חידה: כמה זמן לוקח לעיריית חיפה לתקן ספרייה שיש בה נזילת מים?

ספריית סורוקה הסגורה ברמת בגין (צילום: חי פה בשטח)

תושבים ברמת בגין נהנו מספרייה במרחק הליכה באזור מגוריהם. בשנים האחרונות הספרייה סגורה כי יש נזילת מים בדירה שמעליה. יורם, תושב השכונה: "זה נראה שאם יש תקלה בעיר הזו היא בלתי הפיכה. כמה כבר קשה לתקן נזילה?"

מהעירייה מופנים מנויי הספרייה לקבלת שירות בספריות עירוניות סמוכות או בכל ספרייה בה יבחרו לעשות זאת. אך האם זה באמת כ"כ פשוט?

ספריית סורוקה הסגורה ברמת בגין (צילום: חי פה בשטח)

מחדל ספריית מינץ במרכז הכרמל חוזר על עצמו גם בספרייה העירונית בסורוקה. תושבים בשכונה שבעבר נהגו להחליף ספרים במרחק הליכה מהבית, צריכים עכשיו לנסוע לספרייה בשכונה אחרת. חלקם סבורים שבעירייה לא מאמינים, שמישהו עוד בכלל קורא ספרים, ולכן הם לא מתקנים.

"אם מישהו בעירייה היה מעדכן אותנו שמדובר בתקלה, שייקח חודש לתקן אותה, לא היינו פותחים את הפה", אומר יורם, תושב ותיק בשכונה, "לי הייתה נזילה בבית ולקח הרבה זמן לתקן את הנזק, אז אני הכי מבין. אבל שנים ובלי צפי לסיום? איפה השקיפות שראש העיר חרטה על דגלה? האדם הצליח להגיע לירח ולעוד כמה יעדים בחלל, אבל לפתוח ספרייה מסכנה, זה בלתי אפשרי".

השלט לספריית סורוקה (צילום: חי פה בשטח)

יורם ממשיך: "אני חושב שבעירייה לא מבינים כמה ספרייה קרובה היא משמעותית בחיים של פנסיונר, שלא קל לו לעלות על אוטובוס והרבה הרבה יותר פשוט בשבילו לעשות כמה צעדים ברגל. התסכול שלי הוא מזה שאם העירייה הייתה רוצה, היא הייתה פותרת ברגע בעיה גדולה בחיים שלי, אז למה לא?"

כזכור, ספריית מינץ במרכז הכרמל נשרפה לפני מספר שנים ועומדת שרופה כמו שהיא, מאז. פנסיונרים שהיו מחליפים ספרים ליד הבית, נדרשים עכשיו להגיע לספרייה בבית יד לבנים בשכונת שמבור כדי לעשות זאת. צפי לסיום העבודות: אין.

ספריית סורוקה הסגורה ברמת בגין (צילום: חי פה בשטח)

יחד עם זאת, צריך גם לשבח את העירייה: בחיפה יש 18 ספריות, 16 מהן נותנות שירות מלא לתושבים.

העירייה נמסר בתגובה כי ספריית סורוקה שברמת בגין נסגרה בעקבות חדירת מים מדירת מגורים שנמצאת מעל הספרייה. עד לגמר השיפוצים מופנים, כאמור, מנויי הספרייה לקבלת שירות בספריות עירוניות סמוכות או בכל ספרייה בה יבחרו לעשות זאת.

הגיבו כאן לכתבה

17 תגובות
 1. צביקה אמר/ה

  5 דקות

 2. מירי אמר/ה

  חידה נוספת כמה זמן לוקח לנציג שירות לענות ולתת שירות לאזרח מעל שבוע עריית עזה מתפקדת יותר טוב פשוט ביזיון

 3. א.ד. אמר/ה

  תשובה: קדנציה שלמה ו/או עד שיבחר ראש עיר אחר.

 4. זהבה אמר/ה

  אם המכשפה תעבור לגור ברמת בגין ותקרא ספרים אולי יתקנו את המסילה… עד אז נאדה.

 5. אמיר אמר/ה

  בקרית חיים בבית נגלר הספריה סגורהכי המזגנים .התקלקלו דברתילפני השבוע עם העיריה ונאמר לי שמוציאים מכרז תוך שבוע יתחילו בהחלפת המזגנים.לפי מה שנראה זה כנראה אחרי החגים .

 6. יונה אמר/ה

  וכמה זמן לוקח לעיריית חיפה לשפץ ספרייה שנשרפה לפני יותר משנתיים ושירתה את ציבור הגימלאים במרכז הכרמל????

 7. עינת אמר/ה

  תושבי רמת בגין הצביעו בהמוניהם רק לא יהב ,שיאכלו את הדייסה שבישלו.

