עכשיו או לעולם לא • חיפה מתארחת אצל הפועל באר שבע | 26/4/21

אתמול קרה בדיוק מה שקרה כבר כמה וכמה פעמים בעונה שעברה: מכבי תל אביב הפסידה נקודות במסע האליפות, 2-0 לקריית שמונה. כן, אותה קריית שמונה שקיבלה 4 חתיכות מהירוקים שבוע לפני.

ומה מכבי חיפה עשתה עם זה אשתקד? הפסידה גם היא.
האם גם העונה זה יקרה? אני מאד מקווה שלא.

הרי לבעוט בדלי מלא בשוקולד ותותים יהיה מעשה שנשגב מבינתי. אומנם הדרך עוד ארוכה ומפותלת, כמילות השיר של שב”ק ס’ אי שם בשנות ה-90, אבל אפשר כבר לראות את קו הסיום שאליו רוצים להגיע 2 מתאגרפים במשקל כבד. שניים שיודעים שהחוזק שלהם באותה רמה, אך אף אחד לא מעוניין לוותר לרעהו. בקרב כה צמוד וקשוח, משאלת ליבו של כל צד היא שזה שמתמודד מולו יניף דגל לבן תוך אפיסת כוחות ויתמוטט על הקרשים.

מכבי חיפה כדורגל (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)
מכבי חיפה כדורגל (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

כרגע זה לא קורה, או יותר נכון לא קרה עד אמש. מי שנותרה כעת היא מכת נוקאוט ירוקה. ניצחון ירוק בטרנר וניפוח הפער לכדי 4 נקודות מהמקום השני הצהוב, יהווה קפיצת מדרגה בקרב המנטלי שיש לשחקנים הירוקים בינם לבין עצמם. הגדיר זאת יפה האוהד הוותיק אילן וינר, אשר משתוקק לטעום את טעם האליפות לאחר עשור: “אוי ואבוי לנו אם זה בכלל ישפיע עלינו! פוקוס רק על עצמנו! כל משחק בפני עצמו, בלי חישובים קדימה. זה בדיוק ההבדל המנטאלי שמביא אליפויות. אנחנו צריכים לשחק את המשחק הרגיל שלנו, לתקוף מההתחלה ולנשוך”.

אילן וינר אוהד ותיק ירוק (צילום עצמי)

בכר מגיע למשחק מול האקסית עם סגל כמעט מלא, למעט חוסר כשירות מיטבית של רוקאביצה. אבל יש מחליפים ראויים בהחלט, שצריכים ויכולים לעשות את העבודה. ראו ערך מוחמד עוואד שכבש צמד במשחק הגביע ביום חמישי האחרון (4-1).

ברק בכר, אסור לקבוצתו למעוד (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אסור לחשוב אפילו לרגע על המפגש הכפול מול מכבי תל אביב בליגה ובגביע, בתחילת חודש מאי. יש את רוני לוי ואת גיא לוזון, מאמני הירוקים בדימוס, שעורבים בפינה.

למעשה, רק ניצחון על באר שבע ופתח תקווה בשני המשחקים הקרובים, יקרב את פתיחת ארון התארים של יענקל’ה שחר. אם לא ינצחו את שני המשחקים, אז הארון החלוד ימשיך להמתין עוד ועוד ועוד…

מכבי חיפה -| הפועל באר שבע
יום שני 26/4/21 • 20:30
אצטדיון טוטו טרנר

חגיגה בירוק (צילום: ראובן כהן האתר הרשמי של מכבי חיפה)

הגיבו כאן לכתבה