עוצמה חדשה לנמל חיפה • עגורן גשר ענק הוגבה ב-9 מטרים | צפו

הגבהת עגורן ענק בנמל חיפה (צילום רחפן: גיאודרונס)

בסוף השבוע שעבר הושלם בנמל חיפה השלב הראשון של פרויקט יוצא דופן.
בימים חמישי ושישי (5-6/8/21) בוצעה הגבהה ב-9 מטרים של עגורן גשר ענק לפריקה וטעינה של אוניות במסוף כרמל.

העגורן, G21, מתוצרת חברת kocks הגרמנית נמצא בשורש מסוף הכרמל בחודשים האחרונים במסגרת עבודות הגבהה של ארבעה מהעגורנים ברציף. לאחר שהושלמה הארכת הזרוע האדומה לבנה של העגורן בחמישה מטרים, הוחל בשלב המורכב של ההגבהה שלו ב- 9 מטרים.

העגורן העצום בנמל חיפה (צילום רחפן: גיאודרונס) | צפו

לאחר עבודות ההכנה שהתבצעו בשבועות האחרונים, ובאמצעות מתקני הרמה שהובאו במיוחד מגרמניה הוגבה חלקו העליון של העגורן באיטיות, 9 מטרים ושבעים סנטימטרים, וזאת כדי לאפשר הכנסתן של 4 רגליים בגובה 9 מטרים ברווח שנוצר. הרגליים חוברו בזו אחר זו לחלקו התחתון של העגורן, ולאחר עיגונן הורד חלקו העליון של העגורן ב-70 סנטימטרים עד אשר הונח על רגלי ההגבהה.

בהמשך יועבר העגורן שכעת הוא הדרומי ביותר ברציף, לקצה הצפוני ביותר של מסוף כרמל, ופעולה דומה תבוצע בשלושה עגורנים נוספים.

הגבהת עגורן ענק בנמל חיפה (צילום: ורהפטיג ונציאן)

בסיום שידרוג ארבעת העגורנים, יהיו במסוף הכרמל שישה עגורנים שמתאימים לשינוע מכולות מאוניות מכולה ענקיות שלרוחבן מוצבות 21 שורות של מכולות והן נושאות על סיפונן עד 16,000 מכולות (TEU). ארבעת העגורנים המוגבהים יוכלו גם לשרת אוניות עם מספר קומות גבוה משמעותית של מכולות על הסיפון. נכון לעכשיו שני העגורנים הנוספים ברציף יישארו עם זרוע המתאימה לאוניות ברוחב 19 שורות של מכולות בלבד.

הגבהת עגורן בנמל חיפה (צילום: ורהפטיג ונציאן)

העוצמה החדשה הזו למסוף כרמל תאפשר לנמל חיפה להעניק שירות מלא וללא מגבלות לאוניות מכולה בעלות קיבולת של 14,000-16,000 TEUs

הגבהת עגורן ענק בנמל חיפה (צילום רחפן: גיאודרונס)

אשל ארמוני יו״ר הדירקטוריון ומנדי זלצמן מנכ״ל נמל חיפה התייחסו לפרויקט:

מדובר בצעד נוסף במוכנות של נמל חיפה לתחרות מול הטרמינלים החדשים שיפתחו בקרוב. אנו משוכנעים שהעוצמה של מסוף הכרמל בסיום פרויקט שידרוג עגורני המכולות, לצד היעילות התפעולית הגבוהה בנמל חיפה, לא תיעלם מעיניהם של מקבלי ההחלטות בחברות הספנות הגדולות בעולם.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. דוד פרידמן אמר/ה

    יעילות תפעולית… כבר אין מקום במפרץ חיפה של אוניות ממתינות, מרוב יעילות!

הגיבו כאן לכתבה