בחירות לוועד קריית חיים • 27/07/21 הכירו את הסיעות המתמודדות

ועד קריית חיים ( מעמוד הפייסבוק של קריית חיים)

ביום ג’ 27/07/21, יתקיימו הבחירות לוועד קריית חיים, בבחירות האלה יתמודדו 6 סיעות שונות לראשות הוועד.

מהו ועד קריית חיים

ועד קריית חיים הוקם בשנת 1933. זוהי אגודה שיתופית, בבעלות התושבים, ששמה הרשמי הוא “קריית חיים (ארלוזורוב) אגודה הדדית בע”מ”, שמטרתה ניהול היישוב. האגודה מנוהלת על ידי 71 חברים, המכונים ה”מורשון”. בבעלות הוועד אגודת המים, שהקימה מכון מים וחפרה 29 בארות מים לאספקת מים ליישוב. הוועד הקים גם שני בתי קולנוע, בית ספר תיכון ומספר מבני ציבור.

“ועד קריית חיים” המשיך לפעול גם לאחר סיפוחה של קריית חיים לחיפה, והוא עוסק בניהול הנכסים שברשותו. בידי הוועד כספים הנגבים מהתושבים עבור אספקת מים, אלו המיועדים לאחזקה שותפת ושיקום ופיתוח משק המים בקריה. בנוסף, בידיו כספים הנגבים משכירות של כ-40 מבנים שברשותו, וכן נגבה “הקרן הקהילתית” (מס שאינו מחויב וניתן לביטול) לטובת השקעה ביישוב בתחומי התרבות, הספורט החינוך והרווחה. המס נגבה משנת 1983 עד 2010 ושוב משנת 2016.


ואלה הן הסיעות המתמודדות בבחירות

“תנופה – קריית חיים חוזרת לעצמה” – בראשות צילה ברוך

תנופה - קריית חיים חוזרת לעצמה
תנופה – קריית חיים חוזרת לעצמה

מתמודדת סיעת ” תנופה” שני קפון רוט מסרה לחי פה – תאגיד החדשות:
“במשך שנתיים וחצי פועלת קבוצה גדולה, המורכבת מפעילים חברתיים (חלקם אף משתייכים לסיעות שונות) בכדי לעורר את תושבי קריית חיים לעשייה, למאבק כנגד הזיהום ולהתנתקות מחיפה.

כעת, החלטנו להתאגד יחדיו ולהתמודד לוועד קריית חיים, כקבוצת “תנופה – קריית חיים חוזרת לעצמה”, ולהמשיך לפעול בקריה ביתר שאת ולקבל המנדט מהתושבים. יזמנו מאבק כנגד תש”ן והעלנו זאת על סדר היום, הובלנו וקידמו את נושא ההיפרדות מחיפה הכולל החתמה על תצהירי זיהוי, נאבקנו כנגד פתיחת שדה התעופה, שמייצר רעש וזיהום אוויר והטיסות הקלות מעל שמי הקריה, אשר גורמות לסבל התושבים, נאבקנו כנגד סגירת בית ספר” דגניה”, מיגון בבית ספר” גורדון”, קידום נושא הבטיחות בדרכים בקריה, מאבק מחירי הקייטנות וזה רק חלק מהעשייה וזאת ללא השתייכות לגוף רשמי.

בקבוצה יש 7 יו”ר וסגני יו”ר של בתי ספר, 3 מומחי חינוך, 6 פעילי סביבה, ופעילים רבים הידועים בהתנדבותם למען האחר. בראש הקבוצה עומדת צילה ברוך, (57) נשואה לאריה ואימא לליאור (30) ולנמרוד (24) ילידת ותושבת קריית – חיים. צילה מוכרת בקריה כפעילה חברתית למען ילדים ונוער בסיכון, קשישים, ניצולי שואה ואוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים.

מועמדים נוספים הם ד”ר מתי גולני, צעירה נחמיאס, עליזה ברקן, ברוך שמאילוב, זהבית בן דוד, זיו פישמן, יוסי לבוב, עינב קציר, יוסי לפיד, ד”ר הדס שלי-הובר, ליאת נחמני והרשימה ארוכה של חברים שמוכנים לאתגר.

יש לנו רשימה לביצוע החזון – קידום ניסיון התנתקות מחיפה, הפעלת לחץ על גורמים בממשלה להוצאת תש”ן ונושא שדה התעופה, שיתוף פעולה מלא עם עיריית חיפה לצורך קבלת התמורה, שקיפות לתושבים, החזרת התחושה הקהילתית, דאגה לכלל האוכלוסייה ע”י מערך התנדבות ועוד מיזמים המשלבים את הקהילה.”


