“החזירו את האורות לשמי חיפה” | הצעתו של אלי בן דיין

הדמיה של פרויקט "אורות הנמל" (ההדמיה באדיבות עיריית חיפה)

אלי בן דיין, חבר מועצת העיר חיפה מסיעת הליכוד, הגיש הצעה לסדר בה הוא דורש להחזיר את מיזם האורות של העיר לסדר היום. המיזם נולד ב-2017 לקראת תום כהונתו של יונה יהב כראש העיר ובוטל בכהונת ד”ר עינת קליש רותם, ולמעשה מעולם לא יצא לפועל.

במסגרת המיזם אמורות היו להיות משוגרות בשעות הלילה והחשיכה אל שמי חיפה, אלומות אור צבעוניות ומיוחדות מכיוון הנמל, אורות שייצרו מעין מופע מרהיב, שיהיה ניתן לחזות בו מנקודות שונות ברחבי העיר חיפה.

פרויקט האורות של חיפה (הדמיה: גיל טייכמן)

יוזמה מעין זו מתקיימת כבר שנים במקומות שונים בעולם, וידועה כמושכת תיירים ומבקרים, בעיקר בכל הקשור לבחירתם להישאר וללון בבתי מלון מקומיים.

עלות הפרויקט הגיעה ל-20 מיליון ש”ח שהתחלקו שווה בשווה בין עיריית חיפה למשרד התיירות. לבסוף משך משרד התיירות את הכסף מהתוכנית ולכן המיזם לא יצא לפועל.

רו"ח אלי בן דיין - חבר מועצת העיר חיפה, סיעת הליכוד (צילום: אלי בן דיין)
רו”ח אלי בן דיין, חבר מועצת העיר חיפה מטעם סיעת הליכוד (צילום: אלי בן דיין)

אלי בן דיין מסר לחי פה:

אני מקווה מאוד שהפעם הצעתי לסדר תתקבל ויחזירו את הפרויקט המבורך שעמלו עליו קשות בקדנציה הקודמת. הביאו לעיר פרויקט בסדר גודל לאומי. אין לי ספק שזה יהיה אחד המראות היפים של העיר, ואני מקווה שזה יהיה אחת מהאטרקציות של חיפה, במקום החזירים…אני מאמין ומווה שזה יביא לחיפה הרבה תיירות.

בן דיין כותב בהצעתו:
“בישיבה שנערכה לפני מספר חודשים ביקשתי להחזיר לדיון ולבחינה נוספת את הפרויקט, שלדעת כל המומחים פרויקט בסדר גודל הזה יהיה אחד מהקטליזטורים לתיירות בחיפה ובצפון בכלל.

עם השינויים שנערכים בימים אלו וכניסת מועצת השינוי הבשילה העת להחזיר שוב לסדר היום את קידומו של המיזם. בטוחני כי כעת, עם שלושת סגני העיר החדשים ועם מועצה עניינית, שאף חלקיה קשורים בקשר ישיר למשרדי הממשלה שונים לרבות משרד התיירות, נוכל להחזיר את המיזם שהעיר כל כך משוועת לו.

אז אולי ראש העיר חושבת כי חזירים הינם אטרקציה תיירותית ומהווים מנוף צמיחה לעיר, אולם כל בר דעת מבין שעל מנת לקדם את פיתוחה הכלכלי של העיר אנו צריכים ליזום פרויקטים מסוג זה.”

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. נועם אמר/ה

  גם ככה לא נראה שעושים משהו עם כספי הארנונה שלנו מלבד תשלום משכורות מנופחות, אז כבר עדיף שיהיו אורות.

 2. אבנר אמר/ה

  כן , כי זה מה שחסר בחיפה המזוהמת , זיהום אור

 3. יוצמח אמר/ה

  ב-20 מליון שקלים אפשר להעביר אחת ולתמיד את כל חזירי הבר לקיבוץ מזרע

 4. עליזה לוי אמר/ה

  זה טוב לפעמיים בליילה אולי , אבל לא ללא הגבלה מפני האקולוגיה . לא רצוי “להפריע” יותר מדי לבעלי החיים שנוהגים לצאת לחייהם בליילות ולהפך , יש בע”ח ליליים ויש כאלה שפעילים ביום . אסור לערער את האיזון יותר מדי .

 5. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  וואו, וואו, כל האזרחים ישמחו על החליפין הזוהר כנגד החזירים. 😉🙏

 6. אייל חיפה אמר/ה

  20 מליון שקל אפשר היה לקחת את החורבה שנקראת בריכת גלי הדר וקולנוע תמר, להקים שם מתנ”ס לתושבי הדר ורמת הדר כמו שעיריית תל אביב יודעת לעשות כמו הקאנטרי הקהילתי “רמז ארלוזורוב” ולאפשר לשכונה להוציא ספורטאים צעירים, אולי אלופים לעתיד.
  אבל את רואה החשבון המדופלם שעכשיו הוא מומחה גדול בתיירות מעניין להאיר לנו את שמי הנמל בפרוז’קטורים ענקיים ומטופשים שייצרו זיהום אור סתמי. מילא יום יומיים בשנה לחגיגות יום העצמאות, או איזה טקס בחיל הים. אבל כל לילה??
  זה מזכיר לי יותר בתי כלא עם מגדלי שמירה שמאירים את חצר האסירים ומחוץ לכלא עם אלומות אור גדולות.
  מזעזע, מכל המפגעים בחיפה זה מה שיש לנו לעסוק בו??
  על זה לשפוך את הכסף של העיר??

 7. מוטי אמר/ה

  לדעתי קליש מתנגדת כי הדבר יזיק לחזירים וימנע מהם התרבות

הגיבו כאן לכתבה