הפגנת מחאה על סגירת סניף בנק לאומי בכרמל הצרפתי

פגיעה צפויה בתושבי הכרמל הצרפתי עקב סגירת סניף בנק לאומי: ביום שני 29/6 שעה 19:00 הפגינו תושבי הכרמל הצרפתי, נגד כוונת הנהלת בנק לאומי לסגור את הסניף השכונתי הקיים מזה שנים רבות ופועל לרווחת תושבי הכרמל הצרפתי ברח' טשרניחובסקי 1 בחיפה.

כתבת וידאו שצילמנו בשטח – צפו ב-Full HD

סניף בנק שכונתי מעלה את רמת השירות אשר מקבלים תושבי השכונה ותורם לשביעות רצון התושבים מהשכונה בה הם חיים. גורם זה משפיע (בעקיפין) גם על מחירי הנדל"ן בשכונה.

ברקע לדברים: לפני כשנתיים נסגר סניף בנק הפועלים במרכז המסחרי בסטלה מאריס. לאחר הסגירה של סניף בנק הפועלים, נותר בכרמל הצרפתי סניף בנק אחד בלבד.

במידה שייסגר גם הסניף של בנק לאומי, לא יוותר בכרמל הצרפתי ורמת התשבי אף סניף של בנק. בנוסף גם לא יהיו בנקטים בשכונה. מדובר בפגיעה באיכות החיים של התושבים והם יאלצו להגיע למרכזי העיר, דבר אשר יקשה על האוכלוסייה הבוגרת, הצעירים, וגם עסקים קטנים שפועלים באזור.

03_-_נגה_כרמי_ודוד_קובלר.jpg

נגה כרמי ודוד קובלר

הבנקים סוגרים את הסניפים השכונתיים, תוך כדי פגיעה בתושבים המוגבלים בתנועה


אבי_רוט_-_יור_ועד_כרמל_צרפתי_ורמת_התשבי.jpg
אבי רוט
אבי רוט, יו"ר ועד רמת התשבי והכרמל הצרפתי מסר לחי פה: פניתי לראש העיר, מר יונה יהב, בבקשה לעזרה, על מנת לבלום את יוזמת בנק לאומי לסגירת הסניף, אך עד היום לא ברור לי מה הפעולות שנקט יהב והאם נבלמה יוזמת הנהלת בנק לאומי לסגור את הסניף השכונתי.
בהמשף יש בכוונתי לפנות למפקח על הבנקים להסרת רוע הגזירה או מציאת פתרון שיאפשר לתושבים ליהנות משירותים בנקאים בסניף שקרוב לביתם.
עוד אמר רוט כי נודע לו גם על סגירה צפויה של סניף בנק הפועלים ברמת שאול, שכונה צמודה לכרמל הצרפתי.

תמונות מההפגנה. צילום: חי פה בשטח


טל_לדר_ונגה_כרמי.jpg

טל לדר ונגה כרמי
מפגין_מול_הבנק_עם_נגה_כרמי.jpg
מפגין מול הבנק עם נגה כרמי
מפגינה.jpg
מפגינה מול בנק לאומי – טשרניחובסקי 1, חיפה
מפגינים_מול_בנק_לאומי_ברחוב_טשרניחובסקי_חיפה.jpg
מפגינים מול בנק לאומי ברחוב טשרניחובסקי חיפה
מפגינים_מול_בנק_לאומי.jpg
מפגינים מול בנק לאומי בחיפה
תגובה
  1. אונקלוס אמר/ה

    בנק לאומי נקנס בארצות הברית במיליארדים על עברות בתקופה של גליה מאור הבנק סוגר סניפים ומוכר נכסי נדלן כך קרה גם בירושלים ובעוד מקומות. תארו לכן שאין יותר בנק לאומי ברחוב יפו ירושלים בירת ישראל בנין סנסור כיכר ציון. [וכמובן שגם הבנין ההיסטורי של בנק אנגלו פלסטיין
    לימים בנק לאומי נמכר כבר ב2009
    צמצום סניפים במרכז עיר בירה שבה עוברים כ400000 איש ביממה הוא חרפה לבנק לאומי ופגיעה בציבור הלקוחות כנל סגירת סניפים בשכונות

לא ניתן להגיב