הודעת פיקוד העורף לתושבי חיפה והסביבה בעקבות התקפת הטילים על גוש דן

הודעת פיקוד העורף לחיפה והסביבה

במחוז חיפה של פיקוד העורף אנו עוקבים אחר המתרחש ומקיימים הערכות מצב בהתאם. נכון לרגע זה, ההנחיות למרחב האזרחי בגזרת מחוז חיפה – שגרה, וכן לא נדרש לפתוח מקלטים.
עם זאת יכול כל ראש רשות להחליט על פתיחת מקלטים על פי שיקול דעתו, כלומר שניתן ברמת הרשות המקומית לרענן סדרי פעולות של מעבר משגרה לחירום.

לכשיהיו הנחיות נוספות – נעדכן בהתאם.📢 רוצים לדעת מתי אזעקת אמת? התקינו את האפליקציה החדשה של פיקוד העורף.
📱 למכשירי אנדרואיד – קישור…
📱 למכשירי אפל – IOS – קישור…

▪️ במערכה הנוכחית ההגנה העצמית היא ההכרחית – היקף ועוצמת הירי שונה ממה שחווינו בעבר ועל כן הגנה על עצמנו הכרחית להצלת חיינו ואף משפיעה על תוצאות המערכה.
▪️ אזרחים שנקטו בפעולה על פי הנחיות פיקוד העורף הצילו את חייהם – כמו במערכות קודמות הוכח כי פעולה על פי הנחיות "הכי מוגן שיש" תמנע או תצמצם את הפגיעה בנו.
▪️ האיום לא נגמר בבום – עוצמת הירי מחייבת המתנה של 10 דקות במרחב המוגן כדי להתגונן ממטח של רקטות ומשברי יירוט. מטח רקטות יכול לכלול מספר רב של רקטות שמשוגרות בהדרגה ולכן גם אם ראיתם או שמעתם יירוט או נפילה של רקטה, ייתכן שהאיום טרם חלף. בנוסף, פרק הזמן שלוקח לשברי יירוט ליפול אל הקרקע עלול להימשך דקות ארוכות ולסכן את מי שיוצא מהמרחב המוגן לפני חלוף הסכנה.
▪️ התקהלות בזירת אירוע וצילום יירוטים מסכנת את חייכם – מערכות ההגנה של צה"ל אינן נותנות מענה הגנתי מלא לירי ולכן יש להישמע להנחיות פיקוד העורף ולהיכנס למרחב המוגן בקבלת ההתרעה. אין להתקהל באזור אירוע, ההתקהלות מסוכנת מחשש לירי רקטות נוסף.
▪️ שהייה בסמוך לנפלים מסכנת חיים – חשוב להתרחק מחפצים לא מזוהים או מרקטה המונחת על הקרקע. בכל מקרה של זיהוי נפל חשוד או כל חפץ לא מוכר אחר על הקרקע – מתרחקים מיד, מרחיקים אנשים מהמקום ומדווחים למשטרת ישראל בטלפון 100.
▪️ התרעה אישית בכל מקום בו קיימת סכנה – לכל יישוב אזור התרעה משלו. פיקוד העורף מספק התרעה והנחיה אישית לכל אזרח ובמגוון אמצעים בכל מקום בו נשקפת סכנה לאוכלוסייה. הורידו את אפליקציית פיקוד העורף וודאו שאתם יודעים מה זמן הכניסה שלכם למרחב המוגן בקבלת התרעה.
▪️ לכל אחד 3 צופרים: ציבורי, ביתי, אישי – פיקוד העורף מספק לכם התרעה והנחיה מצילת חיים בכל מקום בו אתם שוהים באמצעות צופר במרחב הציבורי (צופרי פיקוד העורף), צופר במרחב הביתי (פורטל החירום הלאומי) וצופר אישי (אפליקציית פיקוד העורף).
▪️ לכל אחד קיים מרחב מוגן – הנחיות פיקוד העורף מאפשרות לכל אחד לבחור מרחב מוגן על פי "הכי מוגן שיש" תוך התחשבות במיגון הקיים, זמן הכניסה למרחב המוגן ומאפייני המשפחה. סדר העדיפות בבחירת מרחב מוגן נקבע לאחר בחינה מעמיקה והוכח כקריטי במתן מענה הגנתי מיטבי לאזרח מפני איום הרקטות והטילים.
▪️ בחירת מרחב מוגן בהתאם להנחיות תגן עליכם – בחירת מרחב מוגן בהתאם להנחיות מקטינה משמעותית את הסיכוי להיפגע מרקטות ומרסיסים ובכוחה להציל את חייכם. ודאו שאתם בוחרים את 'המרחב הכי מוגן שיש' עבורכם. תכננו את דרך ההגעה למרחב המוגן ופנו אותה ממכשולים וחפצים. תושבי הבניינים, נא השאירו את דלת הכניסה לבניין פתוחה לטובת הציבור השוהה בחוץ.
▪️ כל המידע שאתם זקוקים לו בשעה זו בפלטפורמות פיקוד העורף – ניתן לקבל את כל המידע בפיקוד העורף: בפורטל החירום הלאומי בכתובת oref.org.il, באפליקציית פיקוד העורף, במוקד הטלפוני שמספרו 104, באמצעות הודעת טקסט או וואטסאפ לטלפון 052-9104104, ובעמודים הרשמיים בפייסבוק, באינסטגרם, בטוויטר ובטלגרם.


