“התחנה” • מחזמר ישראלי חדש יעלה בתיאטרון חיפה

מימין: במאי ההצגה שוקי וגנר, מנהל אמנותי של תיאטרון חיפה - משה נאור, מנכ"לית תיאטרון חיפה - ניצה בן צבי, מחזאית - דפנה אנגל (שי להב המחזאי השותף לא נכח בצילום), המוסיקאי -טל בלכרוביץ' הכנות למחזמר "התחנה" (צילום: אוראל כהן)

בתיאטרון חיפה החלו ההכנות לקראת העלאת מחזמר ישראלי חדש!

“התחנה”דרמה אישית ולאומית השזורה במיטב השירים של היוצרים החשובים בארץ

בתיאטרון חיפה החלו בהכנות לקראת העלאת מחזמר מקורי מרתק המספר את סיפורה של קבוצת חיילים צעירים המתקבלת לקורס הנחשק של כתבי שטח בתחנת שידור צבאית.

לתדהמתם, הם מגלים שתפקידם בתחנה הוא משני וכולל עבודה משרדית אפורה ונטולת כוח, השפעה ויוקרה. אולם אירועי ההתנתקות ההיסטורית מ”גוש קטיף” משנים את התמונה, ומולידים דרמה אישית ולאומית מרגשת, השמה אותם בחזית ובעמדה שונה ומרגשת.
המחזמר נכתב על ידי דפנה אנגל ושי להב, שוקי וגנר הופקד על הבימוי, וטל בלכרוביץ על הניהול המוסיקלי.

להקה גדולה של שחקנים, זמרים ורקדנים יביאו אל הבמה מראה מתומצתת, עדכנית ורלוונטית של הישראליות המורכבת והייחודית, על רקע מאבקי הכוח בתחנה העומדים למבחן בתקופה המאתגרת של הפינוי מגוש קטיף ועל רקע הכוונות לסגור את התחנה, שהיו קיימות תמיד, אך הפכו רלוונטיות במידה רבה בחודשים האחרונים.

מימין: במאי ההצגה שוקי וגנר, מנהל אמנותי של תיאטרון חיפה – משה נאור, מנכ”לית תיאטרון חיפה – ניצה בן צבי, מחזאית – דפנה אנגל (שי להב המחזאי השותף לא נכח בצילום), המוסיקאי -טל בלכרוביץ’ הכנות למחזמר “התחנה” (צילום: אוראל כהן)

הסיטואציה המאתגרת הופכת לדרמה אנושית, לאומית ומפתיעה, ומלווה בשירים מוכרים ואהובים של טובי היוצרים בארץ.

צוות השחקנים, הזמרים והרקדנים ייקבע בשבועות הקרובים, כאשר בימים אלה מתקיימים האודישנים. 

המחזמר יעלה בתחילת נובמבר 2021 על במת תיאטרון חיפה ובאולמות תיאטרון בכל רחבי הארץ.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו