עם הפנים לאולימפיאדה • גלי וואלך מחיפה, רק בת 20 וכבר יש הרבה מה ללמוד ממנה…

גלי וואלך (צילום: אלבום פרטי)

גלי וואלך, חיפאית בת 20 וספורטאית מצטיינת בצה״ל, רוכבת על אופניים מגיל 10 ומתחרה מאז שהיתה בת 11. היא אלופת ישראל בתחרות כביש עד גיל 23, ואלופת ישראל בקרב רב בוולודרום. ועכשיו יש לה מטרה חדשה – לייצג את ישראל באולימפיאדת פריז ב-2024

כשהיתה בת 10, אבא של גלי וואלך הציע לה ללכת לחוג אופניים. כעבור שנה כבר התחילה להשתתף בתחרויות לילדים. בהתחלה זה היה רק בשביל הכיף, וככל שגדלה והשתפרה בביצועים, החל להירקם לו גם חלום.

גלי וואלך (צילום: אלבום פרטי)

"עניין של סדרי עדיפויות"

את שנות נעוריה גלי העבירה כשהיא ממשיכה להשקיע ברכיבה ולהתאמן יום יום, ובמקביל היא גם הצליחה לסיים את לימודיה בבית הספר הריאלי כתלמידה מצטיינת. על השילוב של חיי חברה עם השקעה יוצאת דופן בלימודים ובספורט היא אומרת, ״זה לא היה קל, אבל לא הרגשתי שאני מוותרת על משהו, זה עניין של סדרי עדיפויות״.

"כל דבר כזה הוא שיעור לחיים"

גלי מעידה על עצמה שהיא אדם מאוד תחרותי, ומאמינה שהרכיבה עזרה לה לנתב את התחרותיות למקומות טובים, שאפשר להפיק מהם משהו. ״הספורט חיזק את בי את הנחישות, את הדבקות במטרה, זה ממקד את התחושות במקום טוב. במקום להיות תחרותית מול חברים בדברים שהם לא חשובים, אני ממקדת את האנרגיה בספורט. הספורט נותן המון בגרות וידע איך להתמודד עם דברים. זה עסק לא צפוי, אתה לא יודע מה יקרה, מתרסקים, נפצעים, מתאכזבים וכל דבר כזה הוא שיעור לחיים״.

וואלך על המסלול (צילום: אלבום פרטי)
וואלך על המסלול (צילום: אלבום פרטי)

נופלת וקמה

״כשהייתי בת 16 התחריתי באולימפיאדה לקדטים (מתחרים צעירים, מתחת לגיל 18), בתחרות כביש. לאורך התחרות הרגשתי טוב, אבל בערך 300 מטר לפני קו הסיום מישהי התרסקה לפניי ועליתי עליה, התרסקתי גם. זה לקח ממני את האפשרות להגיע לתוצאה טובה. התאכזבתי מאוד, באתי עם הרבה ציפיות לתחרות. האכזבה נשארה איתי כמה ימים, אבל אז הסתכלתי קדימה, לקראת המטרה הבאה, וכשהצלחתי לעשות את זה, הבנתי שאין טעם להישאר בתוך הבאסה״.

וואלך באימון (צילום: אלבום פרטי)
וואלך באימון (צילום: אלבום פרטי)

עם הפנים לפריז 2024

המטרה הבאה שלה, כאמור, היא לייצג את ישראל באולימפיאדה שתערך בפריז בשנת 2024. התחרות שאליה וואלך מתכוננת היא תחרות אופני מסלול, ״וולודרום״. מדובר במסלול אליפטי עם שוליים משופעים, ורק לפני כשלוש שנים, בשנת 2018, נחנך בישראל בשכונת הדר יוסף בתל אביב הוולדרום הראשון בישראל. הוולדרום בהדר יוסף עונה לתקן האולימפי — מסלול של 250 מטרים. רק באולימפיאדה האחרונה, בריו, נכנסו נציגים מישראל, לפני כן, עשרות שנים לא היה ייצוג ישראלי כלל.

על המסלול (צילום: אלבום פרטי)
על המסלול (צילום: אלבום פרטי – יהודה סיני)

"צריך הרבה כוח וחוכמה"

״כשאני על המסלול אני מרוכזת בתחרות. אני רואה מה קורה סביבי, מה מישהי הולכת לעשות, מה אני צריכה לעשות, איפה אני צריכה להתמקם. אני מעודדת את עצמי לתת מאה אחוז. בשנה האחרונה הבנתי שזה ענף שמאוד מתאים לי, ושאני יכולה למצות בו את היכולות שלי בצורה הכי טובה. זה ענף שצריך בו הרבה כוח מתפרץ, הבנה טקטית ומחשבה, צריך להיות חכם.״

גלי, המון בהצלחה בהכל, איך את מרגישה לקראת התחרויות הקרובות?

״מרגישה טוב. בלחץ, אבל מגיעה ממוקדת ומפוקסת ומאמינה שיהיה יופי״.

גלי וואלך (צילום: אלבום פרטי)
גלי וואלך (צילום: אלבום פרטי)
הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  אכן, יש הרבה ממה ללמוד מגלי המתוקה. שבת שלום

 2. טל אמר/ה

  ללא ספק גאווה חיפאית.

 3. ניקו אמר/ה

  בהצלחה.

 4. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  בהצלחה ויישר כוח גלי וואלך. שבת שלום

 5. בן בר אמר/ה

  גבי היי
  מאחל לך בהצלחה תייצרי את ישראל בכבוד

הגיבו כאן לכתבה