קריית ים | השחיינית יוליה גורדיצ'וק תייצג את ישראל במשחקים הפראלימפים בטוקיו • בהצלחה אלופה!

הכירו את יוליה גורדיצ'וק, שחיינית פראלימפית מקריית ים, מספרת על עצמה ועל הדרך המדהימה שעשתה | קבלו אותה!

"היי אנשים, שמי יוליה גורדיצ'וק, בת 23 ואני שחיינית פראלימפית.
אני מתגוררת בקריית ים משנת 2001 ומהגן ועד התיכון למדתי בעיר. כיום אני סטודנטית לתואר ראשון בחינוך גופני במכון וינגייט. דרכי הראשונה בעולם הייתה לא פשוטה. נולדתי באוקראינה וכבר בגיל שלושה חודשים עברתי ניתוח של קטיעת רגל שמאל שלי, מתחת לברך. לאחר מכן בגיל שמונה חודשים עברתי ניתוח נוסף בקטיעת חצי כף יד ימין שלי עקב מום מולד. בגיל 12 התחלתי לעשות טיפולים בהידרותרפיה בעקבות בעיות בגב במרכז שיקום וספורט לנכים איל"ן חיפה ומאז התחלתי ללמוד לשחות ולהתאמן בקבוצה המקומית.

13 אימונים בשבוע

עם הזמן התאהבתי בשחייה ומספר האימונים עלה ועלה. נכון להיום אני מתאמנת 13 פעמים בשבוע, כאשר מתוכם ישנם 11 אימוני שחייה (שנמשכים בסביבות השעתיים וחצי) ופעמיים אימוני חדר כושר. ייצגתי את ישראל במספר אליפויות אירופה ואליפויות עולם ואפילו השתתפתי במשחקים הפראלימפיים באולימפיאדת ריו 2016.

ההישג הכי גדול שלי הוא מדליית ארד במשחה ה-400 מטר חתירה באליפות אירופה, שהתקיימה במדיירה 2021.

יוליה גורדיצ׳וק (צילום: גיא שחר)

שחייה היא החיים

השחייה עבורי היא כל החיים שלי, זה כל בוקר לקום בחמש בבוקר ובערב לעשות את אותו הדבר מתוך רצון עז להצליח. השחייה מחזקת אותי פיזית ונפשית ומוכיחה לי כל פעם מחדש שמגבלה היא מגבלה רק אם אני אתייחס אליה ככזו. היא מלמדת אותי להיות עצמאית, להיות חזקה ובעיקר לא לוותר.

לבני ובנות נוער אני רוצה לומר: תעבדו קשה למען החלומות שלכם, תרדפו אחריהם ותעשו מה שיגרום לכם להרגיש שלמים עם עצמכם. בסופו של יום אלו החיים שלכם, לא של אף אחד אחר…"


בימים הקרובים, ליתר דיוק, עוד יומיים (רביעי 25/8/21), יוליה תייצג את ישראל במשחקים הפראלימפיים בטוקיו במשחים 400 חתירה, 200 מעורב ו-100 פרפר.


עיריית קריית ים ותושבי העיר, יחד עם כל המדינה, מאחלים ליוליה הצלחה ענקית!
אנחנו נעקוב, בשבילנו את כבר אלופה!


הידעתם?
השם "המשחקים הפראלימפיים", מבוסס על המילה היוונית Paraplegia = שיתוק בחלק התחתון של הגוף; לאחר זמן, ומשהתברר כי לא כל המתחרים הם נפגעי שיתוק, שונה מקור המונח מיוונית, והוא מתבסס כיום על המילה פארא = ליד, ליד המשחקים האולימפיים.


הגיבו כאן לכתבה