רוטרי חיפה • טקס החלפת נשיאים והענקת אות פול האריס | צפו

טקס החלפת נשיא רוטרי חיפה התקיים הערב (ד' 30/6/21) בחיפה. שלומי פורמן מסיים את תפקידו כנשיא הארגון בחיפה ומעביר את השרביט לארז ישכרוב שמעתה ישמש בתפקיד, למשך שנה אחת. בטקס הוענקו אותות הצטיינות לאישים שפעלו בדרכים מעוררות השראה ומשמעותיות בשנה האחרונה, ובעיקר לאור האתגרים המיוחדים שהביאה עמה תקופת הקורונה.


שירות הומניטרי ותרומה לקהילה

תנועת רוטרי הבינלאומית היא ארגון וולונטרי של בעלי מקצוע מובילים בתחומם, שהתארגנו לשירות הומניטרי, שכולו רצון טוב, הבנה ותרומה לקהילה. התנועה הוקמה לפני 115 שנה בשיקגו ארה"ב, על ידי עו"ד פאול האריס שצירף אליו אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים, במטרה לסייע לקהילה ולנזקקים תוך שימוש בקשרים בכישורים ובבולטות שמקצועם מקנה להם.

מועדון רוטרי חיפה הנו המועדון הגדול מבין 60 המועדונים של ארגון רוטרי בישראל ומונה כ-100 חברים. שנת הקורונה הציבה אתגרים רבים לרוטרי חיפה, המועדון, שבמשך שנים תומך ומסייע לקהילה בחיפה ונרתם במלוא המרץ, קיים את רוב מפגשיו בזום והם שודרו מאולפני בית מילר שבמרכז הכרמל.


הנה כמה מהנאומים אשר נשמעו בטקס

שלומי פורמן – נשיא רוטרי חיפה שסיים את תפקידו:

נחום פרנקל, נגיד רוטרי ישראל היוצא:


עו"ד חיים קנט, נגיד רוטרי ישראל הנכנס:


ברכה סלע, מזכירת העיר היוצאת, שהצטרפה שוב למועדון, הערב:בין הפרויקטים הבולטים שיזם מועדון רוטרי חיפה בשנה החולפת:

"מחשב לכל ילד" – המועדון גייס מחשבים משומשים, הקים מעבדת מחשבים קהילתית בסיוע בני שירות בבית מילר, ששיפצו את המחשבים וחילקו לילדי העיר כ-450 מחשבים שיסייעו ללמידה מרחוק בזמן הסגר.

"ארוחה חמה מרוטרי" – בשיתוף בית חב"ד בקמפוס הנמל והרב לייזר קליין, חולקו מערב ראש השנה ועד סוכות, 1,550 ארוחות בחמגשית לחיילים בודדים. חולקו גם סלי מזון בראש השנה ופסח לאוכלוסיות מוחלשות, בהיקף של עשרות אלפי שקלים.

"אמץ תלמיד" – גם השנה המועדון חילק מאות תיקי בית ספר וערכות עם ציוד לימודים לילדי חיפה.
תרמו ל"צופי ים חיפה" סירת קראוול ומפרשים, כחלק מהתמיכה בפעילותם עם ילדי צמי"ד (צרכים מיוחדים). תרמו חדר מוסיקה לרווחת הלוחמים בבסיס חיל הים בחיפה.

מדי מהירות סולארים – 6 מתקנים הוצבו בעיר, פרויקט שנעשה בתרומה יחד עם עירית חיפה כחלק מהמאבק בתאונות הדרכים.

"עגלת המתנות" – הצבנו עגלות גדושות במתנות לילדים במחלקות הילדים של בתי החולים רמב"ם, כרמל ובני ציון.

בפורים חולקו 800 משלוחי מנות במחלקות הילדים של בתי החולים ובמעונות לנשים מוכות, בבית מג"ל, החצר הנשית ואחוזת ילדים.

"חלוקת מלגות" – המועדון חילק השנה מלגות לנערים ונערות בסיכון, סטודנטים עולים חדשים, חיילים בודדים משוחררים, אחיות ורופאים בהיקף של 120 אלף ₪.

פרויקט הדגל של השנה הנוכחית – מיזם להקמת בית לחיילים בודדים בחיפה

המיזם קורם עור וגידים בימים אלו. הבית יוקם ברחוב העצמאות 80, ישתרע על שטח של 300 מ"ר ויכלול 14 חדרים פרטיים. המועדון גייס בתרומה נכס ותרומות לשיפוץ בהיקף של 1.5 מיליון ₪.
כעת נמצא הפרויקט בשלבים של גיוס עוד 500 אלף ₪ וקבלת היתר לתחילת העבודות.

35,000 מועדוני רוטרי מחליפים משיאים הו זמנית

במועדוני רוטרי נהוגה שנת כהונה אחת לנשיא ולהנהלה. ברגעים בהם מתחלף נשיא רוטרי חיפה, מתחלפים הנשיאים גם ב-35,000 מועדוני רוטרי ב-200 מדינות ברחבי העולם, כשהשרביט מועבר מהנשיא וההנהלה המכהנת, לנשיא הנבחר ולהנהלה החדשה.

במועדון רוטרי חיפה הנשיא היוצא הוא שלומי פורמן והנשיא הנכנס הוא ארז ישכרוב.

