יהודים וערבים בעצרת אחדות וסולידריות • קול אחר בחיפה | צפו

עצרת אחדות וסולידריות בחיפה (צילום: עומר מוזר)

300 אנשים, ערבים ויהודים, התאספו הבוקר, ו' 14/5/21, ברחבה האחורית של בית הגפן כדי להשמיע קול אחר, שפוי, כזה שקורא לאחדות ולסולידריות, כזה שמסרב לראות באחר באויב.

מי שארגנו את האירוע הם שהירה שלבי – סגנית ראש העיר חיפה, נעמה לזימי – חברת מועצת העיר, ארגון אישה לאישה – מרכז פמיניסטי חיפה, ארגון "איתך מעכי" משפטניות למען צדק חברתי ו-בית הגפן.

חשוב להדגיש שמובילות את האירוע אלו נשים, נשים שהתעייפו מהשיח הגברי והמיליטריסטי ומאמינות שנשים יכולות וצריכות לדבר בשפה אחרת, מכילה ומקרבת.

כאמור, כ- 300 איש, יהודים וערבים שהתקבצו יחד היום, רובם המוחץ יהודים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, שרוצים להביע הזדהות עם הכאב של הצד השני.

נעמה לזימי, חברת מועצת העיר, במסר של אחווה וחיים משותפים בחיפה (צילום: עומר מוזר) | צפו


שהירה שלבי, סגנית ראש העיר מטעם חד"ש, על תחושותיה מהימים האחרונים (צילום: עומר מוזר) | צפו


שרים ורוקדים למען השלום והדו קיום בחיפה (צילום: עומר מוזר) | צפו


כשהמוזיקה נגמרת…

לאחר שהריקודים נגמרו והמוזיקה כבתה, שלבי חזרה אל המיקרופון ודיברה על שכונתה, עין הים, שאתמול (ה' 13/5/21) עד השעה 12 בלילה, סבלה מתקיפות ומהשלכת רימוני הלם. "אני לא במצב רוח לרקוד", אמרה שלבי.

עצרת אחדות וסולידריות בחיפה (צילום: עומר מוזר)

האווירה הכללית הנעימה של שישי בצהריים, מוזיקה, אנשים יפים, מתעתעת, יש שיגידו נאיבית, אבל הלוואי, הלוואי שיהיו מספיק אנשים שייקחו דוגמה מהקול הזה, הקורא לאחדות ולהכלה,ותהיה לו איזושהי השפעה על מה שקורה מסביבנו עכשיו.

אירוע רק ביחד – מסר של שלום ואחדות
5 תגובות
 1. מירי אמר/ה

  תודה על הכתבה יש תקווה!!!

 2. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  מה עם הערבים.. התאספו כ300 איש, 299 מהם יהודים. איפה הצד השני, למה לא שומעים אותו? למה שומעים את קולות התמיכה בדו קיום וההתנגדות לאלימות רק בקרב יהודים?! למה שומעים רק את היהודים מזדעזעים מתקיפות מכוערות של לאומנים יהודים פסיכים ולא שמענו כמעט אף גינוי של ערבים על תקיפות ולינצים ביהודים? איפה מתחבא הקול הערבי השפוי?? יש כזה?? למה שותק? איפה האחריות שלהם? התרגלו להאשים ולהכחיש אחריות. עצוב

 3. צביעות אמר/ה

  לא מריחים את העשן בכרמל ?
  או שאתם בלילה נועלים את הבית ואומרים שהם רק באזור של הוואדי וחליסה ?

 4. תמירה אמר/ה

  אני מצפה מראש עירית חיפה שתצא עם ניידת שיטור לרחובות חיפה היכן שיש פורעים יהודים וערבים ותקטין את הלהבות.יש ללמוד מראש עירית נתניה שעשתה זאת בהצלחה.לא יתכן שאנשים יפחדו להסתובב בחיפה משני המיגזרים.חיםה עיר מעורבת ותישאר כזו תמיד!!!!

 5. דין דין אמר/ה

  ממש מרגש.אבל הבנה לא משיגים בריקודים .בבית על יד הריקודים הכינו בקבוקי תבערה .

לא ניתן להגיב