פעוט ננעל ברכב כששיחק במפתחות

צבי, מתנדב ידידים והפעוט שחולץ (צילום: ידידים)

בן שלוש ננעל בשגגה ברכב וחולץ בשלום על ידי כונני "ידידים"

שבירת חלון קטן ע"י שוטר לא עזרה והרכב נפתח באמצעות ערכת הפתיחה של ידידים • מבירור המקרה עולה כי הילד נעל עצמו באמצעות המפתח.

אמש (ב' 7/6/21) בשעות אחה"צ, התקבלה קריאה במוקד "ידידים" בדבר ילד כבן שלוש שננעל בשגגה ברכב לעיני אמו, ככל הנראה לאחר שנעל עצמו בטעות בעזרת המפתח, ברחוב החשמונאים בקריית מוצקין.

צבי שולשטיין, כונן סניף קריות, אלחי דיין, אחראי מתנדבי הסניף, ואביחי שמאי, כונן סניף נוסף, נענו לקריאה והגיעו במהירות למקום. באמצעות הציוד הייעודי שברשותם, חילצו המתנדבים את הילד בשלום. נזק נגרם לרכב בעקבות שבירת חלון קטן מוקדמת של שוטר, כשניסה לפתוח את הרכב, אך לא הצליח.

צבי, מתנדב ידידים והפעוט שחולץ (צילום: ידידים)
צבי, מתנדב ידידים והפעוט שחולץ (צילום: ידידים)

צבי סיפר:

הגעתי מהעבודה אחרי יום מתיש. ממש בחניית הבית, קיבלתי את הקריאה ומיד יצאתי. כשהגעתי למקום ראיתי ילד כבן שלוש נעול ברכב לעיני אימו, כשמפתחות הרכב בידיו. הילד היה נעול כ-5 דקות. שוטר שהיה במקום שבר חלון קטן, אך לא הצליח להגיע לידית. באמצעות ערכת הפתיחה פתחתי מיד את הרכב ללא כל בעיה, ותוך שניות כבר חיבקה האם את בנה. האם הודתה לי מאוד ושמחתי על הזכות. זו לא הפעם הראשונה, אבל תחושת הסיפוק נהדרת בכל פעם.

אל תתנו לילדים את מפתחות הרכב

בידידים מבקשים מההורים לאמץ "כלל מפתח" – לא לתת את מפתחות הרכב לידי הילדים, מחשש לנעילה, בדיוק כפי שהתרחש במקרה הזה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

במקרה של נעילה, צרו קשר עם מוקד "ידידים"
במספר 1230 (ללא כוכבית)

ארגון "ידידים" מספק עזרה ראשונה לא רפואית, ללא כל עלות, בדרכים ובבתים בשלל תחומים, בהם: הנעת הרכב, סיוע בהחלפת גלגל, חילוץ פתיחת רכב שננעל סיוע בכבלים, החלפת גלגל, חילוץ בתנאי שטח, חילוץ ממעליות, דלק, שמן ומים ועוד.

ארגון ידידים, הפועל בהתנדבות מלאה, מספק עזרה לזולת 24 שעות ביממה, בכל ימות השבוע, למעט שבתות וחגים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. ריטה אמר/ה

    דיי כבר עם זיבולי השכל של ההורים טלפון הם לא שוחכים י ל ד י ם כן הורים לחלוץ נעליים לפני כול נסיעה עם רכב וילדים או את הטלפון להניח ליד הילדים כך תוכלו אולי לזכור שצריך לקחת את הטלפון או לנעול את הנעליים לפני שיוצאים מהרכב ואז אתם מגלים שה י ל ד י ם ברכב

  2. זהבה אמר/ה

    מה עניין שמיטה להר סיני? האם לא שכחה את הילד. הוא שיחק במפתחות הרכב ונעל את עצמו. עצה פרקטית מנסיון: הילדים אוהבים לשחק במפתחות האמיתיים של הבית והרכב. זועקים מרה שיתנו להם וההורים נשברים… הכינו צרור מפתחות ישנים אמיתיים ותנו לילד לשחק. הוא יהיה מרוצה ולא תהא סכנת נעילה וכד' . ובינתייםצ סעו בזהירות.

  3. יפה ק ס אמר/ה

    ישר כח לאנשים כמוכם שעושים מעשים טובים בהתנדבות

הגיבו כאן לכתבה