חצי גמר הגביע מכבי ת”א – מכבי חיפה, נדחה | תיקו שכולו ניצחון ירוק

חגיגה בירוק. (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

בשל המצב הבטחוני, משחק חצי גמר הגביע שתוכנן להתקיים מחר (ה’ 13/5/21) באיצטדיון סמי עופר (לאחר שהועבר מבלומפילד) נדחה. מועד חדש יעודכן בהמשך.


סיכום משחק העונה (מיום 9/5/21) והכנה לחצי גמר גביע המדינה

מכבי תל אביב – מכבי חיפה 2:2

לחיפה כבשו: דוניו (36′) ושרי (39′)


מכבי חיפה הגיעה להר הגעש הצהוב בבלומפילד מתוך ידיעה שאם היא תסיים בתיקו או בניצחון המשמעות היא שהיא מתקרבת בצעדי ענק אל עבר תואר אליפות אחרי עשור. כך שמכבי גם סיימה בתיקו וגם ניצחה. מה כוונתי? לסיים בתוצאת תיקו לאחר פתיחת משחק נוראית ופיגור בן 2 שערים, מול קבוצה חזקה מאד ועוד בביתה, זה לא מובן מאליו.

ג’וש כהן, במצב של שיוויון עשה הצלת ענק (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

ברק בכר הראה עד כמה הוא חשוב למערכת. קור הרוח והרוגע שהוא השרה על שחקניו גרמו להם להאמין שזה אפשרי, משהו שגם עמיתכם הנאמן לא האמין שיקרה. במצב של 2-0 לצהובים, כבר איחלתי לילה טוב, הייתי בדרך לפרוש לישון וכפסע מלעדכן את העורכת, כי לשם שינוי לא אכתוב טור על סיכום המשחק, משום שלא המשכתי לצפות אחרי הרבע הראשון…

פלאניץ’ (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אבל, משהו קוסמי גרם לי להישאר ולצפות במשחק וזה השתלם, אוי, כמה שזה השתלם!!!
חשוב לצנן את האווירה ולהפנים שלמרות הכל, האליפות עדיין לא הושגה. יש עוד 9 נקודות בקופה, בעוד מכבי חיפה מובילה בפער של 4 נקודות ממכבי תל אביב. המועדון הירוק ספוג אכזבות מאובדן אליפות בדקה ה-90. הס מלהזכיר את גילי לנדאו ורן קדוש… וכל מילה נוספת מיותרת.

שחקניו של יענקל’ה שחר צריכים להיות עם ראש על הכתפיים וצנועים, ולהשקיע עד הדקה התשעים של העונה.

ח”ח לשני שחקנים, ונשתמש בתוכניות טלוויזיה להמחשה: אצילי – מאסטר שף – מבשל בצורה נפלאה שתגרום לאייל שני להפסיק לדבר על עגבניות.

אבו פאני – כוכב נולד – כמו קול זמיר של מועמד מפתיע, כך הוא הפתעת העונה של השופט בכר.
כעת יש משימה נוספת, הגביע.

שוב בלומפילד, שוב מכבי תל אביב. בעייני, התיקו יעשה רק טוב למכבי חיפה ורע לת”א, שחטפה מכה מוראלית קשה ואי הגיבוי של מאמנה לשחקניו בסוף המשחק לא הוסיף לשקט ולמצב הרוח בקריית שלום. הרי קשה מאד לנצח פעמיים ברציפות את אותה הקבוצה בהפרש של כמה ימים, ועוד בביתה.

שרי חוגג שער שיוויון (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אוהדיה של חיפה רוצים דאבל, לא פחות מזה. האמירה “מעדיפים אליפות על גביע” היא אמירה לוזרית. קבוצה מצליחה צריכה לקחת הכל!

בכר יצטרך לרענן את ההרכב ולהכניס שפנים חדשים מהכובע בכדי להפתיע. עושה רושם שרוקאביצה ורודריגס הם אלו שיכנסו כמו כוס ברד קר ביום לוהט לרענן את השורות. אם חיפה תעבור שלב, זאת תהיה אחת העונות הטבות של המועדון תוך הצגת כדורגל יפה , אטרקטיבי וחכם. משהו שהיה נראה חלום עד לפני שנה.

מכבי תל אביב – מכבי חיפה
חצי גמר גביע המדינה


בשל המצב הביטחוני, הוחלט כי המשחק לא יתקיים ביום חמישי 13/5/21
עדכונים בהמשך

הגיבו כאן לכתבה