“לב לקריית חיים” – בראשות עו”ד משה פרץ

לב לקריית חיים - בראשות משה פרץ
לב לקריית חיים – בראשות משה פרץ

ראש הסיעה לב לקריית חיים, עו”ד משה פרץ, מסר לחי פה – תאגיד החדשות:
הסיעה שלי נקראת לב לקריית חיים, ובהתאם לשם אנחנו באים עם כל הלב לעבוד עבור תושבי קריית חיים, להיות השופר שלהם מול כל הרשויות, עיריית חיפה והתשתיות, משרד התחבורה לכבישים, גם אם זה מול משרד הפנים, במידה ונרצה להפריד בין קריית חיים לעיריית חיפה.

כמובן שנעשה זאת בצורה מסודרת ונחתור לשיתופי פעולה, אבל במידה וניתקל במחסום בשיתופי פעולה אלו, נעשה את מה שצריך על מנת לפתור את העניין, עם טובת תושבי קריית חיים בראש.


קריית חיים 1 – בראשות איציק פיטרמן ומוטי בליצבלאו

קרית חיים 1 - בראשות איציק פיטרמן ומוטי בליצבאו
קרית חיים 1 – בראשות איציק פיטרמן ומוטי בליצבלאו

איציק פיטרמן, ראש סיעת קריית חיים 1, מסר לחי פה – תאגיד החדשות:
קריית חיים 1 היא הסיעה הוותיקה ביותר, באופן אישי הייתי חלק מועד קריית חיים כבר בשנים קודמות וכך גם מוטי בליצבלאו.

זו הרשימה היחידה שיכולה להיכנס לניהול מידי של הוועד מהיום למחר בגלל הניסיון והידע, הרשימה מורכבת מוותיקים וצעירים שאנחנו מכשירים אותם ומלמדים אותם כדי שיוכלו לנהל את הועד בשנים הבאות.

הרשימה הזאת קיבלה תמיכה בלתי צפויה משר האוצר אביגדור ליברמן. אם שר האוצר במדינת ישראל תומך ברשימה כמו שלנו, זהו סימן שהוא רואה ברשימה שלנו כרשימה איכותית. לרשימה שלנו יש הרבה זכויות בניהול של האגודה בשנים הקודמות ואני מאמין שתושבי קריית חיים יצאו ויצביעו לנו.

חשוב לנו שאנשים יבינו שמדובר בתאגיד מים. אנו מספקים מים לתושבים, מהרווחים אנחנו מחזיקים את העובדים והתשתיות, כאשר אנו מדברים על מאזן של רווח והפסד, במצב של רווח – העודף עובר לתושבים. בנוסף יש קרן קהילתית והכסף הולך לתושבים לפי החלטת הועדה המנהלת את הקרן.

לוועד אין סמכויות מוניציפליות, הוא לא יכול לסלול כבישים, לא יכול לתת שירותי ניקיון, לא יכול לבנות בתי ספר, אבל יכול להיות פה לתושבים של קריית חיים. הרשימה היחידה שלא מספרת סיפורים לתושבים ואומרת להם את האמת זה אנחנו.

מוטי בליצבלאו, ראש סיעת קריית חיים 1, גם הוא מוסר לחי פה – תאגיד החדשות:
כדי לנהל משק מים צריך לדעת איך ולנו יש מספיק ניסיון ויכולת ניהולית. צריך לדעת לקרוא מאזנים ולנהל עסק של מיליונים, זה מפעל מים. הצעירים שהצטרפו אלינו, יקבלו מאיתנו הדרכות במשך התקופה וכך יכירו את העסק. אנחנו רוצים לדעת שנשאיר את זה בידיים טובות שידעו כיצד העסק עובד. זו אגודה שיתופית על כל המשמעות של זה.


עצמאות ועבודה – בראשות פסח טבק

עצמאות ועבודה - בראשות פסח טבק
עצמאות ועבודה – בראשות פסח טבק

פסח טבק, ראש סיעת עצמאות ועבודה, מסר לחי פה – תאגיד החדשות:
נעשה הכל לרווחת תושבי קריית חיים ולטובת תושבי קריית חיים ואני עומד לראשותם. אני רוצה לטפל בבעיית איכות הסביבה בקריית חיים, לטפל בתשתיות בשיתוף עם עיריית חיפה ולדאוג שהדברים ייעשו.

