“עגבניה לא צומחת בסופר” | טל ואיגור מגדלים את ירקות העתיד ומבטיחים: “נעשה הכל כדי שזה יצליח”

איגור זדאן וטל לדיז'ינסקי (צילום: SOG Sea of greens - חקלאות עירונית מתקדמת)

הודות לקורונה: שני חברים בתהליכי הקמה של גינה קהילתית וחווה חקלאית בקריית ים

שני חברים מקריית ים פיתחו במהלך תקופת הקורונה פרויקט לגידול נבטים מסוגים שונים, אצלם בבית. החודש החלו לעבוד עם עיריית קריית ים על הקמת גינה קהילתית, בה תוצב מכולה לגידול נבטים. בהמשך מתכוונים השניים לקיים במקום סדנאות לגידול צמחים וירקות ולארח את תושבים ותלמידים מהעיר.

איגור זדאן וטל לדיז’ינסקי, שני חברים בני 27 מקריית ים, מצאו את עצמם, כמו רובנו בזמן הקורונה – סגורים בבית. בזמן הזה הם הצליחו לגדל נבטים בשיטת הידרופוניקה – גידול נבטים ללא אדמה על בסיס שבבי קוקוס ומים. בתחילת השנה הם עזבו את כל שאר עיסוקיהם והפכו את התחביב לעיסוקם העיקרי.

נבטים בשיטה ההידרופונית (צילום: SOG Sea of greens – חקלאות עירונית מתקדמת)

איגור זדאן סיים את לימודיו כהנדסאי תעשייה וניהול בטכניון ועבד בתחום איכות ובטיחות. בזמן הקורונה, כאשר הוא היה בבית, הבין כי אפשר לנצל את התקופה הזו כדי לפתח תחביב ישן – לגדל צמחים בערוגה קטנה ובעציצים. זדאן גילה את תחום הנבטים הידידותי לסביבה והחליט לנסות לגדל אותם עבור המעגל הקרוב של בני המשפחה והחברים.

איגור זדאן וטל לדיז’ינסקי (צילום: SOG Sea of greens – חקלאות עירונית מתקדמת)

טל לדיז’ינסקי (27) עסק לפני הקורונה בתחום התיווך. בשנת הקורונה זדאן הציג בפניו את נושא הנבטים והציע לו להקים יחד עסק. שני החברים החלו לחקור את הנושא באדיקות. “ככל שלמדנו יותר, הבנו איפה אנחנו נמצאים מבחינת האנושות על כדור הארץ. חשבנו מה אנחנו יכולים לעשות בעצמנו כדי לשנות משהו מזה”, אומר לדיז’ינסקי. הם אספו חומר, למדו וקראו מאמרים על גידול נבטים ועל שיטת ההידרופוניקה. אחרי שהציגו את הנבטים שגידלו למשפחה ולחברים וקיבלו תגובות חיוביות, הבינו את הפוטנציאל הטמון בעניין והחלו להציע את הנבטים למכירה לקהל הרחב.
בין סוגי הנבטים: אפונה, חמניה, צ’יה, עדשים, חרדל ועוד.

הנבטים והצמחים שמגדלים השניים (צילום: SOG Sea of greens – חקלאות עירונית מתקדמת)

השניים החלו לחפש אופציות להקמת גינה קהילתית, בה אפשר יהיה לגדל נבטים. הם פנו לעיריית קריית ים, שהציעה להם שטח ברחוב שפירא, בו יוכלו לממש את הרעיון. בתוך השטח הזה אמורים החברים להקים מכולה ובה מגשים עם הסוגים השונים של הנבטים. הם רואים במקום פוטנציאל גדול שיכול לייצר כמויות גדולות של אוכל שבהמשך גם יניב רווח כספי.

נבטים בשיטה ההידרופונית (צילום: SOG Sea of greens – חקלאות עירונית מתקדמת)

בגינה הקהילתית יגדלו החברים צמחים וירקות עונתיים בשיטה ההידרופונית והם מקווים שהיא תהווה מקור ידע לכלל התושבים. בעתיד הם מתכוונים לקיים בה שיעורי חקלאות לתלמידים, פעילויות לחופש הגדול וסדנאות גידול, והיא תהיה פתוחה לכל תושבי קריית ים. כיום ממתינים השניים לאישורים אחרונים על מנת להתחיל לעבוד בגינה הקהילתית ובמכולה, אלה אמורים להגיע בעוד כחודש.

הנבטים והצמחים שמגדלים השניים (צילום: SOG Sea of greens – חקלאות עירונית מתקדמת)

איגור זדאן:

בין היתר, מדובר על להנגיש את הגינה לכל אחד ואחת בבית. אנחנו רואים עד כמה זה פשוט ואנשים לא מכירים את זה, לא יודעים מה זה שורש ומאיפה המזון מגיע ומה הם אוכלים. אנשים יראו שעגבנייה לא צומחת בסופר. הרעיון בגינה קהילתית הוא שיש המון שטחים לא מנוצלים, ולא רק בקריית ים. חוץ מזה שהמקום יפיק אוכל ויחבר בין התושבים וגם העיר תהיה יותר יפה.

“הטכנולוגיה והדרך שבה אנחנו מגדלים את הנבטים זה העתיד” ממשיך זדאן, “מנבטים נעבור לגידול מיני חסה ופטריות”.

מבנה המכולה והנבטים (צילום: SOG Sea of greens – חקלאות עירונית מתקדמת)

בתוך המכולה המוצבת בגינה הקהילתית, מופעלת בקרת אוויר ולחות וישנם מדפים עם מגשים, בהם גדלים סוגים שונים של נבטים בשיטת הידרופוניקה על שבביי קוקוס. באופן כזה יוצרים את המעטפת שהצמח צריך, ללא תלות במזג האוויר או בגורמים חיצוניים. הגידול לגובה גורם גם הוא למקסום השטח.

הגינה הקהילתית בקריית ים (צילום: SOG Sea of greens – חקלאות עירונית מתקדמת)‎

עיריות במרכז הארץ כבר יצרו את המודל הזה, גם בגינות גג. זדאן ולדיז’ינסקי יהיו הראשונים שיקימו מיזם מסוג זה באזור חיפה והצפון.

כרגע חיים שני החברים על חסכונות, לומדים הרבה על חקלאות ועל גידולים ומקווים לרווח עתידי מהעסק הירוק שבהקמה. “אנחנו נעשה הכל כדי שזה יצליח, אין לנו אופציה אחרת. אין לנו ברירה, כי יש דברים אקולוגיים שאנחנו צריכים לפתור. אולי לא נצליח לשנות את הכל עכשיו, אבל לפחות בחינוך של הדורות הבאים נוכל לתת את חלקנו ולכוון לשם. אנחנו מאמינים שנקדם משהו טוב מאוד”, מסכם לדיז’ינסקי.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו