"אנו מבקשים גן משחקים חדש ומודרני והכי חשוב לא מסוכן" • תושבי השכונה בחיפה מתוסכלים

גן משחקים ישן ומוזנח • לטענת תושבי השכונה, למרות בקשותיהם החוזרות, דבר לא נעשה

״גן אלי כהן״, בשכונת שפרינצק בחיפה, הוא גן משחקים ישן ומוזנח. לטענת תושבי השכונה, מדי שנה הם מבקשים מהעירייה לשפץ את הגן. לפני כחודשיים שלחו התושבים מכתב לעירייה בליווי חתימותיהם, בבקשה נוספת לשדרוג הגן. מהעירייה הובטח להם שעד סוף חודש מאי 2021 הגן ישופץ, אך דבר זה טרם קרה.

גן המשחקים בשפרינצק (צילום: חי פה בשטח)
מסמרים בגן המשחקים בשפרינצק (צילום: חי פה)
מסמרים בגן המשחקים בשפרינצק (צילום: חי פה בשטח)

״אנו, תושבי שכונת שפרינצק, מתלוננים שוב ושוב על מצב מסוכן ומאוד מוזנח של גן המשחקים שנמצא בגן אלי כהן. בכל יום באים לגן הרבה ילדים, וכמה ילדים כבר הגיעו למיון אחרי ששיחקו במתקנים שבורים. אספנו חתימות של תושבי השכונה בבקשה להרוס את המתקנים המסוכנים ולבנות גן שעשועים חדש, עם גדר ומגרשים. לפני כחודשיים שלחנו את המכתב לעיריית חיפה, והם אמרו שבחודש מאי ישפצו,״ טוענת אחת מתושבות השכונה. תושבת אחרת מספרת כי בשעות הערב מגיעים לגן המשחקים הרבה ילדים, והמתקנים לא מספיקים לכולם.

גן השעשועים "אלי כהן" בשפרינצק (צילום: חי פה)

חודש מאי עבר…

כאמור, חודש מאי כבר עבר והגן טרם שופץ. במכתב שנשלח לעירייה, נכתב כי אמנם מתבצעות עבודות תחזוקה במתקנים מפעם לפעם, אך הם מעולם לא זכו לשדרוג הולם. לטענת התושבים, הרשות ונציגיה מתייחסים באופן מקומי בלבד לבעיות בגן, בתיקון התקלות המסוימות שמובאות לתשומת ליבם, ומבלי להתייחס לבקשה העיקרית של התושבים – שיפוץ כולל של גן השעשועים, התקנת מתקנים חדשים, הצבת גדר סביב הגן וציליה מעליו, והוספת מגרש משחקים לילדים בגילים הבוגרים יותר.

גן השעשועים "אלי כהן" בשפרינצק (צילום: חי פה)
גן השעשועים "אלי כהן" בשפרינצק (צילום: חי פה)

"דורשים מתקנים חדישים יותר ובטיחותיים"

״אנו מבקשים ואף דורשים מעיריית חיפה, להשקיע כנדרש את כספי משלם המיסים הגבוהים, בהחלפת המתקנים לאלתר לחדישים יותר, בטיחותיים יותר, ולא להסתפק בעבודות כיסוי הבלאי הישן – אלא להראות אחריות ומנהיגות הראויים לנבחרי הציבור, ולדאוג להתקנת מתקנים חדישים התואמים לתקן בטיחותי ולערך הציבורי של מקום ציבורי הנושא את שמו של אחד מגיבוריה הגדולים של מדינת ישראל!״, כתבו, בין היתר, התושבים.

משטח בלימה קרוע בגן המשחקים בשפרינצק (צילום: חי פה)
משטח בלימה קרוע בגן המשחקים בשפרינצק (צילום: חי פה)

"לבנות הכל מחדש"

ביום שלישי שעבר (22/06/21), יום אחד לאחר פניית חי פה לעירייה בנושא, הוצבה ציליה מעל הגן. אך התושבים עדיין מרגישים כי לא שומעים את קולם: ״שנים רבות אנחנו מבקשים ואוספים חתימות עם בקשה לבנות הכל מחדש. הגן לא מתאים לכל הגילאים, הילדים צריכים מגרש ולא שתי נדנדות. אנחנו מבקשים גן חדש ומודרני והכי חשוב לא מסוכן, שיהיה מקום לבילוי משפחתי עם ילדים בכל הגילאים.״

הציליה שהוקמה בשבוע שעבר (צילום: חי פה)
הציליה שהוקמה בשבוע שעבר (צילום: חי פה)

תגובת עיריית חיפה:

״בגן מתוכננות עבודות תחזוקה ושדרוג שיכללו בין היתר: הצללה, החלפת משטח הבלימה, חידוש גרם המדרגות וצביעת המתקנים. בביקורת שנערכה היום [ב' 21/06/21] בגן לא נמצאו מסמרים בולטים״.

הגיבו כאן לכתבה

8 תגובות
 1. ועדה קרואה מיד אמר/ה

  מזעזע. הארנונה גבוהה והתמורה אפסית.
  בעירי5ה מחלקים עשרות מליוני שקלים ליועצי הכלום והשום דבר של מנהלת 2030 בזמן שגני ילדים מטונפים, מגרשי משחקים שבורים, כבישים מלאים בורות ופחים הפוכים מחזירים. באמת נמאס!!

 2. דבורה אמר/ה

  רחובות מלוכלכים. אין תאורת רחוב במקומות משתנים כל פעם. חזירים מאיימים. גן שעשועים בקרית חיים באחי אילת מוזנח ביותר.
  מה עושה ראש העיריה הכי נוראה שהיתה לנו אי פעם?והכי נורא שעומדים לקחת לנו את החנייות בחוף הכרמל.
  לא נשאר דבר יחודי לחיפה

 3. ענת אמר/ה

  עינת ראשת העיר, תלכי לקריית מוצקין, קריית ביאליק ותלמדי מהם על פארקים מושקעים. גרה בקריית חיים וגם פארק לשחרור כלבים מוזנח בטירוף..למרות שהתלוננתי מספר פעמים לא עוזר כלום.

 4. שפרינצק סיטי אמר/ה

  אני זוכר כשהייתי ילד קטן ושיפצו אותו למה שהוא עכשיו עברו מאז מעל 20 שנה

 5. לויל אמר/ה

  חיפה היא עיר אחת המסריחות בגלל זה עברתי לקרית אתא….

 6. גלעד אמר/ה

  נשבר לי כבר מהכבישים האלה ! על מה אני לעזאזל משלם ארנונה גבוהה כל כך ?

 7. משה אמר/ה

  לא ברור מי העלה את ראש העיר הזאת לתפקידה חייבים מהפכה דחוף כלום היא לא משפיע לטובה על העיר ..בפעם הבאה שאתם מצביעים על תהיו חמורים

 8. SOS אמר/ה

  מה הראשית עיר הזו עושה? מה היא שווה בכלל? חייבים לא רק לשפץ את הגן דחוף אלה גם לקיים בחירות חדשות דחוף!

הגיבו כאן לכתבה