יכול להיות שגם אפעל למען עצמאות לקריית חיים. אם עיריית חיפה לא תגיע למסקנה שיש צורך לתת טיפול שורשי בקריית חיים, אז יכול להיות שנבדוק את האופציה הזאת. אני מצפה מעיריית חיפה לשפר את חיי התושבים בקרייה, לטפל במניעת זיהום סביבה באזור האיצטדיון, מיכלי הדלק ועוד בעיות רבות. אני מצפה שעיריית חיפה, בשיתוף עם הוועד, תטפל בכל המפגעים האלה.

אני מאחל בהצלחה לסיעתי, ואני מאמין כי כל הסיעות מעוניינות לטובת תושבי קריית חיים. אני חושב שהסיעה שלי הכי ותיקה, הכי מושרשת ובעלת הניסיון הרב ביותר ושנוכל לגשר בין כל הסיעות לטובת תושבי קריית חיים.

כמעט כל אנשי הסיעה הם בעלי ניסיון בתחום המוניציפאלי ואני עצמי הייתי פעיל במשך כ-40 שנה במגוון רחב של תפקידים, כאשר קריית חיים עוד הייתה במצב אחר, כשהייתה כאן גאווה גדולה להיות תושב קריית חיים, מה שהיום, לצערי, נראה פחות ופחות.

לכן, אני מקווה שאני והחברים וגם הסיעות האחרות, נוכל יחד להחזיר את קריית חיים לגדולתה, כמו פעם, מה שנקרא “החזרת עטרה ליושנה”. אני מקווה ומאמין שקריית חיים תהיה הקריה המובילה בין כל הקריות.


כן לקריית חיים – בראשות אלי בן דיין

כן לקריית חיים - בראשות אלי בן דיין
כן לקריית חיים – בראשות אלי בן דיין

אלי בן דיין, ראש סיעת כן לקריית חיים, מסר לחי פה – תאגיד החדשות:
סיעת כן לקריית חיים פועלת מזה שנים רבות ובשלוש שנים האחרונות עמד בראשה שלמה אוחיון במשך כל בתקופה הנ”ל, סיעת “כן” הביאה לשינויים רבים.

ביצענו הבראה כלכלית לוועד והבאנו אותו מהיותו גרעוני להיות רווחי, בוצעו שידרוגים למפעל המים, על מנת לשמור על טיב איכות המים, החזרנו את תקציב קרן הקהיליות בעזרתו עשרות גופים ומוסדות בקריה זוכות לתמיכה לרבות: בתי ספר, גני ילדים, שיטור שכונתי, עמותות ספורט , עמותות חינוך, רווחה ומוסדות דת.

בוצעו מהלכים לשימור ושיפור נכסי האגודה, טיפלנו באופן מיטבי במשבר עם תיאטרון הצפון ודאגנו לשיפור והארכת ההסכם החדש. דאגנו לטיפול מקצועי וענייני מול מי כרמל. כיו”ר ועדת הכספים וחבר הנהלה הבאתי להבראה הכלכלית ולבניית תקציב אשר מחד יביא לצמיחה ברת קיימא ויחזק את הוועד ומאידך יגדיל את התמיכה בקהילה. חשוב כי הוועד ימשיך להתנהל באופן מקצועי ענייני ושקוף לחברי האגודה.


עתיד לעצמאות קריית חיים – בראשות אלברט עזימי

עתיד לעצמאות קריית חיים - בראשות אלברט עזימי
עתיד לעצמאות קריית חיים – בראשות אלברט עזימי

אלברט עזימי פועל למעלה מ-20 שנים למען קריית חיים בתחומים הבאים:

 • הפחתת זיהום האוויר
 • מיגור הפשיעה
 • נגישות מקומות ציבוריים
 • הוספת מקומות פנאי וספורטהגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. איזבל+גולדשטיין אמר/ה

  זו תהייה טעות חמורה ביותר להתנתק מחיפה, העיר – המטרופולין השלישית הגדולה בישראל !
  מהיכן תשאב את הכוח קריית חיים solo מול גורמים ממשלתיים? כיום הממשלה מכירה בצורך להעתיק מכאן את בתי זיקוק ואת כל המפעלים המזהמים שלידה, כיום מדברים על תכנית התחדשות בשדרות דגניה והסהיבה, כיום מדברים על בניית טיילת לאורך החוף בשיתוף עם קריית ים, היום תוכנן להעתיק מקריית חיים עד 2030 את הציסטרנות המסכנות וכו’ – האם ללא הכוח של עריית חיפה מאחורינו, נרטה למישהו שנוכל לממש את כל הנ”ל?
  לכן צריך להילחם ולהכניס יותר חברים מועד קריית חיים להין חברי מועצת העיר חיפה שיאיצו את כל הנ”ל.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור פוליטי
 4. סגור והמשך בכתבה זו