מעיריית חיפה נמסר לחי פה

עיריית חיפה, בשיתוף עם פיקוד העורף, עוקבת אחר המתרחש ומקיימת הערכות מצב בהתאם. נכון לרגע זה ההנחיות של פיקוד העורף למרחב האזרחי בגזרת מחוז חיפה היא להמשיך בשגרה.

עם זאת, עיריית חיפה נערכה היום לכל תרחיש, והתכוננה מבעוד מועד לאפשרות של פתיחת המקלטים באם יידרש, ותוך זמן קצר. כאמור, כולנו מקווים שלא יהיה בכך צורך.

הנהלת העירייה נמצאת בקשר ישיר עם פיקוד מחוז חיפה בפיקוד העורף, ותמשיך לעדכן בהתפתחויות.

הגיבו כאן לכתבה

28 תגובות
 1. רחל אמר/ה

  לזרוק את ערביי ישראל לכל הרוחות. לא לתת להם מקור פרנסה.

 2. בושה לכם אמר/ה

  חייבים להתאחד עם אחד מול האויב בתוכנו
  מספיק מים הגיעו עד נפש!
  חייבים להחרים את כל ערביי ישראל!

 3. רמבו אמר/ה

  לרחל והמחרים,
  רחבעם זאבי ותוכניתו המזוהמת לטרנספר שלהבנתי היא מקבילה לשואה לא צלחה, אינכם חושבים שצריך לחיות יחד?

 4. אריאל אמר/ה

  רחבעם זאבי צדק לאורך כל הדרך, הוא היה אדם ענק שנרצח בסופו של דבר על ידי מינהל ערבי בן בליעל, כמו כניראה רמבו כאן למעלה. כחיפאי אני מקפיד לא לקנות ולא לתת שקל לערבים כבר שנים רבות ומקווה שאירעו יאמצו זאת לאורך זמן. אין מקום לערבים בארץ ישראל.

 5. אט אמר/ה

  לחיות יחד- כן. בכבוד הדדי- כן.
  אבל לא נסכים לכל שיפלות רוח שהם מנסים להפגין ובכח. לא טוב להם כאן? שיחזירו את תעודת הזהות ויעברו לאן שחושבים שיהיה להם טוב יותר.

