צב ים חום גדול נתפס בחכה בחיפה והועבר לטיפול רפואי | שלושה צבים מתים נצפו | צפו

צב ים חום גדול נתפס בחכה בחיפה והועבר לטיפול רפואי (צילום: דיויד מיכלין)

צב ים חום נתפס היום במקרה בחכה. צבי הים עולים לנשום בכל מספר דקות ואז הם פגיעים על פני המים. צב הים הזה נתפס בחכה שנגררה אחרי יאכטה במפרץ חיפה. הוא נלקח לחוף על מנת להעניק לו טיפול רפואי במרכז להצלת צבי ים.

חשוב לציין כי המקרה של זיהוי צב פצוע, במידת האפשר יש לחלצו ולהזעיק טיפול רפואי.
ראיתם צב ים במצוקה? חייגו 3639*


שלושה צבי ים מתים אותרו מדרום לחיפה

בתקופה האחרונה נפלטו מספר צבי ים מתים לחופי חיפה. שלושה מהם צולמו היום בחוף הפתוח מדרום לחיפה.

4 תגובות
 1. רפי23 אמר/ה

  אני מניח שהדבר נעשה לגמרי במקריות ובקטע של איסוף כל מה שקשור בצבי הים בשבוע האחרון, אבל… באופן הצגת הכתבה יש כדי להטעות ולגרום למישהו לחשוב כי שלושת צבי הים שמתו מזיהום או אולי מפסולת או מדחף סירה – קשורים לצב הים שנתפס בקרס ובהחלט נותר בחיים! ראוי לתקן ולהבהיר זאת שאין קשר בין הצב שנתפס בקרס וחי – והיה חי היטב גם ללא "הטיפול" המצולם, לבין שלושת הצבים שמתו ללא קשר לדיג.
  יש להבין כי באותם מקרים נדירים שקרס דיג תופסת צב ים,, קרס דיג לא הורגת ולא יכולה להרוג צב ים – כפי שאיננה הורגת אדם.. זו פציעה קלה ביותר שאצל הצב ובמי מלח נרפאת הרבה יותר מהר מאשר אצל אדם שנתפסת בו קרס.
  אגב, מי שהורג הרבה מאוד צבוני ים הם דווקא פקחי רט"ג חסרי השכל, שמתעקשים על הפוזה של "אני דוהר עם הג'יפ על החוף כי לי מותר", הקוליסים של הג'יפים פוגעים קשות באפשרות הצבונים שבקעו למצוא דרכם לים והם מתייבשים או נטרפים, שלא לדבר על דריסת קנים.
  חומר לידיעה ולמחשבה

 2. סמי אמר/ה

  צילמתי 5 צבים מתים ברצועת החוף מול מיכלי הדלק של בתי זיקוק צמוד לחוף קרית חיים הדרומי. אף אחד לא עושה כלום. מתים מהזיהום של המפרץ והאוניות!

 3. דן אמר/ה

  הצב בסדר. ישוחרר בקרוב

 4. יחי אמר/ה

  אסדת הגז. יימח שימם. הכל בשביל בצע כסף.

לא ניתן להגיב