שלומי פורמן, הנשיא היוצא, מסר לחי פה תאגיד החדשות:

זו הייתה שנה שלא תשכח, להוביל בשנת קורונה את מועדון רוטרי הגדול בישראל ולהוציא לפועל עשרות פרויקטים ומיזמים בהיקפים של מיליוני שקלים, בשיתוף ובסיוע שותפים רבים, עמותות ועסקים שנרתמו לטובת המיזמים שלנו בקהילה. זכיתי להצעיד את רוטרי להישגים נפלאים, המועדון העמיק את קשריו עם מועדוני רוטרי בעולם ואף יצר יחד איתם פרויקטים משותפים בסיוע קרן רוטרי העולמית, לצד הפעילות הענפה בקהילה בחיפה. המועדון קלט השנה 10 חברים חדשים והצעיר את עצמו – כיום 1/3 מחבריו הם צעירים בגילים 40-50, זהו צעד חשוב להבטחת מנהיגות צעירה שתוביל את המועדון בשנים הבאות. אני מאחל לנשיא הנכנס ארז ישכרוב שייהנה משנת הנשיאות שלו, זו חוויה של פעם בחיים, ושימשיך במרץ להוביל את המועדון ויזכה גם הוא להביא את רוטרי לשיאים חדשים של תרומה לקהילה, והכל תוך שמירה על הרעות והחברות במועדון.
שלומי פורמן - נשיא רוטרי חיפה היוצא (צילום: ירון כרמי)
שלומי פורמן – נשיא רוטרי חיפה היוצא (צילום: ירון כרמי)

הענקת אות פאול האריס

ברוטרי מציינים עשייה יוצאת דופן למען הקהילה ולמען ערכיה בהענקת אות פאול האריס, אות ההצטיינות וההוקרה הגבוהים ביותר בתנועת רוטרי, הקרוי על שם מייסד התנועה.

הקהילה החיפאית ידעה שנה מאתגרת במיוחד. שנה של התמודדות עם מגפת הקורונה, עם תחלואה, תמותה ואילוצי ריחוק חברתי, ובצד אלה, אירועים של מהומות ושסעים, בעיר שהייתה דוגמה לדו קיום. מול האתגרים האלה, בחר נשיא המועדון, שלומי פורמן, להעניק את אות פול האריס לאישים שסייעו לקהילה להתמודד עם האתגרים ולעמוד בהם בהצלחה.

ממקבלי אות פאול האריס לשנת 2021

ראשת העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, חברת כבוד ושותפה נאמנה של מועדון רוטרי חיפה לקידום הקהילה. בשנה האחרונה, שנת ההתמודדות עם הקורונה, מבקש המועדון להביע את הערכתו לעיריית חיפה ולעומדת בראשה על תרומתן למאבק בקורונה, בסיוע לצוותים הרפואיים ולפיקוד העורף ובפעילות המשותפת עם עמותות הרווחה.

ד"ר עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)
ד"ר עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)

ד"ר מיכאל הלברטל, מנהל הקרייה הרפואית רמב"ם. רמב"ם טיפל ביותר מאלפיים חולי קורונה, והפעיל מתקו ייחודי – בית חולים תת קרקעי שבו פעלו ארבע מחלקות קורונה. אחת המחלקות הייתה פיילוט ישראלי ייחודי: היא הופעלה על ידי רופאים ואחיות מחיל הרפואה. במהלך ההתמודדות עם המגיפה, בוצעו ברמב"ם מחקרים מתקדמים ושיתופי פעולה עם חברות טכנולוגיה מובילות.

ד"ר מיכאל (מיקי) הלברטל, מנהל הקרייה הרפואית רמב"ם (צילום: ירון כרמי)
ד"ר מיכאל (מיקי) הלברטל, מנהל הקרייה הרפואית רמב"ם (צילום: ירון כרמי)

ד"ר אבי גולדברג, מנהל המרכז הרפואי כרמל. המרכז הרפואי כרמל טיפל בתקופת הקורונה ב-1200 חולים ובלט באחוזי ההצלחה הגבוהים שלו, ברמה הארצית, בטיפול ובהחלמה של חולי קורונה קשים ומורכבים.

ד"ר אבי גולדברג, מנהל המרכז הרפואי כרמל (צילום: ירון כרמי)
ד"ר אבי גולדברג, מנהל המרכז הרפואי כרמל (צילום: ירון כרמי)

ד"ר אוהד הוכמן, מנהל המרכז הרפואי בני ציון. בני ציון הינו בין המרכזים הרפואיים שפעלו בתקופת הקורונה בעומס חריג במיוחד, ארבע מחלקות קורונה פעלו בו בשיאה של המחלה, תוך המשך טיפול רפואי לשאר הנזקקים לטיפולים רפואיים.

ד"ר אוהד הוכמן, מנהל המרכז הרפואי בני ציון (צילום: ירון כרמי)
ד"ר אוהד הוכמן, מנהל המרכז הרפואי בני ציון (צילום: ירון כרמי)

בנוסף לחלוקת אותו ההצטיינות והחלפת הנשיאים הופיע הרכב הביג בנד של הסימפונית חיפה, לאתנחתא מוסיקלית עבור משתתפי ואורחי הטקס.

תגובה
  1. לילי אמר/ה

    ברכות לרוטרי חיפה! אתם דוגמה ומופת לכולנו בעשייה ברוכה ותרומה לקהילה. לילי לייבוביץ, נשיאת רוטרי נשר 2020-2021

לא ניתן להגיב