השקעה של עשרות אלפי שקלים בקידום מומחיות רופאי רמב”ם

מקבלי המלגות (צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב״ם)

טקס חלוקת מלגות Fellowship לשנת 2021 התקיים לאחרונה, במהלכו חולקו מלגות בשווי 120 אלף שקלים לשישה רופאים ורופאות מטעם מכללת רמב”ם ידע; מטרת המלגות לסייע לרופאים בהתמחויות שונות בחו”ל. לכשישובו יהיו מצוידים בידע חדשני ומתקדם ויסייעו להטמעתו בבית החולים. 

מפעל מלגות ההתמחות בחו”ל – ה-Fellowship – שכבר חילק מעל מיליון ארבע מאות וחמישים אלף שקלים לשבעים ושישה רופאים ורופאות, פועל במרץ לעידוד המחקר והתחום הקליני, כאשר על מייסדיו נמנים ד”ר ירון בר-אל ז”ל אשר שימש כסגן מנהל בית החולים, פרופ’ קארל סקורצקי, לשעבר ראש מנהל רפואה ומחקר בבית החולים וכיום ראש הפקולטה ללימודי רפואה בצפת, פרופ’ רפי ביאר, מנהלה לשעבר של הקריה הרפואית רמב”ם וכיום נשיא אגודות הידידים של רמב”ם, והגב’ עו”ד זיוה בסר, מנהלת מכללת רמב”ם ידע. 

חברי הועדה אשר החליטה על הזוכים מונה את מנהל בית החולים ד״ר מיקי הלברטל, פרופ’ זוהר קידר, יו”ר הועדה ומנהל המכון לרפואה גרעינית, ד״ר מיכל מקל, סגנית מנהל בית החולים והזוכה הראשונה (מבין שניים) במלגה זו, ועו”ד זיוה בסר.

מקבלי המלגות (צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב״ם)
מקבלי המלגות (צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב״ם)

מבין עשרות המועמדים והמועמדות שהגישו את הבקשה למלגה, בחרה הועדה כאמור בשישה רופאות ורופאים:

 • ד״ר אליאס אנדראוס וד”ר נטע גולומב ממחלקת טיפול נמרץ כללי
 • ד״ר רועי לאוטרבך ממערך נשים ויולדות
 • ד״ר ג’ואד מטאנס ממחלקת הרדמה
 • ד״ר נטע פטרזיל מהיחידה למחלות זיהומיות
 • ד״ר פבל קוטלרסקי ממחלקת אורתופדית ילדים

במעמד קבלת המלגה, כל אחד ואחת מן הזוכים הציג מצגת קצרה אודות תחום ההשתלמות ועל המרכזים הרפואיים במדינות היעד בהם יעברו את ההתמחות, מרכזים רפואיים מובילים בקנדה, אוסטרליה ואירלנד.

עו”ד זיוה בסר, מנהלת מכללת רמב”ם ידע, מייסדת מפעל המלגות מציינת:

ההתעקשות לקיים את האירוע גם בעידן בו אנו חיים לצד נגיף קורונה, נעוצה במחשבה שבה רופאים ורופאות, מקבלי מלגת Fellowship, הם פני העתיד. הכשרתם מהווה נדבך נוסף שיבטיח את הובלת הקריה הרפואית רמב”ם בעתיד הקרוב בכל מדד של מצוינות. דבר זה לא יכול היה להתבצע ללא תמיכת הנהלת בית החולים, הרואה חשיבות רבה במלגה זו להכשרת רופאים הללו כמנהליה העתידיים של הרפואה בישראל.
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. ריטה אמר/ה

  בהצלחה לכולם,שילכו הודעה זו לראת העיר שלנו איך משקיעם לטובת העיר,אנכנו חיים בעיר רפאים מאז הנוכחית שבארשות

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו