"משטרה צבאית – לא מה שאתם חושבים" • סרן אילן שטילמן מחיפה

סרן אילן שטילמן (צילום: דובר צה"ל)

סרן אילן שטילמן רוצה להכיר לכם את המשטרה הצבאית

"שמי סרן אילן , בן 25, במקור חיפאי והיום גר בקריית ביאליק. אני משרת כמ"פ מכבים בחיל המשטרה הצבאית. היחידה שלנו נמצאת במוצב מכבים בסמוך מאוד לקו הירוק.

התגייסתי ב-2015 למשטרה הצבאית ושרתי כמדריך כלואים בכלא 6, תפקיד משמעותי וקשוח. יצאתי לקצונה ושובצתי כמ"מ בפלוגת איתן של לוחמי מעברים בגדוד העוז בגזרת חטיבת אפרים. אח"כ הייתי סמ"פ של איתן. לאחר מכן שימשתי כמ"פ פלוגת ליווים (תפקידה ללוות עצורים מהכלא לכל מקום אחר ובחזרה). אחר כך שימשתי כמ"פ קורס הכנה לקצונה ובתפקיד הנוכחי אני משרת כ-10 חודשים.

סרן אילן שטילמן (צילום: דובר צה"ל)

שירות במשטרה הצבאית – שירות משמעותי

אני מפקד על 100 לוחמים. אנחנו אחראים על כמה מעברים בין הרשות הפלסטינית לישראל ובודקים את האנשים שנכנסים לישראל. תפקידנו לעצור הברחות של נשק ושב"חים, אבל אנחנו לא רק עומדים במחסום, אלא גם מסיירים לאורך הגדר. אנחנו עובדים בשיתוף עם לוחמים מחילות אחרים ועומדים בשטח החיכוך.

ביחידות לוחמי המעברים משרתות גם בנות. ההתמחות שלנו היא בזיהוי אדם חשוד שמנסה להיכנס לארץ. אנחנו אמורים לזהות בתוך שניות האם האדם שמולי מסוכן או רשאי להיכנס לישראל, ולוחמים אחרים מתרשמים מיכולת זו. הזיהוי מתבצע בין היתר על ידי בחינת התנהגותו של באדם שמולי. אם הוא לחוץ ולא מסתכל לי בעיניים סימן שהוא כנראה מסוכן.

אני רוצה להעביר מסר מאוד חשוב: הסטיגמות על המשטרה הצבאית לא נכונות. להיות לוחם מעברים זה להיות לוחם בעל שם, ויש לנו מומחיות חשובה בעולם לא פשוט. זה תפקיד מאוד מבצעי עם פעילות 24/7 כל ימות השנה.

סרן אילן שטילמן (צילום: דובר צה"ל)

כמה פעמים החיילים שלי מנעו פיגועים. חייל שלי לכד פעם נשק באחת המעברות, לאחר מכן נודע שהנשק היה מיועד לטרור. במהלך שומר החומות פלסטינים רבים ניסו לפרוץ לישובים יהודיים, והלוחמים שלנו עצרו אותם בגופם מלעשות פיגועים נגד יהודים.

זו זכות ושליחות עבורי כתושב הצפון וקריית ביאליק לשרת כאן. מי שמגיע לשרת במ"צ צריך להגיע בראש פתוח למקום שהוא ממש משפחה. אני קורא לנערים להתגייס למשטרה הצבאית.

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. דוד אמר/ה

  תבורך וישמורך השם מכל משמר.

 2. עו"ד שמואל שטיינר אמר/ה

  אני מצדיע לסרן אילן שטילמן
  עבודה קשה חשובה שמצילה חיים בישראל, בזכותו ובזכות הלוחמים שהוא מוביל כמפקד נמנעים פיגועים

  מאחל לו למשפחתו למשטרה הצבאית על זרועותיה השונים שנה טובה ותשמרו על עצמכם

 3. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  עזוב את השם (?) ושמור אתה על חבריך ותדאג שהם ישמרו עליך.
  ותודה מכולנו !!!

 4. לימבו אמר/ה

  זוכרים שלשוטר צבאי קראנו ״בראסו״?
  ושרנו ״ בראסו בראסו, עולה עולה?

 5. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  תודה על ההסבר החשוב, ובשיתוף סרן שפילמן. טוב שאנו יכולים לישון בשקט, כשהחיילים שנבחרו בקפידה נמצאים שם. שימרו על עצמכם. וחיזרו הבייתה בשלום. 🙏❤

הגיבו כאן לכתבה