"מאות מקומות עבודה נוספים" • הנחת אבן הפינה בשלב השני של פארק המדע וההייטק | צפו

פארק המדע והייטק שכבר היום מאכלס בתוכו כמה מהחברות המובילות בארץ ובעולם, ביניהן GE Healthcare, מכבי שירותי בריאות, לונזה וסונובה, מתרחב ובקרוב יוקבו המתחם עוד 2 בניינים מפוארים, בדרך להשלמת הפרויקט, אשר יכלול, עם השלמתו, 5 מבנים.

קומפלקס פארק המדע וההיי טק חיפה, תוכנן ע"י משרד האדריכלים משה צור, נבנה ומנוהל ע"י קבוצת "מבנה". כאשר תושלם בניית חמשת הבניינים, יהיו במתחם 85 אלף מ"ר, המיועדים למשרדים ומעבדות מחקר ופיתוח.

שלב ב' של הפרויקט, אשר אבן הפינה שלו הונחה ביום ד', 9/6/21, יוקם בעלות של כ 270 מיליון ₪ ויכלול שני בניינים בני 8 קומות וחניון תת קרקעי בן 3 קומות, בשטח של כ- 52 אלף מ"ר. בפארק יקלטו מאות עובדים חדשים.

התכנון כולל בניה ירוקה מתקדמת ובמסגרתה, תשתיות לגג פעיל, מטבחים, פרגולות, פינות ישיבה והכנה לגינות קהילתיות.


ד"ר עינת קליש-רותם, ראש עיריית חיפה, בראיון לחי פה:

ד"ר עינת קליש-רותם

אנו מציינים היום את פרק 2 בפארק המדע וההייטק. אנחנו מרחיבים את יעוד הפארק הזה להייטק ולא רק מדעי החיים. ההרחבה הזו צפויה להצטרף להרחבה של מת"ם, כאשר מבנים חדשים של אינטל ואפל ייבנו כאן בקרוב. מדובר בתוספת של אלפי מקומות עבודה.


עו"ד דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה ויו"ר החברה הכלכלית:

עו"ד עציוני:

זהו יום גדול לחיפה, להייטק בחיפה ולחברה הכלכלית. מאות מקומות עבודה יתווספו כן בפארק. המבנים מתוכננים ונראים נהדר. הצעירים של חיפה יכולים לראות שיתווספו כאן מקומות עבודה וזהו ההישג הגדול מכולם.


אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית, בראיון לחי פה:

אור שחף:

חשוב לזכור שהפארק מהווה חלק משמעותי מאד באקו סיסטם הייחודי של חיפה הכולל בתי חולים מובילים, מוסדות אקדמיה מהשורה הראשונה, חברות מכשור רפואי מהגדולות בעולם, יוזמות סטארטאפ ייחודיות ותעשיית הייטק וביוטק הכוללות את מיטב החברות העולמיות.

אני משוכנע ששני הבניינים הבאים בפארק יצטרפו להצלחת הבניין הראשון, שכאמור כבר מאוכלס בחברות בינלאומיות מובילות, שבחרו לקחת חלק בתנופת הפיתוח הכלכלי של חיפה.


אדריכל משה צור – מתכנן מתחם פארק ההייטק והמדע בחיפה:

אדריכל משה צור

יש כאן מבנה מיוחד שמיועד לטכנולוגיה. זהו פרויקט פורץ דרך. הפרויקט הא תולדה של חזון ותעוזה של החברה הכלכלית, עיריית חיפה וחברת מבנה. העיצוב שתכננו דואג לרווחת העובדים. המבנים שמרחפים באוויר מגדילים את השטח הירוק ביניהם. התכנון הוא מדרום לצפון, באופן שמגדיל את הבניה האקלימית למקסימום.


דוד זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה:

דוד זבידה:

זהו אחד הפרויקטים היפים בחיפה ובארץ. אנחנו שואפים להמשיך ולבנות את כל הפארק הזה. השיתוף של גוף עסקי כמו קב' מבנה עם עיריית חיפה והחברה הכלכלית, יוצר מומנטום אדיר. אנחנו מתכוונים להמשיך ולהשקיע בחיפה. אני מקווה שנגיע יחד, כמה שיותר מהר, לגזירת הסרט.


אריק שטיינר, מנכ"ל סונובה ישראל, מסר לחי פה:

"כדייר הראשון בפארק מדעי החיים, ובמידה רבה כקטליסט שגרם לפרויקט הנפלא הזה לרקום עור וגידים ולהפוך מחלום ושלד למבנים ומציאות, אני מברך על הנחת אבן הפינה לשלב השני של הפארק! ניהול הפארק ללא ספק עומד בקני המידה הבינלאומיים להם מצפות חברות בינלאומיות כשלנו, סונובה ישראל, והדיירות האחרות החולקות איתנו כאן את הפארק כגון GE, לונזה ועוד. הצלחה רבה לאור, לחברה הכלכלית ולמבנה עם המשך הפיתוח וההתפתחות!"


4 תגובות
 1. רפי י. אמר/ה

  הבעיה המרכזית בעבר היתה מחיר השכירות למ"ר שהיה גבוהה ביותר בהשוואה למתחם בטירת הכרמל וליוקנעם ומגדל העמק אשר גרם חהרבה מפעלים להדיר רגליהם ממת"ם.

 2. שכונה ד אמר/ה

  שרתתי עם משה צור בתקופת מלחמת ההתשה במפקדת חיל הים שהייתה אז בסטלה מאריס. הוא במחלקת הבינוי ואני בכוח אדם. בחור חרוץ ומוכשר שידע בביטחון שהוא הולך ללמוד ארכיטקטורה. כה לחי.
  הכותב: פרופ לאונקולוגיה ורדיותרפיה, גמלאי, מרכז רפואי רמבם

 3. אייל אמר/ה

  הבניין הראשון היה כשלון מוחלט. התאכלס שני שליש, אחרי שלוש שנות שיווק. עוד גרוע מכך שכל החברות בו עברו אליו מקומות אחרים בחיפה, כלומר לא הצליח כלל למשוך לעיר חברות חדשות.
  ההרחבה של מת"ם מבורכת אבל היא תולדה של מאמצי גב-ים, ולא החברה הכלכלית המיותרת שרק באה לטקסים. גב ים הצליחה להביא את אפל אבל רוב משרדיה בגב ים הרצליה. אינטל מתרחבת במתם, אבל שינוי המס חברות בעולם עלול להביא להקפאת או צמצום הפרויקט. בעייתי להסתמך על חברה אחת כמעסיק כ"כ גדול.
  השינוי ממדעי החיים מוכיח את כשלון החברה הכלכלית שכל מעשיה היה להגות את הקונספט, כשאת הבניה והמיהול ביצעה חברת מבנה. החברה הכלכלית פשוט מיותרת.
  פרויקטי חלם. פרויקט הקאש-בק שלה גם כשלון חרוץ.
  עתיוני סגן מיותר בשכר שלא מקדם כלום ובא להמון טקסים להצטלם ולברבר.

 4. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  ברכות חמות לכבוד הטקס של הנחת אבן הפינה של פארק המדע וההייטק בחיפה. שבת שלום

לא ניתן להגיב