 6. א.א מה ְ.חיפה אמר/ה

  תתעוררו אין לסמוך עליהם איך הולכנו דשולל שערביי ידראל הולכים איתנו. אהל אתמול והיום הבנו כי הם קמ עלינו לכלותינו. ההסטוריה חוזרת. אנחנו לא קלטנו ולא הבנו. כי הם כל הזמן אמרו אמחנו פלסתינים. למרות שלא היתה פלסתין. הם הלכו עם זה כי בבית ובבית הסםק רק דיברו על הכיבוש לא רק מעבר לקו הירוק הם אמרו חיפה ויפו. כמעט חברי כנסת והעם אמרו שצריך לתת להם להשתלב. לכנסת ועוד ביבי העז גם להיות תלוי במי בחמאס. אוי איזה סיוט ולבסוף התגלה האמת בהכל מפחיד לאן אם הם היו בכנסת היה ממשיך לתעתע בנו ובמיוחד בראש הממשלה. ולפיד ובנט

 7. לקח מראש אמר/ה

  תפתחו ותכינו מקלטים כבר עכשו

 8. בוגדים אמר/ה

  לא לקנות משום ערבי ולא לתת להם פרנסה .ירקו לנו בפרצוף. ערבי סכין בגב

 9. רות אמר/ה

  תרגיעו את הרוחות, אם כל ערביי ישראל יעזבו, לא יהיה מי שיטפל בהוריכם בבתי אבות סיעודיים, מחלקות שלמות בבתי החולים ייסגרו, ניתוחים ובדיקות הדמיה יתבטלו, לא יהיו מספיק עובדי שיקום, וכן גם מסעדות ייסגרו.
  אז בואו נרגע, ממיליון וחצי ערבים שחיים איתנו ביחד, יש אלפים אחדים שפורעים? בהם צריך לטפל ביד חזקה.

 10. אלי הכריש... אמר/ה

  בחיים לא יהיה פה דו קיום הדו קיום היחיד שיש זה כשהם ישליחונו לים עזבו אתכם מהעמדות פנים אני ממרום גילי נולדתי בחיפה מתגורר בחיפה יש לי חברים ערבים אבל מפה ועד להניח על דו קיום ערבי יהודי זה לזרות מלח בעיננו.
  טרנספר לא מציאותי ולחיות לצדם לא אפשרי ההיסטוריה חוזרת על עצמה נצטרך להגן בגופינו ונפשנו על שכאלה,המדינה לא תעשה מאומה האמת הם חסרי פתרונות מה שמוכיח כמה מיותרים הם.

 11. שפוי אמר/ה

  כל הנבלות שמרימים ראש נחש כאן בחיפה ובשאר ערי ישראל לרמוס את גולגלתם! הם סרטן גרורתי בשלב 4 בלב האומה!
  מנגד, כל ערבי שמכבד את ערכי הלאום דגל ישראל חוקי ותקנות מדינת ישראל נגן עליו בחירוף נפש! כל אחד אחר יש או לחסל או לשלול אזרחות לצמיתות ולהגלות ללבנון.

 12. צביקה אמר/ה

  כל המתלהמים, תפסיקו. רוב הערבים לא אוהבים את מה שהמיעוט שלהם עושה. הם מעונינים כמונו ביחסים טובים, הם מתפרנסים היטב מאיתנו ואנחנו נהנים מהשרות שלהם.פשוט תרגיעו.
  הכי חדוב להחזיר את הסדר ונציגי הציבור והדת הערבים יתגייסו להרגעה.
  יום טוב ושקט

 13. מיה אמר/ה

  אפשר רק לדעת, ככה לידע כללי, איפה נמצאים אותם מקלטים ציבוריים בחיפה? כתושבת העיר מזה עשרות שנים אני מכירה רק 2 מקלטים ציבוריים וגם הם לא בשכונה שלי….

 14. תומר אמר/ה

  צריך למגר את ההתקוממות של הערבים בחיפה ובשטחי המדינה ביד קשה. להורות למשטרה לפתוח ניצרות וכל אדם שמשליך אבן או חפץ אחר יש לירות בו על מנת לפגוע. לאחר 30 הרוגים , הארץ תשקוט לחמישים שנה!!!
  ותדע כל אם ערבייה השולחת בנייה כי לא ישובו אל ביתה!!!

 15. תומר אמר/ה

  רחבעם זאבי "גנדי" היה אדם ישיר שאמר את מה שכוחנו חושבים ואומרים בכל יום. אחת הסיבות שהמצב כמות שהוא הוא כיוון שכולם חושבים כמוהו ולא עושים דבר!!!
  הייתה לי הזכות להיות פעיל במולדת בהנהגתו של גנדי והלוואי וביחד עם שרון היו קמים להראות לכולם,איך עושים סדר!!!!