 8. אייל אמר/ה

  עד לגמר השיפוצים – שלא מתרחשים כלל – מופנים התושבים לשלם ארנונה מהגבוהות בישראל ולהמשיך לקבל אפס שירות ואפס תשומת לב…
  עובדי העירייה עסוקים בפנסיות התקציביות ומשכורות שמנות, בתנאי השכר כמו מימון הוצאות רכב והטבות נוספות ולצערנו אין להם די זמן לתקן את המינימום שנדרש למבני ציבור בעיר ההזויה הזאת

 9. תצר מגדל אמר/ה

  תודה רבה לך מיכל ירון ולך יורם השכן על הכתבה. אני גרה בסורוקה 39 ונהניתי מאד להחליף ספרים בספרית סורוקה הנמצאת בבנין שלי. וגם מהיחס האישי של ויקטוריה מנהלת הספריה שתמיד עזרה לי למצוא את הספר שחיפשתי. אני מחכה בכליון עיניים שהספריה תשוב לפעול. כמה טוב לדעת שיש עדיין כבוד למוסד כזה ולנו הקוראים המושבעים. עיריית חיפה קומו עורו ותקנו את הנזילה והשיבו לנו את הספרייה. תודה!!

 10. דנה אמר/ה

  באופן קבוע כתבות מגמתיות נגד הרשות. מתי פר,מתם משהו חיובי על מה שקורה בעיר? ויש לא מעט. כתבות מגמתיות כל כך. מפסיקה לקרוא את חי פה. לא רואה אובייקטיביות וגישה מאוזנת, גם העובדות מוצגות באופן מוטה. ואין לי שום קשר אישי לעובדי הרשות.
  מיכל ירון, זו לא עיתונאות אמיתית.

 11. ליאת אמר/ה

  ביזיון וזלזול בתושבי רמת בגין שכבר שנים העירייה מפנה אותנו לספריות אחרות בעיר. אין שום הצדקה לכך שאין לנו ספריה פעילה קרובה לבית.

 12. ורד אמר/ה

  חידה: כמה זמן לוקח לעיריה לתקן מזגן בסיפריה? בקרית חיים בבית נגלר אין מזגן כבר חודשיים. בשיא החום הספרנים צריכים לעבוד בלי מזגן. בושה וחרפה.

 13. ד״ר בר מעיין אמר/ה

  האם אפשר להצביע על משהו אחד חיובי שהעיריה ברשותה של ראשת עיר הזויה והסובבים אותה כן עשו במשך יותר משנתיים חוץ למהרוס כל חלקה טובה

 14. ד״ר בר מעיין אמר/ה

  האם אפשר להצביע על משהו אחד חיובי שהעיריה ברשותה של ראשת עיר הזויה והסובבים אותה כן עשו במשך יותר משנתיים חוץ למהרוס כל חלקה טובה
  התגובה הזו אינה קיימת והציון של ראשת עיר לא מתפקדת ועל גבול הבורדרליין אפשר לומר כמעט כל יום ותהיה תקפה

 15. כמה הזויים ואדישים אנשים בעיר הזאת אמר/ה

  דנה: תפסיקי לקרוא את מה שלא מתאים לך. לצערנו כמו שמתנהלת חיפה תיאלצי להפסיק לקרוא תקשורת מקומית בכלל. תיאלצי גם להפסיק לקרוא תקשורת ארצית, שמסקרת את הקרקס שקורה בחיפה. ובה ראש העיר נתנה ראיון מנותק מתנשא והזוי. תיאלצי גם להפסיק לראות תוכניות סאטירה שם מציגים את ראש העיר החזיר של חיפה. וגם תפסיקי לשמוע רדיו שם מדי יום מוצגים הכשלים של עיריית חיפה.
  בקיצור, תתנתקי מכל התקשורת ומכל המציאות כי מה לעשות המציאות לא תואמת את הדרישות והאדישות שלך. באמת חבל. תשתדלי באמת לשמר את בועת האדישות והנאיביות ותמצאי רק את הטוב. הטוב בחשבון הארנונה. הטוב בזבל ברחוב. הטוב בחיות בר שגורמות לאנשים לא לצאת מהבתים. הטוב בזיהום ים אויר וקרקע. הטוב בניהול כושל. באי הסרת מפגעים. בלסבן את התושבים בהדמיות. תמיד תמציא את הטוב.

 16. חיפאי אמר/ה

  אל תשכחו שתקציבי שיפוץ יונה יהב היה מפנה לטובת הקמת איצטדיון..
  אבל מי זוכר כאלה פרטים..

 17. איריס אמר/ה

  ספריית בית נגלר סגורה כבר חודשיים בגלל מזגנים
  כמה זמן צריך בשביל לתקן מזגנים???
  לפני חודש נאמר לי שהנושא בטיפול
  פשוט חבל שהעירייה מזלזלת בתושביה!!

הגיבו כאן לכתבה