מצטרפים למאבק המשפטי של הילדה לינוי סוסאן בת ה- 7 מחיפה

קמפיין ההתגייסות למאבק המשפטי של הילדה לינוי סוסאן, בת ה- 7 מחיפה, שחלתה בסרטן לפני שנתיים כתוצאה מזיהום האוויר, לטענת המשפחה וחוות דעת הרופאים, יצא לדרך. את הקמפיין מובילות מנהלת עמותת אזרחים למען הסביבה, ליאורה אמיתי ומנהלת המחלקה המשפטית של העמותה, עו”ד ג’מילה הרדל ואקים.

003-_תביעה_סוסאן.JPG

משפחת סוסאן, לינוי ועו”ד מארון מגישים את התביעה (צילום: סמר עודה)
עמותת אזרחים למען הסביבה מנסה לגייס באמצעות הקמפיין 60,000 ₪ כדי לעמוד לצד משפחת סוסאן, ולהוביל יחד עם המשפחה ועורך דינה חוסאם מארון, את המאבק נגד המשרד להגנת הסביבה שהתרשל בפיקוח על רמת זיהום האוויר בחיפה, ונגד משרד הבריאות שהבחין בתחלואה עודפת אצל ילדים בחיפה ולא עשה דבר. דף הפייסבוק “מצטרפים למאבק של לינוי סוסאן” שנפתח אמש כבר צבר 425 אוהדים ובאמצעותו גויסו נכון לפרסום הכתבה 10,420 ₪. את ה60,000 ₪ צריך לגייס תוך 45 ימים וכל תרומה תתקבל בברכה.

כזכור משפחת סוסאן הגישה בחודש מאי האחרון באמצעות עו”ד מארון חוסאם, את התביעה נגד המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות בגין רשלנות ונזקי גוף שנגרמו ממחלת הסרטן. כעת צריך להגיש כתב הגנה ולנהל הליך משפטי שדורש כסף רב. משפחת סוסאן, שרק לפני שנה סיימה בהצלחה את המאבק במחלת הסרטן של ילדתם לינוי, אחרי מבצעי התרמות רבים שנערכו למענה עד שנמצא לה תורם מתאים והחלימה, אין באפשרותה לממן ולהוביל את המאבק המשפטי לבד. בעמותת אזרחים למען הסביבה החליטו להצטרף למאבק של המשפחה, ולהוביל את הקמפיין שבמסגרתו צריך לגייס 60,000 ₪ תוך 45 ימים.

003-_לינוי.jpg

“מצטרפים למאבק של לינוי” חפשו את הדף בפייסבוק ותעשו לייק
JAMILA.jpgעו”ד ג’מילה הרדל ואכים מנהלת המחלקה המשפטית בעמותת אזרחים למען הסביבה (אל”ס): “לא מדובר בעוד קמפיין התרמה למטרה אישית. המטרה של הקמפיין הזה היא לעזור בקידום של מטרה ציבורית רחבה של פיתוח סוגיה ציבורית ומשפטית חשובה, לא רק לתושבי חיפה אלא לכל תושב שנפגע מזיהום תעשייתי ומחוסר הטיפול של הרשויות בזיהום סביבתי. לציבור אין מספיק אמונה ביכולתם לעשות שינוי ולהשפיע על תהליכים והחלטות, אבל דווקא בימים האחרונים אנחנו רואים דוגמה מוחשית שיש ללחץ הציבורי: היום [9.7.15] המשרד להגנת הסביבה הגיש 3 כתבי אישום חמורים נגד מפעלי בתי הזיקוק, אחרי שנים שבהם לא עשה כלום, למרות ההפרות של הוראות החוק מצד המפעלים האלה. אין ספק שהלחץ הציבורי, התקשורתי והמשפטי, כולל התביעה של משפחת סוסאן, תרמו למהלך הזה. חשוב לכן לתמוך במאבק שלהם מול המדינה שעוד ידרש לו זמן ממושך, עבודה מקצועית, וכמובן – משאבים מרובים.”
ליאורה_אמיתי.jpgליאורה אמיתי, מנהלת עמותת אל”ס: “משפחת סוסאן, החליטה על צעד אמיץ וקשה – בנוסף למאבק שלהם על החיים עצמם, הם החליטו להאבק מול מנגנוניה הכושלים של המדינה, שהביאו את המציאות הקשה וארוכת השנים במפרץ. היום כבר נגמרו הויכוחים לגבי הקשר הסיבתי בין זיהום סביבה וזיהום אוויר – ובין תחלואה. אבל, כולנו יודעים שללא מנגנוני הלחץ, הדברים לא זזים במדינה. משפחת סוסאן, לקחו על עצמם, להפעיל את הלחץ הזה, לכן אסור לנו להשאיר אותם לבד. זו המטרה של הקמפיין. זה קמפיין של “הכל או כלום” לכן חשוב להפיץ ולבקש מכל אחד לתרום כפי יכולתו”.

בשיחה לחי פה אמר אמיר סוסאן, אביה של לינוי: “מדובר בתקדים וברגע שנצליח במאבק שלנו זה יעזור לעוד אזרחים שחלו כתוצאה מזיהום סביבתי, לאזור אומץ ולהגיש תביעות נגד המדינה”.

002-_LINOY.jpg


תוכנית בה התארח פרופ’ מיכה ברחנא, אשר שימש רשם הסרטן במשרד הבריאות, בנושא סרטן בקרב ילדים וכתבה על הילדה לינוי סוסאן.

תחלואה חריגה בחיפה

הגיבו כאן לכתבה