו עבור בעלי הכלבים בקריית אתא, מתקנים לאיסוף צרכי כלבים. בשלב הראשון הותקנו המתקנים בשכונת גבעת אלונים, בשכונת בית וגן, בפארק הרצל וברחוב מארק שאגאל. בהמשך יותקנו מתקנים נוספים גם ברחובות: בר כוכבא, ברכה פולד, האורן, כצנלסון, שיבת ציון ובשכונת קריית בנימין.

במקביל נמשך מבצע האכיפה של כלבים משוטטים ואי איסוף צרכי כלבים במסגרת המאמץ העירוני להתמודד עם תופעת הכלבים המשוטטים בעיר. הפעילות מתקיימת במוקדים בהם קיים ריבוי של תלונות בנושא זה. במסגרת הפעילות מחולקים דוחות לתושבים שלא נשמעים לחוקי העזר בנושא  ע”ס 730 ₪ עבור כלבים משוטטים ודוחות ע”ס 475 ₪ על אי איסוף צרכי כלבים. בנוסף יבדקו הפקחים כי רישיונות הכלבים בתוקף ע”פ חוק. 

מבצע אכיפה כלבים (צילום: ע. קריית אתא)

בהתאם לחוק העזר לפיקוח על כלבים, נקבע כי אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה (ולעיתים גם במחסום) כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה.  בנוסף, חלה על הבעלים חובת איסוף צואת כלבים במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות. במקרים בהם נלכד כלב משוטט, נדרש בעל הכלב לשלם עבור הובלת הכלב לתחנה הווטרינרית בקריית אתא ודמי אחסון במכלאה, עד לשחרורו על ידי בעליו.

מתקן לאיסוף צרכים של כלבים (צילום: ע. קריית אתא)

מעיריית קריית אתא נמסר:
“תופעת הכלבים המשוטטים ללא בעליהם נתפסת כמטרד סביבתי ותברואתי העלול לפגוע באיכות החיים בעיר. אנחנו מקווים כי מבצעי האכיפה, הקמת גינות כלבים והתקנת עמודי איסוף צרכי כלבים יסייעו לשמור על ניקיון העיר. בעלי כלבים מתבקשים לאסוף אחר צרכי כלביהם ולא לשחררם ללא השגחה. תושבים הנתקלים בכלב משוטט או במפגע במרחב הציבורי מוזמנים לפנות למוקד העירוני 109 בטלפון, בווטסאפ או במייל דרך אתר האינטרנט העירוני”.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. פדידה שרה אמר/ה

    לצערנו מחזיקי חיות מחמד בקרית אתא אינם זוכרים לשמור על נקיון הרחובות אולי לא אכפת להם שיש מוקשים כאלה על המדרכות. זה מטרד ציבורי חמור ומטרד תברואתי. על איכפה מדברים אבל לא עושים כאשר פונים בדרישה לאכיפה מקבלים תשובה אין באפשרותנו לאכוף אז על איזו אכיפה פה מדברים?

הגיבו כאן לכתבה