״לא צריך אזעקות – תבואו תמיד״ | קריית ים מארחת

שמחה ומשפחתה (צילום: אלבום פרטי)

שמחה אלון, שארחה בביתה כעשרים בני משפחה מהדרום במהלך מבצע ״שומר החומות״, מספרת על החוויה יוצאת הדופן

ביום שני (10/05/21), כשנורו מטחים כבדים לעבר יישובי הדרום, שמחה אלון מקריית ים החליטה להקדים את חג השבועות בכמה ימים ולהזמין לביתה כבר מיום המוחרת את משפחתה שמתגוררת באשקלון. בני המשפחה הגיעו לביתה של שמחה וחלקם לא עזבו עד להפסקת האש. את חג השבועות חגגו כולם יחד, כעשרים בני משפחה, ואת הלילה העבירו בלינה על שמיכות ומזרונים בסלון, כמו פעם.

משמחה לשמחה

״התקשרתי לאחותי ואמרתי לה שיבואו, אבל ביום שלישי הם היו צריכים לחגוג ברית לנכד הטרי שלה, הילד של בנה״, שמחה מספרת. הברית אמורה היתה להתקיים ביום שלישי כאמור, באולם ששכרה המשפחה מראש, אך עקב המצב הביטחוני האולם בוטל והמשפחה נאלצה לחגוג בהרכב מצומצם, בבית משפחת הכלה באשקלון, עם רק כעשרה גברים להשלמת המניין ועוד מספר בני משפחה קרובים.

המשפחה בסלון הבית(צילום: אלבום פרטי)
המשפחה בסלון הבית(צילום: אלבום פרטי)

אחרי שהברית עברה בשלום, ארזו בני המשפחה מאשקלון מזוודות, וביום שישי (14/05/21) הגיעו לביתה של שמחה אחותה עם בעלה, שני ילדיה של האחות עם בני הזוג וילדיהם. לחגיגה הצטרפו גם אח של שמחה מנתניה עם אשתו ושני ילדיהם, ואחיה הבכור מקריית ים עם אשתו ושלושה מילדיו.

״נתתי את החדרים של הילדים שלי לנשואים עם הילדים שלהם, פתחנו פוכים ומזרנים על הרצפה בסלון, כמו פעם. היה שמח, נהננו מאוד. זה החזיר אותי לתקופת הילדות, איך בחגים ישנו כל בני המשפחה יחד. הבית של הורי היה תמיד פתוח לכל העולם, תמיד היו מגיעים אלינו אורחים, וגם אני מאוד מאוד אוהבת לארח.״

שמחה אלון (צילום: אלבום פרטי)
שמחה אלון (צילום: אלבום פרטי)

החלום של שמחה זה שיהיה לה בית גדול, אולי בית קרקע, שיהיה לה הרבה מקום לאורחים.
״אני גרה בקומה רביעית, קרוב לבורא עולם,״ מספרת שמחה בקול שמח ומבודח, ״אז אני מתפללת אליו שייתן לי לעשות סוכה לאורחים״.


את ההכנות לחג שמחה הכינה מבעוד מועד. ״שבוע לפני הכנתי פשטידות בהקפאה. בשעה שתים עשרה בצהריים, ערב החג, המטבח סגור. רק שיבואו בכיף להיות ביחד ולחגוג. כמו שאמרתי לאחותי – לא צריך אזעקות בשביל להגיע, תבואו תמיד.״

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רמי אמר/ה

    צדיקה מאחל לך שבורא עולם ישלח מישהו עשיר שיקנה לך בית לפי רצונך אמן

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו