קריית ים | פרס ירושלים הוענק לביה”ס “אלמוגים” בעיר • כל הכבוד!

פרס ירושלים לביה"ס אלמוגים (צילום: עיריית ק. ים)
פרס ירושלים לאחדות ישראל לשנת 2021 בקטגוריית חינוך, הוענק לביה”ס היסודי ‘אלמוגים’ בקריית ים, בנוכחות נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, חה”כ ניר ברקת, יו”ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז’י) הרצוג ושלוש האימהות של הנערים שנחטפו בשנת 2014, גיל-עד מיכאל שַׁעֶר, יעקב נפתלי פרנקל ואיל יפרח, שהפרס מוענק לזכרם

הפרס, לזכרם של שלשת הנערים שנחטפו ונרצחו ביוני 2014, החל את דרכו בשנת 2014 ביוזמת ראש עיריית ירושלים דאז ניר ברקת כחלק של יום האחדות.

הטקס התקיים השבוע ביום ב’ ה-03/05/21, בבית הנשיא בירושלים, במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, חבר הכנסת ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, יו”ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז’י) הרצוג, שלוש האימהות ושלושת האבות של הנערים החטופים ז”ל.

הפרס הוענק לבית הספר ‘אלמוגים’ על תהליכי קליטה ושילוב של תלמידים עולים ובני עולים מיטביים, על ערכי הפלורליזם וקבלת השונה כבית ספר בו מתקיים מפגש רב תרבותי. האינטגרציה החברתית המרתקת והמורכבת בית הספר בו לומדים יחד ילדים עולים, וותיקים, יהודים ושאינם יהודים, בכפיפה אחת ומהווים פסיפס אנושי אשר יוצר אתגר לימודי, חינוכי, וחברתי.

פרס ירושלים לביה”ס אלמוגים (צילום: ע. קריית ים)

ליאורה אביב, מנהלת ביה”ס, מספרת בהתרגשות:

“בית הספר ‘אלמוגים’ מחזק, מחד גיסא, את הקשר של קהילת בית הספר לעיר, למדינה, לתרבות הישראלית ואף למסורת היהודית, ומאידך גיסא, מכיר בשונות ובייחודיות המגזרים הקיימים. הקו המנחה בעבודת החינוך – איש איש באמונתו יחיה. מזה כמה שנים, רכזת הלמידה מבוססת הפרויקטים בבית הספר, חן נחום, יוצרת קשרים עם קהילות שונות ומגוונות בעולם. קשר הדוק וחם נוצר עם קהילת בית הספר היהודי “הלל” במישיגן, שבארה”ב. הילדים חקרו ולמדו אלו על אלו מתוך מטרה לטפח זהות אישית והעמקת תחושת השייכות והמחויבות לעם היהודי, לצד היכרות עם המסורת היהודית, החגים, וחיזוק קשרי הגומלין גם עם הקהילה היהודית בתפוצות.

כמו-כן, בבית הספר מחנכים גם לדו קיום, באמצעות יצירת קשרים הדוקים עם בית ספר ערביים בישובים סמוכים כגון: טמרה ושפרעם. נבנתה תכנית עבודה משותפת המבוססת על רצון לחיות בדו – קיום. התקיימו מפגשים פיזיים ווירטואליים, מתוך אמונה שאין תחליף למפגש אנושי ולכוחו לחולל שינוי. הילדים למדו להכיר אלו את אלו בהקשר התרבותי והמסורתי, ולזהות את המשותף והמאחד אצל כל ילדי מדינת ישראל באשר הם. המוטו הוא “כולנו בני אדם שרוצים לחיות יחד בארץ הזו בשלום ובאחווה”.

פרס ירושלים לביה"ס אלמוגים (צילום: ע. קריית ים)
פרס ירושלים לביה”ס אלמוגים (צילום: ע. קריית ים)
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו