סניף בנק לאומי בטשרניחובסקי בחיפה ייסגר

סניף בנק לאומי ברחוב טשרניחובסקי בחיפה עתיד להתמזג השנה, במסגרת תכנית פריסה מחודשת של סניפי לאומי. תושבי אזור כרמל צרפתי זועמים על ההחלטה.

בנק_לאומי_-_רחוב_טשרניחובסקי.JPG

בנק לאומי – רחוב טשרניחובסקי
במסגרת תכנית פריסה מחודשת של סניפי לאומי הוחלט לאחרונה על מיזוג של מספר סניפים, ביניהם, הסניף ברחוב טשרניחובסקי בחיפה. תושבי אזור כרמל צרפתי זועמים על ההחלטה ופנו למערכת חי פה וגם לחברי המועצה מסיעת מהפך בדרישה להתערבות ראש העירייה יונה יהב בנושא למניעת סגירת הסניף.

יש לציין, כי הסניף בטשרניחובסקי משרת אלפי תושבים וסגירתו תיפגע בתושבי כרמל צרפתי, רמת התשבי, רמת שאול ושפרינצק ותשאיר אותם ללא שירות. בנוסף לכך שהאוכלוסייה באזור רובה מזדקנת וזה יוצר קושי בהגעה לסניפים, בקניון חיפה, מרכז הכרמל וסניף החדש שייפתח ברמת הנשיא. התושבים פשוט מרגישים מופקרים.

במכתב לחברי המועצה מסיעת מהפך כתב דני שנקר, תושב השכונה שחשבונו מנוהל בסניף טשרניחובסקי מזה 43 שנה : “אני חושב שיש מקום חשוב להתערבות של העירייה ובמיוחד של ראש העיר. למרות שהבנק כיום הוא לכאורה פרטי-עדיין הוא מחויב לעירייה. בנק הוא זכות בסיסית גם כיום לתושבים ובמיוחד לתושבים מבוגרים שזקוקים לפקיד מלווה. לא יתכן שאזור של אלפי לקוחות יופקר ללא כל התחשבות. ראש העירייה חייב לדאוג בראש ובראשונה לתושבי העיר. הפכנו שוב לכדור משחק. אנחנו מבקשים שתשקלו עם שאר החברים באופוזיציה הגשת שאילתא בנושא של הפקרת התושבים ושל התייחסות הבנקים הגדולים אל התושבים כאל שבויים. אנחנו לא מסכינים לשלם את הקנס הלא נורמלי שהוטל על בנק לאומי בארה”ב. ההנהלה שלהם צינית ומבזה”.

חברת המועצה שרית גולן שטיינברג, חזרה לשנקר בתשובה ,כי במקרה זה, להבדיל מסיפור החניונים, השאילתא איננה כלי מתאים כדי לעורר הבעיה. אך בכל מקרה, הם יפנו לראש העיר כדי לקבל את התייחסותו לעניין.

מבנק לאומי נמסר לחי פה בתגובה: “במסגרת תכנית פריסה מחודשת של סניפי לאומי הוחלט לאחרונה על מיזוג של מספר סניפים, וזאת לצד המשך פיתוחים טכנולוגים שמטרתם לשפר את חוויית הלקוח. הסניף ברחוב טשרניחובסקי עתיד להתמזג השנה והלקוחות יקבלו על כך הודעה מסודרת, מבעוד מועד, תוך ציון הסניף אליו יועבר חשבונם, ללא צורך בביצוע פעולה כלשהיא מצידם. יש לציין כי סניף הכרמל נמצא במרחק של כ-2 ק”מ מסניף טשרניחובסקי”.

האם ראש העירייה ייאבק למען תושבי כרמל צרפתי?


מעיריית חיפה נמסר לחי פה: “ראש העיר מכיר את כוונת הבנק לסגור את הסניף ופועל מול הנהלת הבנק על מנת לבחון את המהלך שוב לרווחת התושבים”.

הגיבו כאן לכתבה