חיפאים, בואו נבין רגע למה ברחוב הבישוף חג'אר זה מותר?

הסיוט המתמשך של דיירי רחוב הבישוף חג׳אר 4 בחיפה: מזה שלושה חודשים סובלים הדיירים ממפגע תברואתי שפוגע באיכות חייהם ומסכן את בריאותם. שלושה חודשים המפגע קיים וטרם טופל. עיריית חיפה: " לאור מורכבות התיקון הנדרש ועלותו מחויבת העירייה על פי חוק לצאת בפרסום מכרז חיצוני לביצוע העבודות".

ברכת הביוב ברחוב חג'אר בחיפה – הקליקו על הסרטון לצפייה

‎Posted by Hani Shanbour on‎ ראשון 23 אוגוסט 2015

מזה כשלושה חודשים דיירי בניין מגורים הנמצא ברחוב הבישוף חג׳אר 4 בחיפה, סובלים ממפגע תברואתי ומטרד ריח בלתי סביר, כתוצאה מפיצוץ בצנרת של העירייה הנמצאת בקרבת הבניין אשר גרם לבריכה של ביוב / מים מצחינים, מרחק של כשני מטר מחלונות החדרים.

הדייר האני שנבור, שלקח על עצמו את האחריות לפנות לעירייה כדי לטפל במפגע לאחר שפניות ועד הבית לא נענו ולא טופלו, התייאש ויחד איתו שאר הדיירים שמרגישים חסרי אונים לאור הבקשות החוזרות ונשנות לטיפול במפגע, שעד עתה לא טופל.

שנבור, מספר לחי פה: "מדובר בסיוט מתמשך, פניתי לעיריית חיפה וזאת הפנתה אותי לתאגיד מי כרמל, מי כרמל הפנו אותי לאגף הניקוז וככה זה במשך שלושה חודשים כל אחד משליך את האחריות לגוף אחר ובינתיים אנחנו ממשיכים לסבול מריח ביוב מצחין ובלתי נסבל, מיתושים ומפגע תברואתי שפוגע באיכות החיים שלנו ואף מסכן את בריאותנו".

"אם לא די בכך, גם חזירי הבר מצאו להם מקום בילוי ובערבים הם מגיעים ומשתכשכים בבריכה המצחינה", אומר שנבור, ומוסיף "אשתי נמצאת בשמירת היריון ואני חושש שחס וחלילה המפגע הזה יפגע גם בה או בעובר בגלל קרבתו לחדר השינה".

וידאו שצולם ע,י הדיירים: החזירים רוחצים בביוב ברחוב חג'אר


"גם הפנייה שלי למשרד להגנת הסביבה לא הביאה לפתרון. אפילו לא לפתרון זמני, רק שלחו פקחים שיקחו דגימות מהמים. ביקשתי מהעירייה שלפחות יגיעו לשאוב את המים המצחינים אך גם זה לא קרה. הבטיחו לכסות את המפגע עם חול, הגיעו עובדי עירייה וניסו לכסות את המפגע עם אדמה מסביבת הבניין וגם זה לא עזר להיפך, הפכו את המפגע לבריכת בוץ שמושכת עוד יותר את חזירי הבר".

עיריית_חיפה.jpgמעיריית חיפה נמסר בתגובה לחי פה: "מיד עם קבלת הפנייה ביצעה עיריית חיפה בדיקות מקיפות לאיתור מקור המים הגורם למפגע. הגורמים המקצועיים בעירייה עושים את כל המאמצים על מנת לתקן את התקלה, אולם לאור מורכבות התיקון הנדרש ועלותו מחויבת העירייה על פי חוק לצאת בפרסום מכרז חיצוני לביצוע העבודות, עם סיום התהליך קו הניקוז יתוקן באמצעות שירוול שימנע את הצורך בפתיחת הכביש והמדרכה ויקצר את משך הזמן הנדרש לביצוע העבודות".
לוגו_המשרד_להגנת_הסביבה.jpgמהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה לחי פה: "הרשות המקומית אחראית לטיפול במפגעי דליפות מים וביוב בשטחה. נציגי המשרד להגנת הסביבה הגיעו למקום לקחת דגימות משלולית המים ובדיקת מרבצי יתושים. דגימות המים העלו כי לא מדובר במי ביוב ולא התגלו מרבצי יתושים בקרבת מקום. לשם מניעת התפתחות מפגע יתושים, פנה המשרד לעירית חיפה בהנחיה לבצע ריסוס מונע במקום ולטפל במפגע".

חי פה ימשיך לעקוב אחר הנושא עד שהבעיה תיפתר.

003_-_ביוב.jpg

2 תגובות
  1. נביל אמר/ה

    רק החזירים מפריעים לכם? מה עם הכלבים המסוכנים המסתובבים שם? והמוחזקים בניגוד לחוק? {פיטבולים, רוטוורליים} והשכנים שזורקים את הפסולת מהחלון?

  2. יובל אמר/ה

    מעניין אם היה קורה דבר כזה בשכונת הכרמל, איך הייתה העירייה מגיבה.

לא ניתן להגיב