תותר כניסת תיירים זרים לישראל | סיכום משרדי הבריאות והתיירות

התיירים באים לישראל

כניסת תיירים זרים מחוסנים לישראל, תותר בקבוצות | הודעת משרד הבריאות ומשרד התיירות

שרת התיירות, אורית פרקש הכהן ושר הבריאות יולי אדלשטיין, הגיעו לסיכום על מתווה פתיחה וכניסת תיירים מחוסנים ממדינות זרות – בקבוצות.

החל מיום 23/5/21 שערי ישראל יפתחו, בשלב הראשון לכניסת תיירים זרים מחוסנים בקבוצות, בהיותן קלות יותר לניטור וניהוג.

הסיכומים הנם בעקבות צוות עבודה משותף בין משרד הבריאות למשרד התיירות שהוקם, בהם השתתפו ראש שירותי בריאות הציבור, ד”ר שרון אלרעי פרייס ופרויקטור הקורונה פרופ׳ נחמן אש ובהשתתפות הגורמים המקצועיים.

הקבוצות יחלו להגיע החל מהתאריך 23/5/21 לפי מכסה שתקבע, ובהתאם לתוצאות השלב הראשון, תבחן האפשרות להרחבה גם לתיירים שאינם בקבוצות, כל עוד התחלואה תמשיך במגמה הנוכחית. 

התיירים ידרשו לעבור בדיקת PCR לפני העלייה למטוס, ובדיקות PCR וסרולוגיה להוכחת החיסון או ההחלמה, בהגעתם לנתב״ג. לצד זאת ימשיכו לקיים מגעים עם המדינות להסכמי הכרה בתעודות חיסון, במטרה לייתר את הצורך בבדיקה הסרולוגית. 

בימים הקרובים המתווה יעוגן במסמך מקצועי שיסכם את הפרטים.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין:

ישראל המדינה המחוסנת הראשונה, ואזרחי ישראל הראשונים ליהנות מכך. לאחר שפתחנו את המשק, הגיע הזמן להקל באופן זהיר ומחושב בתיירות. פתיחת התיירות היא בשורה חשובה לאחד הענפים שניזוקו במיוחד בשנת הקורונה. נמשיך לבחון הקלות כל העת בהתאם לנתוני התחלואה.
יולי אדלשטיין (צילום: משרד הבריאות)
יולי אדלשטיין (צילום: משרד הבריאות)

שרת התיירות, אורית פרקש הכהן: .

אני שמחה לתת בשורה ראשונית זו לתעשייה. הגיע הזמן שהיתרון שיש לישראל בהיותה מדינה בטוחה ובריאה, יסייע לשיקום כלכלת ישראל וענף התיירות ולא כלכלות אחרות. רק פתיחת התיירות הבינלאומית הנכנסת תצליח באמת להחזיר את ענף התיירות, המסעדות, ההארחה, האתרים, מורי הדרך, ההיסעים ועוד רבים שיוכלו לחזור ולהתפרנס בכבוד. אמשיך לדחוף לחזרה מלאה של תיירות נכנסת לישראל, שתסייע רבות לכלכלה הישראלית ותספק מקומות עבודה שכל כך נדרשים כיום לישראלים רבים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. אלקלעי מירה אמר/ה

  ומה דינו של תייר שחלה והחלים בחו”ל?

 2. מוטי אמר/ה

  עובדים קשה להחזיר לנמל חיפה את הקרוזים כבר מיוני הקרוב.

 3. איריס אמר/ה

  שרת התחבורה הגברת פרקש .בשעה טובה החזרתם את ענף התיירות ואת הטיסות פנים וחוץ .אבל דבר אחד מעל שנה ששדה התעופה בחיפה לטיסות פנים סגור אנו מחוסנים בעלי תו ירוק למה שכחתם מתושבי הצפון שגם רוצים לטוס לדרום הארץ .לא מדובר פה על סיכון שאנשים יוצאים או חוזרים מהארץ .אז אם אתם מאשרים לתיירים זרים להכנס לישראל מין הראוי ראשית לחשוב על תושבי ישראל ולפתוח את שדה תעופה חיפה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור בריאות בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו