דלק לא תקין | תחנת הדלק "פל ים" ברחוב משה דיין בחיפה נסגרה ל-90 יום

תחנת הדלק "פל ים" (צילום: משרד האנרגיה)

בעקבות פניית מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה לבית משפט השלום בחיפה: תחנת הדלק "פל ים" ברחוב משה דיין 22 בחיפה (מספר תחנה 2793) נסגרה ל-90 יום

בית משפט השלום בחיפה הורה היום (א' 15/8/21) לסגור את תחנת הדלק "פל ים" ברחוב משה דיין 22 בחיפה (מספר תחנה 2793) ל-90 יום.

סגירת התחנה אושרה לאחר שבשבוע שעבר נלקחה מהתחנה דגימת בנזין על ידי דוגם של המבדקה הכימית בבית העמק, והדגימה נמצאה כלא תקינה. נציגי התחנה ביקשו אף הם לבחון את הדגימה שנאספה על ידי גורמי הפיקוח במשרד, וגם בבדיקה החוזרת שבוצעה במכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה נמצא כי הדלק איננו עומד בתקן המחייב.

תחנת הדלק "פל ים" (צילום: משרד האנרגיה)

יש לציין כי מדובר בתחנה שכבר נמצאה מספר פעמים בעבר משווקת דלק שאינו עומד בתקן, והמשרד פנה לבית המשפט בבקשות למתן צו סגירה שיפוטי. בפעם הקודמת, קיבלה תחנת הדלק צו סגירה ארעי ל-72 שעות ולאחר מכן אושרה פתיחתה מחדש. בעקבות כך הגיש משרד האנרגיה לבית המשפט המחוזי בחיפה ובית המשפט התנה את חזרתה של התחנה לפעילות תחת תנאי פיקוח הדוקים, ביניהם לקיחת שתי דגימות של הדלקים אחת לשבוע. כאמור, למרות תנאי הפיקוח ההדוקים, נמצא בשבוע שעבר כי התחנה שוב מכרה דלק לא תקין.

אגף הפיקוח במשרד האנרגיה דוגם את מלאי הדלקים השונים בתחנות הדלק ברחבי הארץ באופן קבוע, ופועל על מנת להבטיח כי הדלק שנמכר לצרכנים הינו איכותי ותקני.

מצ"ב החלטת בית המשפט:


בחצי השנה האחרונה, זינק מספר התחנות בהן נמצאו דלקים לא תקינים, ביותר מ-100% ביחס שנתי, כך עולה מנתוני מינהל הדלק במשרד האנרגיה. במשרד מייחסים את הבעיה לתופעה שהתגלתה לאחרונה, בה הבנזין/סולר נמהל בתוסף לא תקני, על מנת להקטין את תשלום מס הבלו על הדלק.

מינהל הדלק ומשרד האנרגיה פועל ביחד עם רשויות אכיפה נוספות למגר את התופעה.

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

  משה דיין היה תמיד גנב

 2. יורם אמר/ה

  לסגור את התחנה הזו לצמיתות.
  עונש כבד לבעלים שיידעו שלא משחקים במנועים של כלי רכב ומסר לשאר בעלי התחנות.

 3. גלעד אמר/ה

  כתבה חשובה, תודה לנירית.
  חברים יקרים כאשר אתם רואים תחנה עם מחיר נמוך לליטר אוקטן 95 וצפונה, זו הסיבה, עדיף לתדלק בתחנות של חברות מוכרות וגדולות.
  מי שחוסך בפועל במשך הזמן גורם להרס של המנוע וזה סיפור של אלפי שקלים אם לא יותר.

 4. מיכאל אמר/ה

  ואחרי 90 יום ? ימכרו מי מלח ? מה זה ?
  באירופה מיליון יורו קנס ואיסור עיסוק במכירה לכול החיים !!!!

 5. א.ד. אמר/ה

  לדעתי יש לסגור את התחנה לתמיד. חוצפה למכור דלק לא תקני ולגרום נזקים לרכבי מתדלקים. יתרה על כך מסתבר שזו לא הפעם הראשונה שהתחנה נמצאה משווקת דלקים לא תקניים. גם במידה והתחנה תיפתח בזמן כלשהו ותחת אותה הנהלה, תפסיקו לתדלק שם …

 6. ישראל אמר/ה

  כל תחנות הדלק באיזור שלא שיכות לחברות הגדולות, נגועות בנגע דלק לא תקני, אותם בעלים ראו הוזהרתם, אני תדלקתי בתחנה אדר והרכב לא הניע עד שלא החלפתי את הדלק

 7. אמיר שאול אמר/ה

  לפני פחות משנה תדלקתי שם, והיו לי בעיות התנעה קשות, בעיקר בבוקר. במוסך הראו לי את הדלק המטונף ששמו לי, והיה צורך לרוקן את טנק הדלק שהיה מלא, וכן לפרק את טנק הדלק ולשטוף אותו, ולמלא חדש. סה״כ נזק של ₪920 כולל החלפת פילטר דלק, ותוסף. לא נעים בכלל.. לא מבין למה לא סגרו אותה עוד אז. הרבה כמוני התלוננו.

 8. יונתן חיפה אמר/ה

  יש עוד תחנות דלק שתדלקתי באיזור וגם שם בבוקר היתה לי התנעה קשה מאד וגמגום.זה גורם להרס של מערכת ההזרקה ועוד!!! חייבים לבדוק את כל תחנות הדלק ולא רק את אלה שמוכרות יותר זול….. .!!!!

 9. עופר . א חיפה אמר/ה

  תידלקתי שם והמנוע תקול , איך אני תובע אותם ?

 10. פרנק סינטרה אמר/ה

  מה זה דלק לא תקין ???אוללי תהיו ספציפים.דלק לא תקין מבחינתי זה דלק שמהול במיים.זאת אומרת דלק שגרם נזק למכוניות.זאת אומרת שבעלי הרכבים צריכים לתבוע את בעל התחנה.

 11. פיני אמר/ה

  חבר'ה אתם לא יודעים איזה ממשלה יש לנו?כולם זייפנים.נותנים רישיונות לעברינים.

הגיבו כאן לכתבה