אסון מירון: ראש הממשלה נתניהו ביקר את הפצועים בביה”ח רמב”ם

ראש הממשלה ביבי נתניהו מבקרר ברמבם (צילום: חיים צח, לע"מ)

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו הגיע היום (ראשון, 2/5/2021) אחה”צ לבית החולים רמב”ם בחיפה שם ביקר ופגש מספר פצועים מהאסון הקשה והכבד שאירע ביום שישי לפנות בוקר בהר מירון בקבר רבי שמעון בר יוחאי.

ראש הממשלה ביבי נתניהו מבקרר ברמבם (צילום: חיים צח, לע"מ)
ראש הממשלה ביבי נתניהו מבקרר ברמבם (צילום: חיים צח, לע”מ)

עם סיום ביקור פצועי האסון ברמב”ם אמר ראש הממשלה נתניהו: “סיימתי עכשיו ביקור של חולים שנפגעו באסון הר מירון. התרשמתי כאן מהטיפול הנפלא שהם מקבלים על ידי הצוות הרפואי כפי שהתרשמתי גם מפעולת החילוץ, שללא ספק הצילה חיים, כולל של חלק מהאנשים הנמצאים כאן. עוד הוסיף בדבריו נתניהו ואמר: “אנחנו מתפללים לשלומם של הפצועים. אחד ההורים כאן אמר לי את המשפט שמסכם את הכל: “פה מגלים שלעם ישראל יש לב אחד”. ליבנו עם הפצועים וכולנו מייחלים ומתפללים להחלמתם המלאה”.

מבית החולים רמב”ם נמסר לחי פה: ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב ביקור אצל פצועי האסון במירון בבית החולים רמב”ם בחיפה, מלווה במנהל בית החולים דר מיכאל הלברטל ומנהלת הסיעוד גילה היימס.

הביקור החל במחלקת טיפול נמרץ שם שוחח עם תמיר שרים, בן 52 ממושב נטע בדרום שנפצע באירוע וחזר להכרה. שרים סיפר שאיבד הכרתו והתעורר בבית החולים. אשתו, חגית , סיפרה לראש הממשלה כי האסון החזיר אותה 20 שנה לעבר, כשבעלה נפצע מירי בפיגוע בגוש קטיף. משם המשיך נתניהו למיטת ילד בן 15 בטיפול נמרץ שעדיין מוגדר במצב קשה , מורדם מונשם, ושוחח עם הוריו. התחנה הבאה של ראש הממשלה הייתה ליד מיטת אלעזר ברגר, מירושלים, בן ה 12, שגם הוא עדיין מורדם מונשם – במחלקת טיפול נמרץ ילדים. האב, דב, סיפר לראש הממשלה על ההתרחשויות בליל האסון במירון, כאשר היה ליד בנו וההמון שעט לעברם והילד נמחץ תחת המוני אדם. האב דב מספר שהילד היה הראשון שחולץ לכיוון בית החולים. הילד האחרון שאותו ביקר ראש הממשלה היה זאב מרדכי קוביטשק מבני ברק, בן ה 11 שגם הוא נמחץ, איבד את הכרתו ועבר החיאה קצרה. הוא שב להכרתו בבית החולים יום לאחר מכן. זאב מרדכי הוגדר כאלמוני שעות ארוכות עד שאביו הגיע לרמב”ם זמן קצר לפני כניסת השבת וזיהה אותו. אביו של זאב מרדכי אמר לראש הממשלה שהוא חש שהאירוע גרם לקרבה גדולה בין חלקי העם.

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. טלטל אמר/ה

  שיודיע מייד על הקמת וועדת חקירה ממלכתית שכל עם ישראל ידע בדיוק מה קרה ומי אחראי למותם של 45 חרדים

 2. חלם אמר/ה

  הוא אחראי, למה לו להקים וועדת חקירה?
  ממילא הוא מכופף את החוק איך שנוח לו

 3. עוזי אב-רם (אברהם) אמר/ה

  לי קשה מאוד לקרוא לו ראש ממשלה, משום שהאמינות כלפיו מצידם של רבים מאזרחי מדינת ישראל פשוט ירדה תהומה !
  ברור לכולנו שעל כל האסון שקרה במירון, כבר נכתב מספר רב של פעמים שהוא עלול לקרות, אך מה לעשות כאשר במדינת ישראל הכל מתנהל לו בדיוק כפי שזה נקרא בערבית במילה “יאעני” (כאילו) הכל כאן עובד הפוך, ואם כבג ישנם חוקים, הרי שהם כלל לא מתמלאים ואין איש שיפקח עליהם ! אך וועדות לבדיקת המקרים מוקמות כאן לבקרים !
  לצערי שכולנו חיים במדינה מתקדמת שבתוכה קיימים זרמים שונים, עדות, כתות ומה לא, וכל אחד מושך בחוטים שלו, והמנהיגות עומדת מלכת, משום שכבר אין לנו ראש ממשלה שיכול להנהיג את המדינה וכולו עסוק במשפטיו ! אין לנו שרים פעילים, בקיצור שנהפכנו להיות עוד מדינה אפריקאית ומזרח תיכונית כאחד !
  והמעניין מכל עד מתי נוכל למשוך בתנאים הקיימים !!!!

 4. שלומית אמר/ה

  שמחת זקנתי על הביקור. יש לציין שהיה סיקור נרחב שמטרתו פוליטית טהורה.
  היה עדיף שהיה מקדיש זמנו, ומזמן, להביא למצב של שליטה בכל המתחם מסכן החיים והפארטצ’י, שיקומו והבאתו למצב תיקני, ואז לא היה צורך בקיום יום אבל לאומי

 5. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  “לבנו עם הפצועים. ומתפללים להחלמתם המהירה”, הוספתי באוזני ראש הממשלה,מר נתניהו.

 6. לילי אמר/ה

  איזה מרגש…הכינו את המימחטות..
  אבאל’ה בוא לבקר…
  קדחת בצלחת. אינטרס טהור.
  בא לוודא שיזכרו למי להצביע.

 7. ימני שאינו בת יענה אמר/ה

  האסון הגדול בתולדות המדינה מבקר את ניצולי האסון.

הגיבו כאן לכתבה