הגיע רגע האמת של הירוקים • מכבי תל אביב – מכבי חיפה | א’ 9/5/21

חגיגה בירוק האם גם בבלומפילד? (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

גבירותיי ורבותיי, חברים וחברות, משחק העונה האמיתי כבר כאן!

בצד הצהוב מתמודדת יריבה שעשתה ריצה מטורפת ומחקה פער של 8 נקודות, דבר שהחזיר אותה חזק מאד למרוץ האליפות. בצד הירוק מתמודדת יריבה שעושה את העונה הטובה ביותר שלה מזה עשור, וקרובה מאד להניח את ידיה על תואר האליפות.


אודה, ולא אכחיש, לאורך כל הדרך טענתי שמכבי תל אביב תזכה. כעת, יש הזדמנות פז לירוקים להראות לי ולשאר הפסימיים שאנחנו טועים.

אי אפשר להתנער מכך שצלחת האליפות מונחת על השולחן, ושיש לקבוצתו של יענקל’ה 4 משחקים בלבד, אותם צריך לעבור בשלום (כלומר להביא ניצחון), כדי להתחיל להקים את במות האליפות בחוף דדו.

נטע לביא, יכול להיות הקפטן הראשון מזה עשור שייקח אליפות (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

| לפנטז על שירי אליפות

אבל, וכאן יש אבל גדול, אם מכבי חיפה תתחיל לפנטז על אילו שירי אליפות ישירו באירוע בדדו, הם יישארו רק עם השיר: “חלומות”… חיפה צריכה להגיע לכל משחק בשיא האנרגיות ובשיא הריכוז, כאילו רק החלה העונה – 360 דקות של מלחמת עולם שלישית!

אי אפשר להתעלם מהפיל הענק והצהוב שעומד בין כפר גלים לקריית שלום והוא – פיק הברכיים שחווה מכבי חיפה מול מכבי תל אביב, בכל מפגש בעשור האחרון.

הצבא הירוק. מחכים למשחק העונה יום ראשון הקרוב. (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

| יום ראשון הקרוב בבלומפילד

בכר, תן לי, כן, לי לי, תן לי רגע לפנות לשחקנים שלך:
“שלום רב! אתם הולכים לפגוש ביום ראשון הקרוב בבלומפילד, קבוצה שצוחקת עליכם! בזה לכם!לועגת לכם! עושה צחוק מהאוהדים שלכם! יותר מכל – לא סופרת אתכם!
זה הזמן להראות למכבי תל אביב שבישראל יש רק מכבי אחת! וזאת מכבי חיפה! זה בסך הכל עוד משחק אחד בדרך להגשמת החלום. אתם יותר מוכשרים, יותר כישרוניים, והעונה הוכחתם מעל כל צל ספק, שאתם הרבה יותר טובים! האליפות כבר כאן, ממש לנגד עיניכם, אז תעלו לכר הדשא ותוכיחו לאוהדים, לת”א ובעיקר לעצמכם(!) מי אלופת ישראל בעונת 20/21! ת-ה-נ-ו…! ירוק עולה!

ברק בכר, אני נותן לך את אישורי להשתמש מילה במילה, ואל דאגה מזכויות יוצרים.

ג’וש כהן הגדול, אחד מגיבורי העונה (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

| תעלו. תנצחו. נקודה.

אני לא מתכוון להעלות פה שום נושא טקטי, מדוע? כי במשחק כזה, זה ממש לא רלוונטי. תעלו. תנצחו. נקודה.

במשחק מול מכבי פתח תקווה, הוכיחו הירוקים שהם יכולים לא ליפול בשלביי המאני-טיים, ולא נזכיר כאן את שערו של סאן מנחם, שהוריד 10 שנים מחייו של כל אוהד מכבי חיפה, וניצחו יריבה שלקחה להם כבר 5 נקודות העונה, תוך משחק כמעט מעולה וזאת עם חיסרון של שניים מכוכביה – שרי וחזיזה, אך עם שוער ענק בדמותו של ג’וש כהן, אשר הופך להיות אחד מגיבורי העונה, יחד עם מאמנו גיא וייזינגר ואילו מכבי תל אביב מראה מאז תחילת הפלייאוף העליון עד כמה היא עייפה פיזית ומנטלית. 4 תוצאות תיקו, שזה נתון רע מאד לטוענת לכתר.

אפרופו תיקו, רוני לוי מראה שהוא עדיין חזק בצמרת מאמני ליגת העל ולקח משתי הגדולות נקודות תוך הפגנת יכולת מרשימה של קבוצתו. אולי בעונה הבאה הוא יהיה יריב שצריך לחשוש ממנו.

חגיגה בירוק האם גם בבלומפילד? (צילום: ניב כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

| לסיכום, התחזית:

המשחק הזה יכריע את גורל האליפות. תיקו או ניצחון ירוק ואפשר להתחיל לחייך. הפסד למכבי תל אביב, היא חוזרת בגדול לתמונה ולהערכתי בשלושת המשחקים שייוותרו היא גם תשלים מהפך, בזכות הדחיפה המורלית שתקבל.

וכמילות השיר המושמע אחרי כל שער בסמי עופר:
“It’s the final countdown”

מכבי חיפה – מכבי תל אביב
יום ראשון 9/5/21 • 20:30
אצטדיון בלומפילד

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    משחק העונה חשוב מאוד. בוקר טוב. אסור לאכזב אותנו.

הגיבו כאן לכתבה