 16. סמירה אמר/ה

  אני ערבייה אבל אני דונאת את מה שקורה ואני גרה בחיפה.אם אני ערבייה זה לא אומר שאני עם שאר הזבל שהערבים עושים אני נגד כל זה ואני רוצה לחיות בשקט ובשלום .לא צריך להיות גזענים

 17. שון רומנו אמר/ה

  צהרון לירון

 18. מלכה אמר/ה

  הגיע הזמן שעיריית חיפה תפסיק לממן את התומכים באוייבים שלנו יש להם סייעות בבית הספר שמעלות סרטונים נגד ישראל לפטר אותן !

 19. מלכה אמר/ה

  עיריית חיפה משלמת משכורות לא חייבים שלנו הסייעות הערביות מעלות סרטונים שתומכים במחבלים לפטר אותן מייד !!!!!!

 20. אייל חיפה אמר/ה

  לא קונים בעסקים של שונאי יהודים גזענים שמתפללים לשואה נוספת במדינה ליהודים.
  זיכרו גם הרבה אחרי הפרעות האלו. לא עושים איתם עסקים משלמים אפילו כפול ולא מממנים עסקים תומכי טרור וגזענות נגד יהודים.

 21. זהבה אמר/ה

  אני ילידת חיפה 1943 זוכרת את המערות לאורך כביש רופין ובהרי הכרמל בהן התגוררו הערבים המוסלמים עם משפחתם ועדריהם. לפי תפיסתם האדמה הזו שייכת להם. מטרתם לגרש אותנו ממעונות גאולה, מורדיה, מהויז'ניץ ומשאר שכונות הכרמל בהן הם חיו. כל הדרכים כשרות לכך ולנו נותר למנוע זאת. את הדרך למנוע זאת אנחנו נקע לפי ה שישרת אותנו הכי טוב. אין מקום להתחשב בהם. הם מנסים לפגוע בנו בכל הזדמנות להגיע זמן לפגוע בהם ובכל הכוח.

 22. שרגא אמר/ה

  אני פשוט לא אקנה מהם,

 23. יעל אמר/ה

  פחות קריטי לי מקלטים רוקנתם את מיכלי הדלק והגז?

 24. רחלי אמר/ה

  עברתי תקיפה ברכב עם בעלי. יידו עלינו אבנים.נראה לי שהטילים םחות מטרידים אותנו כעת. תושבימחיפה מותקים והמשטרה איין. איפה הצבא???

 25. חני אמר/ה

  לאור ההתפרעויות ברחובות, האם זה בטוח לשלוח את ילדינו לבתי הספר במצב הנוכחי? האם לא כדאי להכריז על מצב חירום?

 26. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  מה עושים אם גרים ברב קומות ועבריינים השתלטו על המיקלט של הבניין. במשטרה ובעיריה טוענים שזה לא קשור אליהם.

 27. דניז אמר/ה

  ומה אתם עושים להגן על התושבים בפני הפורעים הערבים

 28. אורי אמר/ה

  הערבים היו פה קודם, אך זו המדינה שלנו ואין לנו את הרשות לגרש אותם מכאן אם הם לא עשו כלום.
  גם אין צורך בהחרמת כל החברה על פשעי מיעוט, הדברים המזלזלים שנכתבים כאן גורמים לי לראות למה לא הגענו לדו קיום עד כה.
  אני מקווה שכולנו ניקח מכאן צעד קדימה ונתחיל להתקדם לעבר הדו קיום המדובר, ונלמד מהסיטואציה הנוכחית.
  והכי חשוב שנדע שאין כאן פלסטין או ישראל יש כאן חיפה וכולנו תושבים שווים שלה, וכולנו צריכים לדאוג לה ולכלל האזרחים שבה לא משנה מה מוצאם.
  אני מאחל לכולנו לעבור את התקופה הקשה בצורה הטובה ביותר, ושלא יתחילו ליפול עלינו טילים ספגנו מכך מספיק בעבר.

הגיבו כאן לכתבה